• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Katalog Firm • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

krzak  

Wysłany: 2006-11-11, 23:10   sentymentalność

co dla was to slowo oznacza? czy jestescie sentymentalni? czy macie jakies przedmioty ktore maja dla was wartosc semtymentalna?

Gipcio  

Wysłany: 2006-11-12, 10:39   

Dla mnie nic... nie oznacza.... a przedmiot to... piłka nożna i koputer :P
Jest wiele zdarzeń, które go reprezentują.
Jest wiele zalet, którymi się posługuje.
Jest bardzo mało wad, którymi się nie posługuje."

Gipcio

krzak  

Wysłany: 2006-11-12, 15:18   

Gipcio, ewidetnie nie rozumisz pojecia. nie wierze ze z checia nie wymiemil bys swojego komputerka na nowy. przedmioty o wartosci sentymentalnej to przedmioty bez ktorych praktycznie moglibysmy zyc, ale sa one dla nas cenne wlasnie z tych innych powodow.

Katharsis  

Wysłany: 2006-11-12, 15:21   
   Polecający: Lewiatan

Nie lubie nowych rzeczy w zyciu ;p od jakichs 2 lat (chyba) slucham R+ i jestem ich fanem, hmmmm :>

Jestem sentymentalny :) Tesknie za Polska... za kumplami, za moim bylym miasteczkiem ;) staram sie utrzymywac stare kontakty

jusia_like  

Wysłany: 2006-11-12, 15:25   
   Polecający: Google

Nie, nie jestem super specjalnie sentymentalna. Owszem czasami robi mi sie przykro jak zobacze jakieś zdj z czegos co już nie istnieje...
Nie przywiązuje sie do rzeczy zbyt specjalnie.
Ale jestem sentymentalna w stosunku do miejsc :( bardzo bardzo chce wrocic tam gdzie bylam i do tego co bylo ale cóz

Lola  

Wysłany: 2006-11-12, 16:04   
   Polecający: religia tv

ja jestem sentymentalna do wszystkiego , przywiązuję sie do miejsc , rzeczy , ludzi , cięzko mis ie z nimi rozstawać , nawet głupi stary miś leżacy gdzies za szafa po latach budzi tyle wspomnien ze dalej leży , choc sie kurzy i nie ma oka ;p no ale szkoda mi go wywalic na , zaraz sobie wyobrażam ze bedzie mu smutno ;p
to chyba jest chore troche ;p

Kinia  

Wysłany: 2006-11-12, 16:09   

Nie uważam żebym była sentymentalna. Ale może to dlatego, że jeszcze za mało lat na tym świecie przeżyłam ? Nigdy sie nigdzie nie wyprowadzałam, żeby tęsknić za swoim starym domem czy znajomymi.

Żelula  

Wysłany: 2006-11-12, 17:33   

no ja jestem sentymantalna, ale tylko czasami... przywiązuję się do rzeczy, zwierząt, ludzi... i nagle jak mi tego braknie to jest ze mną fatalnie. Najgorsze jest to, ze mam sentyment do tego całego mojego bałaganu w pokoju i za nic w świecie nie daję rady nigdy tego wszystkiego badziewia wynieść xD po prostu mi szkoda czegoś wyrzucac, pozbywać się tego...
W pokoju obok mieszka Bóg."

krzak  

Wysłany: 2006-11-12, 21:35   

lolinka napisał/a:
to chyba jest chore troche ;p

tez sobie czesto zadaje to pytanie :) . ale jesli nawet jest chore to i tak dobrze wiedziec ze nie tylko mi to dolega i nie tylko ja mam tendencje do tego jak to niektorzy okreslaja "zbierania smieci" :)

hapika  

Wysłany: 2006-11-12, 23:48   

ja jestem sentymentalna. :) 4 lat temu wyprowadzilam sie z mojego miasta ale do teraz wspominam te moje osiedle, dzieciaki, huśtawki i inne - dla kogoś mało istotne rzeczy- .tesknie za nimi bardzo i przywiazalam sie. ale coz zrobic? bylam tam juz tak dawno... ale ciagle mam nadzieje ze kiedys pojade tam, znowu by poslucha tego hałasu jeszcze raz.

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2006-11-13, 23:58   

tak tak jestem cholernie sentymentalna i tez zbieram "smieci" bardzo przywiazuje sie do rzeczy ludzi miejsc do wsyztskiego w moim pokoju trzymam wsyztsko nawet jakies glupe stare kartki czy listy sentyment mam do zdjec jestem do nich przywiazana i sa dla mnie swietoscia :rotfl: nawet do moich starych pluszowych maskotek jak lolinka trzmam je na szafie:D ... do ludzi przywiazuje sie jeszcze bardziej dowodem sa na to wakacje glupie 12 dni na obozie a ostatniego dnia beczalam jak glupia i po powrocie nie umialam sie przyzwyczaic ... dalej tesknie za tymi ludzmi :zalamany: , jeszcze bardziej jestem przywiazana do moich starych znajomych i przyjaciol nie wyobrazam sobie ze gdzies pojade i nie bede sie z nimi kontaktowac chyba bym umarla
do miejsc tez sie przywiazuje szczegolnie do mojego malego orzesza jak wyjezdzam chociaz na 2 dni np do kumpeli na weekend to caly czas gdzies tam moje mysli biegaja moje orzesze moj dom moje lozko :D wiem wiem to dlupie jest ale taka prawda nie spotykajcie mnie bo sie do was przywiaze :hyhy:

Zombwbij  

Wysłany: 2006-12-06, 21:08   

krzak napisał/a:
co dla was to slowo oznacza? czy jestescie sentymentalni? czy macie jakies przedmioty ktore maja dla was wartosc semtymentalna?
Sentyment - jakieśtam przywiązanie do osób, rzeczy czy miejsc budzących miłe wspomnienia.
Chyba jestem s.; jak znajdę jakąśtam rzecz z dzieciństwa/młodości, to zaraz mi się przypominają stare dobre czasy, ale staram się o tym nie myśleć.
Co do rzeczy, to mam ich pół pokoju :luka:

mala_adzia 

Wysłany: 2006-12-08, 12:43   

Osobiście mam straszny sentyment do rzeczy po moim dziadku. Mam je schowane pod łóżkiem w kartoniku i czasami lubię sobie na nie popatrzec i powspoinać :P

Madaline  

Wysłany: 2006-12-12, 11:18   
   Polecający: Ja.

Uważam się za sentymentalną. Ale tylko, w niektórych kwestiach.
Uwielbiam chodzić w miejsca gdzie kiedyś byłam szczęśliwa i sobie powspominać. Jednak czasem to ma odwrotne skutki :(

bro  

Wysłany: 2008-07-15, 14:45   

czasami mi się zdarza być sentymentalnym, ale nie jest to moja dominująca cecha

Odpowiedz do tematu