• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

ramm  

Wysłany: 2014-05-18, 16:59   

Czasem zdażają się lekarze, którzy na każdą kontuzję przepisują kilkumiesięczną przerwę. Moja znajoma trafiła na takiego. Dlatego też trzeba wyszukać sobie dobrego lekarza. Jeżeli mam kontuzję, to oceniam ją według długości regeneracji. Z naciągniętymi mięśniami lub ścięgnami nie robnię nic. Tygodniowe uszkodzenie leczę maścią zrobioną własnoręcznie. To zbiór olejków eterycznych. Jest po prostu najlepsza. Do tego lampy infrarot lub masaż ultraszalem. Jeżeli czuję przesunięcie kręgu, to idę od razu do lekarza ustawiając termin jak najszybciej. Po nastawieniu decyduję, czy idę na rehabilitację czy nie.

popiel 

Wysłany: 2018-05-22, 20:01   

Jak jest to jakaś niegroźna kontuzja( mnie się zdarzyła taka kolana), to podjechałem do apteki i kupiłem maść, która faktycznie zmniejszyła obrzęk i złagodziła ból. Sprawdziłem sobie otwarte apteki w Poznaniu , żeby nie jeździć od jednej apteki do drugiej.

fate  

Wysłany: 2018-06-18, 15:51   

Tak, takie rzeczy jak drobne urazy i kontuzje się często zdarzają aktywnym ludziom, ja mam zawsze przy sobie w plecaku i w torebce MaxiBiotic http://www.doranyprzyloz.com.pl/index.html , maść z antybiotykiem która przyspiesza gojenie się ran i zapobiega zakażeniu ich paciorkowcem i gronkowcem.

marek862  

Wysłany: 2019-05-09, 14:07   

cześć,
osobiście mogę polecić tlenoterapię hiperbaryczną. Pomogła mi i moim koleżankom po licznych kontuzjach. Wspólnie tworzymy zespół siatkarek i wiadomo, że urazy są u nas częstą przeszkodzą do trenowania. Zabiegi w komorze hiperbarycznej Atamed pozwalają przywrócić zdrowie! niwelują stan zapalny i sprawiają, że szybciej goją się rany i zanikają urazy!

owsiana  

Wysłany: 2019-06-23, 17:41   

Przy małych dzieciach nie trudno o urazy i kontuzje. Dlatego u nas w domowej apteczce zawsze jest octenisept bez recepty. Swietnie sprawdza się przy różnego rodzaju ranach, infekcjach, problemach skórnych itd. Myślę, ze każdy powinien zaopatrzyć się w ten lek. Nie jest drogi a pomaga przy wielu dolegliwościach.

Nelly  

Wysłany: 2019-07-03, 10:53   

Tak naprawdę wszyscy jesteśmy narażeni na różnego typu kontuzje i nie da się ich przewidzieć. W związku z czym przyda nam się na pewno wiedza na temat rodzaje ran i ich charakterystyka . Dzięki temu bowiem szybciej się z nimi uporamy.

Eizzy 

Wysłany: 2019-08-05, 11:03   

Ciekawa dyskusja.. Ja, podobnie jak większość, przy niewielkich kontuzjach opieram się na domowych sposobach, ale jeśli zdarzy mi się jakieś podejrzane zwichnięcie, wolę od razu umówić się do specjalisty. Na szczęście obecnie mieszkam niedaleko gabinetu: http://ortopedakrakow.com/ więc o ile mam nadzieję nigdy się nie łamać, to chociaż jestem spokojna, że w razie "W" będę mieć pod ręką doświadczonego ortopedę :)

Odpowiedz do tematu