• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

immortal  

Tytuł: Metal and Rock

Wysłany: 2011-04-06, 21:18   Co zrobić, gdy komputer sam wyłącza się podczas uruchamiania

Tak jak w temacie:
Co zrobić, gdy komputer sam wyłącza się podczas uruchamiania?

Podczas włączenia komputera on sam się wyłącza jeszcze przed całkowitym załadowaniem Windowsa. Wyskakuje niebieski ekran ładowania i komputer po prostu "umiera" i tak jest za każdym razem.

Podejrzewałem, że jest to wina zasilacza, ale po jego wymianie jest nadal tak samo.

Proszę o pomoc, bo już naprawdę nie mam pomysłu jaka może być tego przyczyna.
Ostatnio zmieniony przez immortal 2011-04-06, 21:20, w całości zmieniany 2 razy  

Draciel  

Tytuł: fuck guevarra

Wysłany: 2011-04-06, 21:58   

Hm, najlepiej będzie jak spytasz się informatyka, on powinien najlepiej Ci pomóc ; )

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-04-06, 23:21   
   Polecający: Paulinaaa

Proponuje powyciągać wszystkie flaki i je przeczyścić, być może radiator od procka jest zasyfiony i się przegrzewa.

Agnessa  

Wysłany: 2011-04-07, 16:46   

Spróbuj podczas uruchamiania włożyć nośnik, na którym masz zainstalowany system. Miałam podobny problem i to pomogło - po wyciągnięciu płyty z systemem komp włączył sie normalnie. Co ciekawe, na kompie miałam Windows XP i nie miałam do niego płyty instalacyjnej i już nie wiedziałam co robić i włożyłam płytę instalacyjną z Ubuntu, żeby ostatecznie zainstalować nowy system. Coś mnie jednak tknęło, przerwałam instalację i odpaliłam kompa - Windows hulał jak złoto. Czyli sposób był głupi, ale zadziałał :)

kanarinho  

Wysłany: 2011-04-07, 18:45   

W sumie funkcja naprawy nie jest takim złym pomysłem pod warunkiem, że na nośniku masz identyczną wersje windowsa co na dysku twardym.

immortal  

Wysłany: 2011-04-08, 16:10   

Agnessa napisał/a:
Spróbuj podczas uruchamiania włożyć nośnik, na którym masz zainstalowany system. Miałam podobny problem i to pomogło - po wyciągnięciu płyty z systemem komp włączył sie normalnie. Co ciekawe, na kompie miałam Windows XP i nie miałam do niego płyty instalacyjnej i już nie wiedziałam co robić i włożyłam płytę instalacyjną z Ubuntu, żeby ostatecznie zainstalować nowy system. Coś mnie jednak tknęło, przerwałam instalację i odpaliłam kompa - Windows hulał jak złoto. Czyli sposób był głupi, ale zadziałał :)

Próbowałem tak zrobić no ale niestety włączyła się instalacja Windowsa, rozpoczęło się formatowanie dysku i nagle "trach", po raz kolejny się wyłączył. :(

kanarinho  

Wysłany: 2011-04-08, 23:04   

immortal napisał/a:
Próbowałem tak zrobić no ale niestety włączyła się instalacja Windowsa, rozpoczęło się formatowanie dysku i nagle "trach", po raz kolejny się wyłączył.
A więc problem musi tkwić w hardware. Próbuj powyciągać wszystkie flaki przeczyścić sloty i powkładać na nowo. Jeśli masz kilka slotów na pamięć to poprzekładaj kości i tak po kolei. Jak to nie pomoże to w biosie(o ile masz taką funkcje) można sprawdzić czy wszystkie podzespoły są sprawne.

immortal  

Wysłany: 2011-05-08, 13:40   

Dzięki za odpowiedzi.
Wszystko już się wyjaśniło. Okazało się, że wiatrak na procesorze nie był do końca wkręcony i przez to się za szybko przegrzewał i wyłączał.

Temat uważam za zamknięty.

Odpowiedz do tematu