• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kallina  

Wysłany: 2017-10-17, 21:07   

Sylwia20 napisał/a:
Mortek, skoro tak bardzo spodobało Ci się "Małe życie" to pewnie słyszałeś też o nowej książce Yanagihary "Ludzie na drzewach"?
Bardzo mi odpowiada takie refleksyjne podejście do przekazu książki. Tym razem temat też wydaje się "mocny" :)

Widziałam tę książkę w Empiku, zbiera też bardzo dużo pozytywnych recenzji. Zaciekawiło mnie to, że autorka czerpała inspiracje z życia noblisty, który miał na swoim koncie zachowania moralnie złe.
@Sylwia20, czytałaś już?

Sylwia20  

Wysłany: 2017-10-17, 21:21   

Przebijam się przez pierwsze strony. Zaraz wskakują do łóżka kontynuować wieczorną podróż przez obrzeża Pacyfiku :) Rozpoczęło się... znakomicie! :)

Podejrzewam, że jego osobiste (mniej czy bardziej moralne) wybory w życiu, mogły być ciekawym tematem do refleksji dla ucywilizowanych i konsumpcjonistycznych mieszkańców większości kontynentów. Głośne mówienie o pojawiających się słabościach, może sprawić, że ludzie sami zaczną je w sobie dostrzegać. Czyż nie? :)

beatinka  

Wysłany: 2017-10-20, 12:54   

Ja właśnie czytam "Labirynt duchów" Zafona. Wybieram się też do kina na "Ach śpij kochanie".

kallina  

Wysłany: 2017-10-22, 18:58   

Sylwia20 napisał/a:
Przebijam się przez pierwsze strony. Zaraz wskakują do łóżka kontynuować wieczorną podróż przez obrzeża Pacyfiku :) Rozpoczęło się... znakomicie! :)

Podejrzewam, że jego osobiste (mniej czy bardziej moralne) wybory w życiu, mogły być ciekawym tematem do refleksji dla ucywilizowanych i konsumpcjonistycznych mieszkańców większości kontynentów. Głośne mówienie o pojawiających się słabościach, może sprawić, że ludzie sami zaczną je w sobie dostrzegać. Czyż nie? :)

Kojarzy mi się to trochę z Jądrem ciemności Conrada :)

Sylwia20  

Wysłany: 2017-10-22, 19:57   

Nie czytałam, ale jeśli chodzi o "Ludzi na drzewach" to już jestem pochłonięta. :)
Zdecydowanie to był dobry wybór i pomimo, iż nie czytałam recenzji (staram się tego nie robić, bo nastawiają mnie zanim zdążę wyrobić własne zdanie) to całkowicie uzasadnione jest to, że są pozytywne. ;)

kallina  

Wysłany: 2017-11-06, 21:17   

Sylwia20 napisał/a:
Nie czytałam, ale jeśli chodzi o "Ludzi na drzewach" to już jestem pochłonięta. :)
Zdecydowanie to był dobry wybór i pomimo, iż nie czytałam recenzji (staram się tego nie robić, bo nastawiają mnie zanim zdążę wyrobić własne zdanie) to całkowicie uzasadnione jest to, że są pozytywne. ;)

Również skusiłam się na zakup i nie żałuję!!! Przeczytałam całość w weekend, nie mogłam się oderwać. Niesamowite podejście do tematu moralności oraz postawienie pytania, czy bycie naukowym guru (w tym wypadku akurat noblistą) automatycznie usprawiedliwia wszystko, co robimy. Autorka zainspirowała się faktami z życia Gajduska (z ciekawości zerknęłam na jego biogram), również noblisty, co z jednej strony przeraża mnie jeszcze bardziej (bo jednak okazuje się, że wydarzenia z książki nie do końca stanowią fikcję literacką!), ale z drugiej, skłania do przemyśleń - czy nasze dobre czyny i zasługi usprawiedliwiają to, co robimy źle? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna, ale niech każdy przeczyta książkę i zdecyduje sam.

Odpowiedz do tematu