• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Wengosh  

Wysłany: 2007-02-11, 16:11   "Ameryka nie dąży do zimnej wojny"
   Polecający: google

Cytat:
Amerykański minister obrony Robert Gates zapewnił, że USA nie dążą do nowej zimnej wojny. Zapewnił, że Stany Zjednoczone uważają Rosję za ważnego partnera w rozwiązywaniu międzynarodowych.

Prezydent Władimir Putin ostro skrytykował w sobotę w Monachium USA za dążenie do dominacji w świecie, łamanie prawa międzynarodowego i prowokowanie nowej rundy zbrojeń.

Jedna zimna wojna wystarczy - powiedział Robert Gates w przemówieniu wygłoszonym na otwarcie drugiego dnia 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Zapewnił również, że amerykańska tarcza antyrakietowa nie jest skierowana przeciwko Rosji.

Chcemy chronić naszych przyjaciół w Europie - wyjaśnił szef Pentagonu. Minister ocenił rozmowy w sprawie rozmieszczenia elementów systemu obrony antyrakietowej w Europie, prowadzone z Polską, Republiką Czeską, Wielką Brytanią i Danią - jako "bardzo obiecujące".

W swoim przemówieniu Robert Gates podkreślił, że Rosja jest ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych i Zachodu. Zwrócił jednak uwagę, że Rosjanie próbują posługiwać się energią jako instrumentem nacisku na inne kraje.

Odpowiadając następnie na pytania uczestników konferencji, Gates zapewnił, że "nie będzie nowej zimniej wojny z Rosją". Mamy długofalowy interes w tym, by stosunki z Rosją były partnerskie - dodał.

Minister obrony USA zaprzeczył, że podczas swego niedawnego wystąpienia w Kongresie zaliczył Rosję do tej samej kategorii państw co Korea Północna i Iran. Wyjaśnił, że mówił jedynie o niepokojach związanych z niektórymi poczynaniami Kremla.

Gates uznał transatlantyckie partnerstwo USA i Europy za gwarancję demokracji i praworządności. Walka z terroryzmem uda się tylko wtedy, gdy Ameryka i Europa będą ze sobą współpracowały - powiedział. Wezwał kraje NATO do zwiększenia wydatków na zbrojenia.

Kraje sojuszu dzielą się na takie, które wypełniają swe obowiązki, i takie, które ich nie wypełniają - powiedział. NATO powinno zmienić się, aby móc eksportować bezpieczeństwo - dodał.

Podkreślił, że wojna z talibami w Afganistanie jest "historyczną misją" i sprawdzianem dla sojuszu. Sukces nie może wymknąć się nam z rąk - dodał. Ostrzegł, że skutki ewentualnej porażki w Iraku odczują wszyscy członkowie NATO.

Jacek Lepiarz

Źródło : http://wiadomosci.wp.pl/w...=1171206490.908

Co o tym sądzicie?
Według mnie Rosjanie za bardzo się boją, mogą nas nawet zaatakować, poważniej, za tę osłonę rakietową.

edit// jak wklejasz coś z sieci to uzywaj funkcji cytowania [ quote ] /
lolinka

farbenheit  

Wysłany: 2007-02-11, 21:40   
   Polecający: Przeznaczenie

CZY ONI CHCą WYWOłAć II WOJNE śWIATOWą CZY MI SIę TYLKO WYDAJE????
TAKA SAMA SYTUACJA BYłA PRZED ii WOJNą śWIATOWą. DZIWNE TEJNE TRAKTATY I ZBROJENIA!!!! :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:

Wengosh  

Wysłany: 2007-02-11, 21:54   
   Polecający: google

II Wojny już nie wywołają, nie uda się:D jak już to III Wojnę Światową, sądzę, że to całkiem możliwe, że wybuchnie jakiś konflikt zbrojny z Rosją, czuję też, że Polska, Czechy, Dania na tym ucierpią... znów będzie Armia Krajowa itd. :hyhy:

A co do II Wojny Światowej - nie było raczej jakichś dziwnych bomb itd. była Podziemna (taka była przed wojną) Niemiecka Armia, musieli się kryć przed traktatem wersalskim, a na Polskę wymyślili to, że podrobili nasze mundury i zrobili "atak" na swój kraj.

Ale może być źle...:/[/scroll]

vere  

Wysłany: 2007-02-12, 18:58   

Wengosh napisał/a:
II Wojny już nie wywołają, nie uda się:D jak już to III Wojnę Światową, sądzę, że to całkiem możliwe, że wybuchnie jakiś konflikt zbrojny z Rosją, czuję też, że Polska, Czechy, Dania na tym ucierpią... znów będzie Armia Krajowa itd. :hyhy:

A co do II Wojny Światowej - nie było raczej jakichś dziwnych bomb itd. była Podziemna (taka była przed wojną) Niemiecka Armia, musieli się kryć przed traktatem wersalskim, a na Polskę wymyślili to, że podrobili nasze mundury i zrobili "atak" na swój kraj.

Ale może być źle...:/[/scroll]

Mówisz o ataku na stację radiową w Gliwicach o ile mnie pamięc nie mysli.
Niemiecka Armia nie była podziemna :D
Niemiecka armia czyli Abwehra istniała całkiem legalnie ale miała ograniczoną traktatem wersalskim liczebność.
Po 1933 roku czyli po dojściu Hitlera do władzy Abwehra została przemianowana Wehrmacht i już całkiem jawnie zaczeła zbrojenia.
Więc jak widzisz żadnych podziemnych armi nie było :P
A II Wojna wybuchła tylko i wyłacznie przez to że człowiek będący u steru jednego z największych i najpotężniejszych krajów tamtej Europy był chorym psychicznie paranoikiem. Wybuchła też dlatego że inni przywódcy państ nie mieli na tyle cywilnej odwagi by mu się przeciwstawić.

Ale do sedna, Putin żyje jeszcze starym porządkiem gdzie ZSRR było mocarstwem,czasów kiedy liczyło się na arenie miendzynarodowej jako potęga militarna i gospodarcza.
Teraz nie mają nic oprócz gazu i rakiet, dlatego tak boją się odebrania im jednego z atutów.

Konflikt nie wybuchnie a jak wybuchnie no cóż, jak powiedział ktoś ale nie pamiętam kto : "III wojna będzie na rakiety a IV na kamienie."
Jeżeli wybuchłby taki konflikt to uwierz mi że nie wiele zostałoby z Europy, ba niewiele zostało by ze świata.
Potencjał atomowy naziemny czyli ten w wyrzutniach nieruchomych Rosji i Stanów wystarczy by rozłupac nasza planetę na pół i uczynić z niej nieurodzajną pustynie, a co dopiero mówią jeszczeo wyrzutniach ruchomych samolotach czy łodziach podwodnych.
Broń atomowa nie służy do używania to jest czynnik odstraszający.
Nie wiem żeby wybuchł konflikt atomowy musiałby do włądzy dojść kolejny fanatyk.
Wojna konwencjonalna też nie wybuchnie gdyż Rozja dobrze wie że nie podoła bez użycia broni masowego rażenia całemu potencjałowu NATO.

Więc nie siejcie na Boga defetyzmu :P
Nie takie już kryzysy były a nasza planeta dalej się obraca ;P
Będzie dobrze ;]

"Spalcie ich wszystkich. Bóg rozpozna swoich"

"Od czego umarł ? Od nadmiaru ołowiu kaliber 7.62 w potylicy."

vere  

Wysłany: 2007-02-12, 19:12   

Neeee !
Wehrmacht - Siły zbrojne ;P
Kriegsmarine - Marynarka Wojenna (krieg - wojna,bitwa marine - marynarka)
Lufftwaffe w dosłownym tłumaczeniu - broń powietrzna lufft - powietrze waffe- broń ;P

Ale ja nie o tym :)
Po traktacie Wersalskim Abwhera była jako oficjalna armia niemiecka :)
Chodziło mi o to że niemieckie siły zbrojne do 1933 nie były podziemne :)

Potem dopiero na rozkaz Hitlera (podsunal mu to Goebels że niby tak ma być bardzie propagandowo) Abwhera została zepchnięta do roli wywiadu a w jej miejsce został stworzony Wehrmacht :)

O to mi chdziło :P

A tak zgadza się Einstein :)
A powiedział on też jeszczejedno mądre zdanie które bardzo pasuje do sytuacji :
"Są dwie rzeczy nieskończone : Kosmos i ludzka głupota ... co do tego pierwszego jednak nie jestem pewnien."

Bardzo trafne ;]
Powiedział to po zobaczeniu wyników badań projektu Manhatan, czyli amerukańskich prób jądrowych :)
Ale to już inna historia ;-)

EDIT :
Yh ... a może być i tak jak pisze poniżej kolega :)
Nie jestem pewny :)

Ostatnio zmieniony przez vere 2007-02-12, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  

Artsf  

Wysłany: 2007-02-12, 19:31   

Cytat:
Po traktacie Wersalskim Abwhera była jako oficjalna armia niemiecka

Abwehra, albo Abwehr, organ wywiadu i kontrwywiadu niemieckich sił zbrojnych, działający 1921-1945
Reichswera, nazwa nm. sił zbrojnych (1920-1935)
Cytat:
Konflikt nie wybuchnie

Z tym sie zgadzam.A budowa tarczy antyrakietowej?...firmy zbrojeniowe muszą na czymś zarobić.
Albo odpowiedź na rosyjski system Topol...aktualnie także najnowocześniejszy pocisk tej klasy na całym świecie.

dziomab4  

Wysłany: 2007-02-12, 20:15   

Jak dla mnie za dużo tekstu do czytania. Więc raczej za dużo nie wypowiem się na ten temat :P
You do favors and then rapidly
You just turn around and start asking me about
Things you want back from me..."

farbenheit  

Wysłany: 2007-02-12, 21:28   

art_sf napisał/a:
t;]Konflikt nie wybuchnie

Z tym sie zgadzam.A budowa tarczy antyrakietowej?...firmy zbrojeniowe muszą na czymś zarobić.
Albo odpowiedź na rosyjski system Topol...aktualnie także najnowocześniejszy pocisk tej klasy na całym świecie.
Moszeż zaznaczyć płć

Zobacz jagby jakiś konflikt wybuchł, patrzaąc na wojnę w Iraku nie musi być konkretnego powodu, to kogo pierwszego rozpiepszą? Tarczę antyrakietową nie? Razem z Polską! Jeżeli ktoś ma plany budowy takiej tarczy to chyba nie tak dla jajek. Sam piszesz że ROsja ma supernowoczessny sprzęt, myślę zę nie zawacha się go użyć. Już w II wojnie światowej polska miała być mięsem armatnim. Taka tarcza przeciasz kosztuje. Napewno nie będzie chronić polski tylko Amerykę. Na co nam to? Uważąm że to duży bląd.

Patrząc na historię nie był by pierwszy :zly:

Załużmy że po 1625(hoołd pruski) zlikwidowanio by prusy(I zaborca), po 1686 nie odsieczono by Wiednia (Austria II zaborca) a w końcu w czasie słynych dimitriad Waza nie pluł się o tron cara dla siebie, tylko pozwolił by się koronować synowi (III zaborca) to Polska nie tylko nie było by rozbiorów ale była by potęgą gospodarczą i pewnie militarną,
była by światowym mocarstwem i to pewnie my chcielibysmy wpierdolić jakąś śmiercionośną tarcze.

Artsf  

Wysłany: 2007-02-12, 22:59   

farbenheit napisał/a:
Tarczę antyrakietową nie? Razem z Polską! Jeżeli ktoś ma plany budowy takiej tarczy to chyba nie tak dla jajek. Sam piszesz że ROsja ma supernowoczessny sprzęt, myślę zę nie zawacha się go użyć.

Po rozpadzie systemu komunistycznego wraz z ZSRR a wcześniej jeszcze gdy u władzy był Gorbaczow zakończyła sie zimna wojna.Ale po obu stronach pozostały potężne koncerny zbrojeniowe.I moje zdanie w tym temacie jest takie że mimo zakończenia zimnej wojny nie zakończył się wyścig zbrojeń.A co do ataku - żadne z mocarstw nie zaatakuje gdyż nie będzie zwycięzcy i pokonanego.Po każdm ataku zawsze nastąpi odwet i to wielokrotnie (podziemne wyrzutnie , okręty podwodne itd.)Komu potrzebny koniec świata?.No chyba że znajdzie się jakiś szaleniec.Dodam jeszcze że USA i Rosja posiadają ponad 90% światowych zasobów broni nuklearnej wraz ze środkami przenoszenia.
Oczywiscie że jestem zdecydowanym przeciwnikiem budowy jakichkolwiek obcych baz i obecności wojsk w naszm kraju.A odnośnie F-16 - jest to myśliwiec wielozadaniowy porównywalny z MIG-29 produkowany już w drugiej połowie lat 70 czyli przestarzały.Zresztą jak byliśmy jeszcze w Układzie Warszawskim to od ZSRR otrzymywaliśmy czołgi T-55 a oni już posiadali T-72 a do produkcji wchodziły T-80.Żadne mocarstwo nie udostępni najnowszej broni a nawet zabroni własnej produkcji (Mieliśmy własne opracowane kostrukcje nowoczesnych mysliwców i czołgów).Przypomnę jeszcze sprawę izraelskiego myśliwca "Lavi".Amerykanie zabronili masowej produkcji tego samolotu i "wepchnęli" im swoje F-16 powołujac sie na zawartą umowę grożąc jednocześnie restrykcjami.
Ostatnio zmieniony przez Artsf 2007-02-13, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  

vere  

Wysłany: 2007-02-12, 23:08   

Cytat:
Załużmy że po 1625(hoołd pruski) zlikwidowanio by prusy(I zaborca), po 1686 nie odsieczono by Wiednia (Austria II zaborca) a w końcu w czasie słynych dimitriad Waza nie pluł się o tron cara dla siebie, tylko pozwolił by się koronować synowi (III zaborca) to Polska nie tylko nie było by rozbiorów ale była by potęgą gospodarczą i pewnie militarną,
była by światowym mocarstwem i to pewnie my chcielibysmy wpierdolić jakąś śmiercionośną tarcze.

Powiem tak : Lol :D

A co do reszty tak jak napisałem kilka postów wyżej, w tym i w temacie o traczy i tak jak napisał wam art_sf. ile razy mozna wałkować to samo ?
Moim zdaniem moderator powinien zamknąć ten temat bo nic ciekawego już tutaj się nie wniesie. No może poza rozważaniami o koncu świata który nigdy nie nasąpi ...
Ludzie pojmijcie wreszcie że światowi przywódcy nie mają umysłów 16nasto czy 17nasto latków ...

Twardziel  

Wysłany: 2007-02-13, 00:30   

vere napisał/a:
Ludzie pojmijcie wreszcie że światowi przywódcy nie mają umysłów 16nasto czy 17nasto latków ...

Obyś się nie mylił, bo w samym okresie zimnej wojny było kilka momentów które omal nie zakończyły się "odpaleniem rakiet" . Obecnie Ameryka jest uwikłana w zbrojne konflikty (Afganistan, Irak ), które już w momencie rozpoczęcia były skazane na częściowe powtórzenie schematu wietnamskiego. Obecnie USA nie ukrywa, że rozważa możliwość ataku na Irak (jesli ten nie podporządkuje się rezolucji ONZ w sprawie zakazu zbrojeń atomowych). To wywołałoby kolejny konflikt i konieczność wysłania kolejnych wojsk na wschód. Już teraz w Zatoce Perskiej USA wzmocniło swoje siły kolejnym lotniskowcem.
Putin to dobry gracz. Wie, że obecnie USA ma problem jak wyjść z twarzą z wojny amerykańsko-arabskiej , wie również ża tam są skupione ich siły zbrojne. To wspaniały moment dla Putina, aby uderzyć pięścią w stół i przypomnieć o obecności Rosji. Ameryka będzie dużo bardziej powściągliwa w sytuacji w jakiej się znajduje. To raczej rozgrywka mająca pokazać Rosjanom, że mają silnego prezydenta i sposób na wynegocjowanie zwycięstwa gospodarczego Rosji na europejskim rynku. Dlatego bawi mnie "wymachiwanie szabelką", Polskiego MSZ -u. Europa po raz kolejny ułoży sobie w miare dobre stosunki z Rosją ponad głowami Polaków i znów przegramy kolejną gospodarczą batalię.

vere  

Wysłany: 2007-02-13, 01:22   

Ale ja się z tym zgodzę w pełni.
Chodziło mi o to że raczej żadny zdrowy na umysle prezydent nie wyda rozkazu odpalenia pocisków balistycznych bo tym samym w najlepszym wypadku skazałby siebie i swój naród na mieszkanie do końca życia w schronach przeciwatomowych.

Pozatym popatrz na incydent kubański.
Za decyzjami stał sztab ludzi. W sumie oni decydowali, prezydent tylko podpisywał rozkaz.
Wątpię bardzo żeby w dzisiejszym świecie mogło dojśc do konfliktu globalnego.
No chyba że Bush i Putin to para równie zdolna jak Stalin i Hitler.

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2007-02-13, 14:12   

Bush za nieco ponad rok idzie sobie wpi**u. Znaczy się, kolejne wybory prezydenckie w stanach się zbliżają. I nie będzie Bush vs. Putin tylko (Hilary) Clinton vs. Putin (możliwe, ale na pewno nie Bush).

Poza tym uważam, że Kartaginę należy zniszczyć.
Ostatnio zmieniony przez Greggy 2009-09-30, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  

namtih  

Wysłany: 2007-02-13, 14:41   
   Polecający: PtaQ reklamujący NF na BF

grg7133 napisał/a:
Hilary

Albo Obama. Raczej stawiałbym na niego ;)

Co do tarczy antyrakietowej: nie mam zdania. Nie zgłębiałem się w tym temacie, więc nie mogę się jednoznacznie wypowiedziec.

Jednak prawdą jest, że to, że nie było nas w Monachium, kilka dni temu, było jednym z największych błędów tego rządu. No, ale przecież minister Fotyga jest najaktywniejszym Ministrem Spraw Zagranicznych po 1989r., więc nie ma o czym mówić...

farbenheit  

Wysłany: 2007-02-13, 15:18   

:cwaniak:
namtih napisał/a:
minister Fotyga jest najaktywniejszym Ministrem Spraw Zagranicznych po 1989r., więc nie ma o czym mówić..
Oj niema nie ma :mad:

Odpowiedz do tematu