• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ptaq
2009-11-20, 23:56
Autor Wiadomość

DamaKameliowa  

Wysłany: 2009-09-07, 01:28   Studia logistyczne

Czy ktoś z Was studiuje logistykę?
A najlepiej gdyby wypowiedział się jakiś absolwent. Czy opłaca się studiować taki kierunek? Zostało mi niewiele czasu do namysłu, zainteresowałam się logistyką na poznańskiej pwsbijo http://www.pwsbijo.pl/log...ibiorstwie.html, ale rozważam też jeszcze rachunkowość.

Na pewno na takim kierunku pojawią się przedmioty takie jak mikro, makroekonomia, statystyka, pewnie analiza matematyczna itp. A jak wygląda kwestia przedmiotów bardziej specjalistycznych? Czy są trudne? Jak wyglądają praktyki? I czy studia są ciekawe (oczywiście to dość subiektywne kryterium ;) ) ?

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-07, 09:33   

DamaKameliowa napisał/a:
Czy ktoś z Was studiuje logistykę?
A najlepiej gdyby wypowiedział się jakiś absolwent.

Studiuję na wydziale, który kształci najlepszych logistyków w Polsce.
Tutaj masz linki do materiałów z wykładu po którym uznałem, że na logistykę nie idę:
http://www.okulewicz.republika.pl/WTPW.htm Poczytaj i zobacz czy logistyka Ci pasuje.
DamaKameliowa napisał/a:
Czy opłaca się studiować taki kierunek?

Nie trzeba studiować logistyki, żeby pracować w logistyce, więc jeżeli logistyką nie jest Twoją pasją to nie warto.

amadx1 

Wysłany: 2009-09-14, 08:14   

Warto nie warto. To zależy. Logistycy zarabiają na prawdę nieźle. Mówię tutaj oczywiscie o logistykach po studiach. Kierunek nie jest taki zły, ale trzeba być ścisłowcem. Jeśli dodatkowo lubisz planować różne rzeczy i jesteś zorganizowany to nadajesz się na logistyka. Trzeba też wspomnieć, że pracy dla logistyków będzie coraz więcej. Branża bardzo dobrze się rozwija :)

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-14, 10:50   

amadx1 napisał/a:
Logistycy zarabiają na prawdę nieźle. Mówię tutaj oczywiscie o logistykach po studiach. Kierunek nie jest taki zły, ale trzeba być ścisłowcem.

No więc dla "ścisłowców" są kierunki ciekawsze po których się lepiej zarabia.
amadx1 napisał/a:
Trzeba też wspomnieć, że pracy dla logistyków będzie coraz więcej. Branża bardzo dobrze się rozwija

Biorąc pod uwagę jak popularnym kierunkiem już dziś jest logistyka nie sądzę, aby za pięć lat pracy dla logistyka z dyplomem było więcej niż logistyków z dyplomem. Nawet jeżeli branża się rozwija to większość stanowisk w logistyce jest w zasięgu osoby ze średnim wykształceniem, więc studiowanie logistyki na jednej z wielu prywatnych uczelni nie ma większego sensu moim zdaniem. Zwłaszcza dla umysłu ścisłego, który może się dostać kierunki politechniczne, które są nieopłacalne dla szkół prywatnych ze względu na koszty prowadzenia laborek i mieć o wiele mniejszą konkurencję w przyszłości.

DamaKameliowa  

Wysłany: 2009-09-26, 12:49   

Dzięki za opinie (sorki, ze zupełnie zapomniałam o temacie, ale tak wyszło :kwasny: )

Właśnie logistyka, jako jeden z nielicznych przedmiotów "okołoekonomicznych" wydał mi się ciekawy, dlatego jednak postanowiłam spróbować sowich sił. Wiadomo, że same studia niczego mi nie zagwarantują i potrzeba dużo swojego wysiłku. Dzięki też za linki, jak dla mnie sporo ciekawych przedmiotów, więc nie jest tragicznie...

mati88 

Wysłany: 2011-03-17, 15:40   

Logistyka!!!!! według niedawno opublikowanego rankingu newseeka, inżynier logistyk jest zwodem przyszłości. Ja studiuje w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Wiem, że to był dobry wybór. Szkoła ma podpisane porozumienia z gigantami na naszym rynku w branży logistyczno-spedycyjnej, tam wysyła studentów na praktyki i staże. Oprócz doświadczenia, można też dostać oferty interesującej i dobrze płatnej pracy.
Polecam!!!!

artix88 

Wysłany: 2011-03-25, 10:54   

Dobry logistyk jest na wagę złota - wystarczy przejrzeć oferty pracy. W każdej firmie produkcyjnej, handlowej , spedycyjnej, transportowej jest potrzebny logistyk. Jasne, nie trzeba kończyć studiów, żeby pracować w magazynie, ale wyższe wykształcenie jest już potrzebne żeby tym magazynem zarządzać. Absolwenci logistyki pracują na kierowniczych stanowiskach w branży TSL. Kończyłem kierunek logistyka na MWSLiT i praca sam mnie znalazła.

pumon 

Wysłany: 2011-05-19, 11:02   

Jestem studentem logistyki, mam już za sobą praktyki - wiem, że to jest zawód dla mnie. Wybór kierunku studiów - trafiony.

alba123 

Wysłany: 2011-06-14, 12:27   

W zeszły roku skończyłem MWSLiT na kierunku logistyka, pracuje w zawodzie, podobnie jak większość znajomych z roku, to chyba najlepiej świadczy o tym, że ta branża wciąż się rozwija. Specjaliści logistyki - są i będą potrzebni.

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-06-14, 15:38   

Próbowałam kiedyś liznąć (dosłownie) logistykę :/ Nie moja bajka... wyleciałam po pierwszym semestrze :> Nie da się na siłę zrobić z kogoś "specjalisty", jeśli ten ktoś w ogóle nie ma do tego predyspozycji.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-06-14, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  

Kris1234  

Wysłany: 2011-06-23, 16:24   

W zeszłym roku ukończyłem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Kierunek Zarządzanie Specjalność logistyka. Od siedmiu lat pracuję w zawodzie logistyka, zajmowałem się przede wszystkim zaopatrzeniem i magazynowaniem. Dobrzy specjaliści w tym zawodzie są bardzo poszukiwani. Bardzo polecam studia właśnie w tym kierunku.

marian_w 

Wysłany: 2011-06-27, 00:51   

A czy sprawdzaliście w WSB? Bo poznański kierunek logistyki cieszy się doskonała opinią.

alba123 

Wysłany: 2011-09-08, 12:34   Logistyka u specjalistów

Z perspektywy czasu to myślę, że warto studiować na uczelni specjalistycznej. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu dała mi na tyle solidne podstawy, że czuje sie dobrze w tym co robie. Pracuje w logistyce i w tym się sprawdzam. A wogóle z tego co widzę, to tylko tam jest szansa na zrobiebnie magisterki czy inżyniera w logistyce (patrząc na Wrocław). Gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję o wyborze uczelni - na pewno wybrałbym tą samą.

Kris1234  

Wysłany: 2011-09-29, 10:42   

Też tak myślę. Zawód taki jak logistyka jest trudnym zawodem i trzeba mieć naprawdę solidne podstawy, żeby się utrzymać w tej branży. Życzę wszystkim powodzenia.

Wieloryb26 

Wysłany: 2013-01-27, 15:28   

Witam, nieco odświeżę temat. Planuję zmienić studia. Obecną mechatronikę na WAT w Warszawie, z 80% prawdopodobieństwem, na logistykę. Powodem zmiany są względy zdrowotne, które nie pozwalają mi na dokończenie obecnego kierunku(2 lata za mną). :/ Z tego co wstępnie przeczytałem, zdecydowanie mam predyspozycje do logistyki. Jestem dobrze zorganizowany, lubię planować, oraz "żonglować" priorytetami zadań do wykonania. Według mojej obecnej wiedzy to cechy w sam raz dla logistyka.

Możliwości jakie widzę, to:
- przenieść się na logistykę na WAT,
- iść na inną uczelnię. Najlepiej państwową i najlepiej w Warszawie (SGGW / PW).
- coś innego...?

W planie mam studia zaoczne, prawdopodobnie od października. A do tej pory iść do pracy związanej z logistyką. Gdzieś przeczytałem, że żeby zacząć zdobywać doświadczenie w tym fachu, nie trzeba mieć ukończonych studiów.
Ile w tym prawdy?

Zastanawiam się też, czy lepiej iść od początku, czy od II semestru? W przypadku przeniesienia z WAT prawdopodobnie będę miał możliwość kontynuacji od drugiej połowy pierwszego roku. Jednak nie wiem czy na I semestrze ominie mnie coś istotnego (tzn. jakiś "logistyczny przedmiot", matematykę mam ogarniętą, najwyżej sobie odświeżę wiedzę), co później będę musiał migiem nadrobić, żeby rozumieć bieżący materiał?

Z góry dzięki za odpowiedzi oraz wszelkie rady/opinie/sugestie korekt planu. :D
Ostatnio zmieniony przez Wieloryb26 2013-01-27, 15:32, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu