• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Katalog Firm • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Andrzejmm 

Wysłany: 2006-10-13, 22:48   Czy zabiłbyś/zabiłabyś człowieka i dlaczego?

Ja zabiłbym drugiego człowieka gdyby na mnie napadł i nie byłoby innego wyjścia by się obronić jak zabicie go. Nie sądzę , żebym miał po takim czynie jakieś wyrzuty sumienia, nawet gdyby jego rodzina szczerze go opłakiwała itd.. Uważałbym, że postąpiłem słusznie. Zbiłbym go by uratować własne życie. W innych przypadkach nie zabiłbym człowieka przynajmniej świadomie i dobrowolnie. Słowa nie są podstawą, w moim przekonaniu, do odebrania komuś życia.
Zmarł nędzarz, nim ludzie go wsparli jałmużną...

marlena_18  

Wysłany: 2006-10-13, 22:54   

hmmm... teraz sadze ze nigd bym tego nie zrobiła! jest to według mnie nie moralne i nieetyczne! ale w życiu różnie bywa czasami los decyduje za nas i jakiś naćpany czy pijany "ktoś" rzuca nam sie pod koła auta... co prawda nie popełniamy wtedy przestepstwa ale sadze że wyrzuty sumienia by mnie zniszczyły...

ainaFEAnara  

Wysłany: 2006-10-14, 00:32   

ja jak na dzień dzisiejszy powiem ze nei zabiłabym człowieka, ale moje zdanie może sięzmienić, cośmoże mnie wyprowadzić z równowagi, ale ja jestem zazwyczaj spokojnąosobą, więc nie wiem co mogłoby doprowadzićdo takiego czynu z mojej strony

Szlachcianka  

Wysłany: 2006-10-14, 11:22   
   Polecający: Google

Ja zabiłabym człowieka, gdyby zrobił coś złego mojemu bratu, rodzicom, chłopakowi lub przyjacielowi. Nie zawahałabym się, bo sa to ludzie dla mnie najważniejsi. :)
_______

<33

Katharsis  

Wysłany: 2006-10-14, 11:44   
   Polecający: Lewiatan

Tak, zabilbym i pewnie bym tego zalowal :D

Tylko w ostatecznosci, obronie wlasnej...
Zabija ktos z was dla przyjemnosci? :rotfl:

Dishman  

Wysłany: 2006-10-14, 15:35   

Nori napisał/a:
Zabija ktos z was dla przyjemnosci?

Tak, latające muchy i bzykające w nocy komary. Nie mają szans, z wrednym uśmiechem pie*****ę je szmatą, albo gazetą i przeciągnę ich zwłoki po ścianie, tak aby został ślad. Zemsta za bzykanie nad uchem jest słodka... :zly:

A tak serio. Raczej bym nie zabił, chyba, że przypadkowo.

Star  

Wysłany: 2006-10-14, 18:12   

Ja osobiscie chyba bylabym do tego zdolna... jezeli juz ktos by mi tak za skore zalazl to bym sie nie zawachala.... jednak zeby doprowadzic do czegos takiego moja osobe to chyba trzeba byloby pozbawic zycia bliskie mi istoty. Innego powodu raczej nie widze zeby nie miec pozniej wyrzutow sumienia, bo nawet w samoobronie nie bylabym zabic... co najwyzej zranic dotkliwie, ale nie zabic ....

yakuza  

Wysłany: 2006-10-14, 19:40   

A czemu nie przeciesz czlowiek to tylko kupa miensa i nic pozatym.

A tak to naprawde to tak przeciesz kazdy z nas ma instynkt zabuicy tylko ze usipiony ale czasami on sie uaktywia w bardzo niekozystnych dlanas sytuacjach, i to chyba wszysto na ten temat mam do powiedzenia :P

axss  

Wysłany: 2006-10-14, 21:52   
   Polecający: ktoś.

zabiłbym. gdybym musiał, potrafiłbym. chociaż chciałbym wierzyć, że nie.

w 2 tygodnie straciłem równo 14 dni.

Andrzejmm 

Wysłany: 2006-10-14, 23:20   

Cytat:
A tak to naprawde to tak przeciesz kazdy z nas ma instynkt zabuicy tylko ze usipiony ale czasami on sie uaktywia w bardzo niekozystnych dlanas sytuacjach, i to chyba wszysto na ten temat mam do powiedzenia

Jakuzie, jest odwrotnie. Dawniej , już po wynalezieniu broni palnej stwierdzono w wojskach, że ludzie są tak stworzeni, że nie mogą się zabijać. Żołnierze ładowali broń poćiskami ale nie umieli wystrzelić w stronę wroga wiedząc, że go zabiją. Procent ten jeśli dobrze pamiętam sięgał 70. Były to czasy wojny secesyjnej. Podczas pierwszej WŚ procent był pdobny 60-70. Przy drógiej również. Usacy zauważyli to jeszcze podczas drógiej WŚ i zaczeli szkolić żołnierzy inaczej na bodźce- człowiek nie zastanawia się co czyni widzi wroga- strzela, taki odruch. Wobec tego podczas wojny w Korei w 1950-1953 wojska usackie notowały ten wskaźnik równy 40%. W miarę upływu czasu doskonalano sposoby szkolenia żołnierzy, w czasie wojny w Wietnamie wskaźnik ów wynosił ok 10%-15%. Dziś będzie z 5%, żołnierz jest więc maszyną do zabijania.

Ale człowiek jest stworzony bez instynktu zabójcy, człowiek ma gdzieś zapisane, że nie można ludzi zabijać. Wiem, bo oglądałem pewien film dokumentalny na ten temat, kocham filmy dokumentalne.
Ostatnio zmieniony przez Andrzejmm 2006-10-14, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  

Dishman  

Wysłany: 2006-10-14, 23:28   

Kiedyś czytałem statystyki o I wojnie światowej, całkiem duży odsetek żołnierzy ani razu nie wystrzelił ze swojej broni. Jak coś konkretnego znajdę to dam link.

Andrzejmm 

Wysłany: 2006-10-15, 10:21   

Cytat:
Tak, latające muchy i bzykające w nocy komary. Nie mają szans, z wrednym uśmiechem pie*****ę je szmatą, albo gazetą i przeciągnę ich zwłoki po ścianie, tak aby został ślad

Odejdę tylko chwilowo od tematu i powiem, że inaczej sobie z nimi radzę. Mianowicie wynalazłem nowy sposób ich zabijania, bez plam i innych ceregieli. Niektóre zapalniczki mają urządzenie do wytwarzania iskry, takie, że jest ona elektryczna. Gdzieś wyciągnąłem takie urządzenie i rażę nim te muszki, wymyśliłem to niedawno i sprawdziłem, że działa. Dwa naciśnięcia i muszka przestaje się ruszać. Dla człowieka jest to raczej niegroźne. Nie palę papierosów ni nikt z mojej rodziny ich nie pali, ale jakiś robotnik który do nas przyszedł palił i stąd to. W dzieciństwie tym samym urządzeniem raziłem mrówki ale one są wytrzymalsze. Nawet gdy się je tak porazi, że widać , że zdechły to i tak wstawały po pięci minutach jakby z uśpienia. Więc w tym względzie wróciłem do dzieciństwa.

Mafia  

Wysłany: 2006-10-15, 10:44   

Echh
Andrzejmm napisał/a:
Dziś będzie z 5%, żołnierz jest więc maszyną do zabijania.
Wypraszam sobie ... nie uważam sie za maszyne do zabijania . Przezycie w naszym przypadku to rzecz najważniejsza . Spytaj kazdego zaolnierza czy by poszedł na wojne zabijać . Gwarantuje ci ze 80 % rzekło by pierdo... i psozło do domu . Ja traktuje to jak robote i nie mam zamiaru strzelac do ludzi. No raz mi sie zdarzyło puscić serie ale to był naprawde wymagający przypadek. A i nie miałem po tym zadbych wyrzutó sumienia .

Dishman  

Wysłany: 2006-10-15, 10:58   

Starszy kapralu co z Wami jest? To na cholerę komu taki żołnierz, co boi się zabijać? Posiedzieć w jednostce to byle robol i obibok potrafi.

Mafia  

Wysłany: 2006-10-15, 11:10   

Zabiłes kiedys człowieka .. jak nie to wiesz cio ?
Wyobraz sobie w sytłacje w której działasz jak co wpajali. Pojawia sie ktos . Ty padasz za najblizsza osłone odbiezpieczasz , nawet nei mierzysz tylko w jego keirunku prujesz pół magazynka . To instynkt ^^ a potem protokół
P.S . Jestem jedynym który wie o czym w tym dziale psize wiec bez takich wyskoków

Odpowiedz do tematu