• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

haloi  

Tytuł: Amazonka

Wysłany: 2015-03-28, 11:56   

zaboleq napisał/a:
A w jakich okolicznościach były testowane?

Używach ich w trakcie jazdy na nartach, czasem na rower biore. Można też ich używać do grania w paintball, ale ja zakładam gogle.

czessio 

Wysłany: 2015-03-28, 20:55   

wiecej twarzy zaslaniaja, wieksza ochrona przed kulkami

haloi  

Tytuł: Amazonka

Wysłany: 2015-03-29, 19:16   

No dokładnie dlatego. :p Wole mieć duże gogle niż siniaki na twarzy i wyglądać jakby mnie ktoś pobił. :D

zaboleq  

Wysłany: 2015-03-30, 20:34   

haloi napisał/a:

Używach ich w trakcie jazdy na nartach, czasem na rower biore. Można też ich używać do grania w paintball, ale ja zakładam gogle.

Nie sądzę, żeby te okulary się nadawały do gry w paintball, gdzie musisz mieć kask i google. Nie sądzę, że są aż tak solidne. Chyba nie grasz na co dzień w paintball.
haloi napisał/a:
No dokładnie dlatego. :p Wole mieć duże gogle niż siniaki na twarzy i wyglądać jakby mnie ktoś pobił. :D

No chyba nikt na paintballu nie strzela nikomu w twarz - to raz, a dwa obowiązkowy jest kask i gogle co było podkreślane wielokrotnie w dyskusjach na tym forum. Lepiej o tym poczytaj, zanim zrobisz sobie krzywdę.

czessio 

Wysłany: 2015-04-02, 19:57   

zaboleq napisał/a:
Nie sądzę, żeby te okulary się nadawały do gry w paintball, gdzie musisz mieć kask i google. Nie sądzę, że są aż tak solidne. Chyba nie grasz na co dzień w paintball.

kask wg mnie to zdecydowana przesada, i nie ma wymogu jego posiadania na paintball
google maska cokolwiek, zeby ochronic oczy

kulki nie leca z taka predkoscia zeby przebyly szklo, czy plastik, wiec wiekszosc gogli sportowych sie nada

zaboleq  

Wysłany: 2015-04-09, 20:30   

Widzę w takim razie, że nigdy nie byłeś na paintballu skoro piszesz takie rzeczy. Od kiedy kas to przesada? Albo porządna maska?
Sportowe okulary to zdecydowanie zbyt mało. i każdy kto kiedykolwiek był na paintballu i miał okazję strzelić czy oberwać kulką to wie.

golgi  

Wysłany: 2015-04-09, 21:22   

haloi napisał/a:

wiecie co, w "savoir vivre" paintballa jest by zasłaniać i chornić całą twarz.

czessio napisał/a:

kulki nie leca z taka predkoscia zeby przebyly szklo, czy plastik, wiec wiekszosc gogli sportowych sie nada

ale dobrze kupić odpowiednie, do tego. Bo np. nie zaparują, mają powłokę, z której farba zejdzie od przetarcia rękawem.

zaboleq napisał/a:
Widzę w takim razie, że nigdy nie byłeś na paintballu skoro piszesz takie rzeczy. Od kiedy kas to przesada? Albo porządna maska?
Sportowe okulary to zdecydowanie zbyt mało. i każdy kto kiedykolwiek był na paintballu i miał okazję strzelić czy oberwać kulką to wie.

moim zdaniem kask jest przesadą. maska nie, maska jest konieczna. a dobrze dobrane okulary i do nich dostosowana maska też dadzą radę.

Dżejkob  

Wysłany: 2015-04-13, 11:34   

Korzystał ktoś z tych http://www.bikesalon.pl/o...9-czarnyzielony
Może coś powiedzieć?

zaboleq  

Wysłany: 2015-04-14, 14:58   

golgi napisał/a:

moim zdaniem kask jest przesadą. maska nie, maska jest konieczna. a dobrze dobrane okulary i do nich dostosowana maska też dadzą radę.

Aż nie wierzę, że to przeczytałam. Kask chroni Ci głowę nie tylko przed uderzeniem kulki, ale też przed tym jak choćby nawet się przewrócisz. Maska z kaskiem są koniecznością. Poczytajcie inne wątki i fora, albo przejdźcie się sami na paintball zamiast siać takie herezje.

czessio 

Wysłany: 2015-04-22, 23:22   

zaboleq napisał/a:

chyba jednak Ty nie grales za wiele, albo grales z jakimis oszołomami,
jesli uwazasz ze powinno sie tak ostroznie chronic czubek glowy to rownie dobrze noś zbroje na tors, bo mozesz sie siniakow nabawic

golgi napisał/a:

takze uwazam ze maska z goglami w zupelnosci wystarczy,

zaboleq napisał/a:
Kask chroni Ci głowę nie tylko przed uderzeniem kulki, ale też przed tym jak choćby nawet się przewrócisz.

to czemu nie nosic takiego kasku biegajac w parku, albo idac na grzyby, przeciez tez mozna sie przewrócić
jejku, a idac rano po maslo to juz w ogole

come on

blur  

Tytuł: vassalord

Wysłany: 2015-04-25, 17:22   

zaboleq napisał/a:
No chyba nikt na paintballu nie strzela nikomu w twarz

To, że celujesz w klate, to nie znaczy, że nie trafisz kogoś w maske.
zaboleq napisał/a:
Albo porządna maska?

Maska jak najbardziej jest wymagana. Kask już nie.
zaboleq napisał/a:

Pierw mówisz, że nikt nie strzela w twarz a później, że okulary to za mało. Zdecyduj się.
golgi napisał/a:
ale dobrze kupić odpowiednie, do tego. Bo np. nie zaparują, mają powłokę, z której farba zejdzie od przetarcia rękawem.
Można ewentualnie kupic specjalny płyn, aby maska/gogle nie parowały.
zaboleq napisał/a:
Aż nie wierzę, że to przeczytałam. Kask chroni Ci głowę nie tylko przed uderzeniem kulki, ale też przed tym jak choćby nawet się przewrócisz.
Trzeba by było na co dzień w kasku chodzić.. Większe jest prawdopodobieństwo, że się przewrócisz grając w piłke niż w paintball.. Proszę zdjęcie osób grających w paintball

kalimba  

Wysłany: 2017-09-18, 12:24   

Nie miałam pojęcia, że zakup sportowych okularów jest taki trudny dopóki nie chciałam kupić sobie okularów na rower. Było to dla mnie spore wyzwaniem. Z pomocą przyszły mi takie artykuły https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/przeglad_rynku/16547/jakie_okulary_na_rower_wybrac , udowodniły mi, ze jednak na wiele rzeczy trzeba zwrócić uwagę.

aniusia82 

Wysłany: 2017-09-26, 09:23   

Jak sądzę najlepiej byłoby takich okularów szukać właśnie w sklepach sportowych

kubam  

Wysłany: 2019-02-03, 18:40   

Jest ogromna różnica jak się jeździ w goglach. To duże bezpieczeństwo i przede wszystkim wygoda. Problem jest jednak z wyborem odpowiedniego modelu. Sam też nie widziałem na co sie zdecydować. Tutaj http://dobrenawyki.pl/jak...le-narciarskie/ jest jednak bardzo pomocny artykuł, który wiele wyjaśnia w tej kwestii.

Odpowiedz do tematu