• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Katalog Firm • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-24, 18:07
Autor Wiadomość

vrzasq 

Wysłany: 2008-05-31, 13:08   Pielgrzymka - buty.

Chciałabym się dowiedzieć, jakie buty są wg was najlepsze na pielgrzymkę i w ogóle na dłuższe piesze wędrówki . W tamtym roku na pielgrzymkę wzięłam ze sobą zwykłe adidasy i sandały i okazał się to niezbyt dobry pomysł... Myślałam o butach trekkingowych, ale szczerze mówiąc nie miałam ich nigdy na nogach i nie wiem czy nie będzie w nich zbyt gorąco i czy nie są za ciężkie... proszę o jakieś porady ;)

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-05-31, 13:33   

Nie ma na to reguły, bo każdemu w innych butach będzie dobrze, ważne by być z butami oswojonym, by buty były rozchodzone, wygodne, i niekupione dzień przed pielgrzymką.
Mogą to być sandały, które zostały kupione w sklepie sportowym, takie zabudowane i mocno trzymające stopę, dosyć solidne. Niektórzy preferują tylko adidasy. Buty turystyczne też są jakąś alternatywą, buty trekkingowe, bo dobrze trzymają nogę i chyba nie obcierają, piszę 'chyba', bo nie znam żadnej osoby, która by się na to skarżyła. Tyle, że jak dla mnie w takich butach jest za gorąco.
Trudno tak doradzić buty, ponieważ każda stopa inaczej reaguje, niektóre już po pięciu minutach mogą zostać obtarte, metoda prób i błędów zostaje.
Ja nawet na długie piesze wycieczki mogę nałożyć adidasowate balerinki i nic - żadnych pęcherzy nie będzie i odcisków.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

dkf  

Wysłany: 2008-05-31, 17:14   

Chyba najlepsze powinny być adidasy dobrej jakości ze sportowego sklepu. Sandały też nie są złe, ale ja sama bym ich nie wzięła, bo bezproblemowo wpada do nich piasek i drobne kamyczki. Ogólnie wszelkie buty do chodzenia do górach też powinny być dobre, bo trzymają stopę i mają grubszą podeszwę. Ale co najważniejsze nie mogą to być nowe buty i wszystko zależy w czym tobie sie najlepiej chodzi.

Aqusia  

Wysłany: 2008-06-01, 23:05   

A ja tam może trochę offtopic: jak wyglądają "adidasowate balerinki", bo chyba nigdy nie spotkałam? :)

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-06-01, 23:08   

Aqusia napisał/a:
jak wyglądają "adidasowate balerinki"
adidas w kształcie balerinek, bez sznurówek ;] <nie wiem, czy ten opis Ci wiele mówi> - bardzo wygodny but w sam raz na długie wojaże piesze

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

kasiek_wspanialy 

Wysłany: 2009-01-14, 14:43   

no wiecie ja tak nie w pore..... ale dla nowych czytających:) ja na pielgrzymkę wzięłam: adidasy (zwykłe, firmowe, na lato) pierwszy dzień ulewa, wielka ulewa.... oczywiście przemokły, no a cały dzień w mokrych butach.... odcisk był, pierwsza pielgrzymka, w dodatku animatorka muzyczna... płakałam:( :) , chodziłam w nich jeszcze kilka dni i żyłam:) odciski... raczej odnawiał się ten z pierwszego dnia, wzięłam też sandały The Nord Face, również świetne, ale nóg nie mogłam domyć wieczór:) no i od piasku oczywiście jeden bombelek:) Następne buty... bardzo ryzykownie... kupione dzień przed wyjsciem na pielgrzymke.... buty trekingowe z Decathlonu, Quechua (czy jakoś tak) Forclas (bodajże model Forclas 400), włożyłam je dopiero w trzy ostatnie dni.... idealne, lekkie, nie obtarły, nie gorąco, nie zimno, woda się wlała tylko górą kiedy wdepłam w kałuże na 14 cm głęboką:) Oczywiście do tego dobre skarpetki:) frotowe itd....

jedno mam ale do tych butów. W zimie przy minus 20 stopniach kiedy stałam w jednym miejscu 15 minut zmarłam w stópki:( no i jak na zimę mają trohe zbyt twardą gumę i są śliskie stosunkowo...:( ale one nie są zimowe więc nie ma co się dziwić:) ale polecam w sumie wszystkie z tych butów które wymioeniłam:) ;)

kaliopee  

Wysłany: 2010-06-29, 11:04   

Zwykle sportowe buty może i są wygodne, ale nie sprawdzają się na dłuższych trasach niestety. Zazwyczaj noga się w nich strasznie przegrzewa i w gruncie rzeczy można nabawić się rożnego rodzaju odparzeń, bąbli itp. Jak planuje się dalszą trasę, to można spokojnie zainwestować w jakieś buty typu trekkingowe. Są nawet takie specjalne buty taktyczne na lato, które moim zdaniem idealnie nadają się do takich dłuższych wędrówek, ale też i w góry będą dobre. Z tego co wiem, to takie buty można znaleźć na bates.pl - ceny są rożne, ale są tez takie, które można kupić w cenie zwykłych trekkingów.

missK 

Wysłany: 2010-06-29, 13:52   

To tak naprawdę zależy od tego po jakim terenie będziecie chodzić, jeśli będzie bardziej wymagający to faktycznie lepiej pomyśleć o butach trekkingowych. Pytanie tylko czy zdarza ci się chodzić po górach? Jeśli tak to można pomyśleć o zakupie jakiś naprawdę profesjonalnych butów( w sensie,że nie będzie to tylko wydatek na jeden raz). Może coś takiego http://siulagrande.pl/But...on_Lite-81.html

polinea  

Wysłany: 2011-07-04, 14:56   

Na pewno buty trekkingowe, czy taktyczne to dobry pomysł. Poszukaj może sobie batesów, to naprawdę świetna firma, jeżeli chodzi o obuwie tego typu. Będzie Ci w nich wygodnie, a one idealnie nadają się do wędrówek tego typu. Na stronie producenta (bates.pl) jest ich spory wybór, także tam na pewno znajdziesz takie, które Ci się spodobają.

marwin4  

Wysłany: 2011-07-18, 13:45   

Ja polecam jakieś lekkie buty najlepiej sandały.. Bo jak idziecie asfaltem głownie to nie ważne czy pada czy jest gorąco takie buty zawsze są ok :) Noga się nie poci ani nie ma odcisków non toper masz przewiew w stopie : )

qarolina  

Wysłany: 2011-07-27, 11:43   

w taką długą podróż musisz chyba wziąć dwie pary butów jedne na deszcz i nie pogodę, a inne na ciepłe dni, zdycydownie powinnaś wziąć wygodne sportowe obuwie, żeby w trakcie marszu nie sprawiły Ci niespodzianki , także przeszukaj sobie jakieś sklepy z obuwiem sportowym np tanisport.pl bo tam maja duży wybór i duże promocje

Zgniły Ziemniak  

Wysłany: 2011-07-27, 15:43   

Cejrowski boso przez świat popierdziela i nie narzeka.
Ostatnio zmieniony przez Zgniły Ziemniak 2011-07-27, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

dr.plama  

Wysłany: 2012-03-04, 15:13   

Ale za to Cejrowski ma dziwne poglądy, więc chodzenie bez butów chyba niezbyt dobrze robi na głowę ;)

Odpowiedz do tematu