• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

tery  

Wysłany: 2009-09-14, 09:04   

Wreszcie złoto :) Rosja poza podium. I nie wiem co jest większą niespodzianką.

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-14, 13:21   

Mieliśmy ogromne szczęście, że Rosja przegrała z Francją w półfinale, bo byśmy mieli znów srebro, a tak mamy ZŁOTO!!! :) Ten finał nie był w wykonaniu naszych jakiś rewelacyjny, Francuzi popełniali wiele indywidualnych błędów, my potrafiliśmy wiele z nich wykorzystać i dzięki temu wygraliśmy.

Fajnie, że Gruszka dostał MVP, choć w ostatnich latach grał na słabym poziomie, to na tych mistrzostwach pokazał w końcu, że jednak coś z gry w siatkę mu zostało i zdecydowanie tą nagrodę dostał.

Teraz czekamy na to, co pokażą "nasze" Panie ;)

Greggy  

Zaproszone osoby: 3

Wysłany: 2009-09-14, 13:28   

Zdaje się że przez trzeciego seta to Francuzi zdobyli łącznie więcej punktów, nie? Dobrze, że siatkówka ma takie dziwaczne zasady! Polska górą, przynajmniej w tak mało znaczącej dyscyplinie (mało w porównaniu do piłki nożnej). No, ale i tak uśmiech na gębie się pojawia.

Dagmara.nowicka  

Wysłany: 2009-09-14, 13:44   

a jak wrażenia po wczorajszej siatce? :padam: pokłon dla naszych siatkarzy!!!

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-15, 09:28   

Pablo88 napisał/a:
choć w ostatnich latach grał na słabym poziomie

To może mi wyjaśnij czemu w te ostatnie lata(oprócz ostatniego) spędził w jednym z najsilniejszych klubów świata czyli Skrze Bełchatów. I co rozumiesz przez ostatnie lata? MŚ w 2006 też się do tych ostatnich lat zaliczają?
Ostatnio zmieniony przez kenusarf 2009-09-15, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-15, 12:20   

Z różnych względów, nie znam zdania trenera ntt. bo widzisz Gruszka jak był młody grał super był faktycznie jednym z najlepszych talentów i to pokazywał na boisku, pamiętam Ligi Światowe gdzieś pewnie od drugiej połowy lat 90' oglądałem, kiedy z Papke tworzyli świetną parę. Natomiast tak jak mówiłem od ostatnich lat Gruszka dużo piłek traci, nie potrafi dobrze silno i precyzyjnie zaatakować, wybronić a nawet beznadziejnie zagrywa. W tym turnieju (ME) można powiedzieć, że wychodziło mu wszystko, no może oprócz zagrywki.

Tak o MŚ w 2006 r. tak samo. Widzisz trenerzy powołują do reprezentacji z tego samego względu co np. Krzynówka... Parę lat temu grał wyśmienicie, a teraz jest kaleką na boisku. Wracają co Skry, wierz mi, że z nim czy bez niego Skra by grała tak samo dobrze.
Ostatnio zmieniony przez Pablo88 2009-09-15, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  

tery  

Wysłany: 2009-09-15, 14:48   

Nie mogę się zgodzić ze zdaniem, że Gruszka jest powoływany na tej samej zasadzie co Krzynówek. Różnica jest zasadnicza - choć Piotrek został powołany poniekąd z konieczności, to jednak udowodnił, że nie jest statystą, a jego wiek procentuje jedynie doświadczeniem i boiskowym "cwaniactwem". Gruszka zniknął z naszych oczu w ostatnim sezonie więc trudno obiektywnie go oceniać. Ale ostatnie jego lata (z wyłączeniem wspomnianego sezonu) z pewnością nie należą do słabych.

A w kwestii Eksy... Byłeś na jakimś meczu za czasów kiedy Gruszka u nas grał? Gwarantuję Ci, że bez niego nasze występy byłyby znacznie uboższe.

Piotrek Gruszka to taki zawodnik, który zawsze wnosi coś do zespołu. Powiedziałbym nawet, że to taki nasz polski Stephane Antiga.
Zawodnik wybitny, doświadczony - profesor siatkówki.

Są oczywiście zagrania nieudane również w jego przypadku, ale mimo wszystko nie zasługuje na takie porównanie - Gruszka a Krzynówek. To moim zdaniem ujma dla jego sportowej postawy.

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-15, 16:19   

Pablo88 napisał/a:
nie potrafi dobrze silno i precyzyjnie zaatakować, wybronić a nawet beznadziejnie zagrywa. W tym turnieju (ME) można powiedzieć, że wychodziło mu wszystko

Sam sobie przeczysz. Skoro mu wszystko wychodziło to znaczy, że potrafi.
Pablo88 napisał/a:
Widzisz trenerzy powołują do reprezentacji z tego samego względu co np. Krzynówka...

Krzynówka to teraz powoływali nie trenerzy, tylko jeden Leo, a ja się nie pytałem o reprezentację tylko o jego obecność w silnych klubach.

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-15, 20:02   

tery, wiesz ja nie porównuje gry Gruszki do Krzynówka, ponieważ ten pierwszy jako tako się nie wypalił na tych mistrzostwach to pokazał, zaś Krzynówek sięgnął dna totalnie. Mi chodziło o to, że on jest jakby marką, którą sobie kiedyś dawno wyrobił. Przez te względy (i tu Kensauf też przeczytaj) zostaje powoływany do reprezentacji czy gra w dość mocnych klubach. Ma swoje doświadczenie i potrafił je teraz wykorzystać.

A teraz o przeszłości. Przypominam sobie jak nieraz kiedy ważyły się losy seta (nawet bodajże na IO jak grali z Włochami), Gruszka miał super wystawioną piłkę i co? Zostaje zablokowany. Za chwilę dostaje znowu piłkę i znowu blok. Polska przegrywa...

To, że w trakcie meczu zdobędzie dajmy na to 15 pkt nie znaczy, że gra świetnie, bo w najważniejszych momentach po prostu marnuje proste piłki. Zaznaczę jeszcze raz, że an tych mistrzostwach tego błędu nie popełniał i dlatego dostał MVP.

kenusarf, ja napisałem, że od paru lat grał po prostu słabo, a teraz na tych mistrzostwach jakby w pewien sposób się odrodził
Cytat:
Sam sobie przeczysz. Skoro mu wszystko wychodziło to znaczy, że potrafi.

No właśnie teraz mu wyszło, a jeszcze niedawno mu to nie wychodziło i tu nic nie jest zaprzeczeniem.

tery  

Wysłany: 2009-09-16, 08:02   

Nie chodziło mi o porównanie gry obu zawodników, ale zestawienie w jednym szeregu zasady na jakiej są powołani.
Krzynówek dostaje wezwania do kadry poniekąd z urzędu. Bo to Krzynówek. I to jest błąd.

Gruszka sam przyznaje, że na tych mistrzostwach pewnie by go wcale nie było, gdyby nie tragiczna sytuacja z kontuzjami w naszym składzie.
Co nie zmienia faktu, że jeśli taką formę utrzyma w sezonie - Delecta będzie miała z niego ogromny pożytek i może zajść wysoko. Zwłaszcza, że na rozegraniu będzie tam jeszcze "Mały".
Ma swoje lata pan Gruszka, ale pokazał, że wcale nie ma za sobą szczytu formy.
Nieskończone piłki? Każdy zawodnik może dostać czapę, każdy zawodnik może zostać zablokowany czy posłać piłkę w aut. Czy to będzie Kurek, Gruszka, czy Milijkovic, Poltavski czy Kazinski (pewnie w nazwiskach porobiłem jakieś błędy, ale co tam ;) )

Nie ma takiego, który zawsze kończy wszystko. Nawet Brazylijczycy się mylą i popełniają błędy.

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-16, 15:03   

Pablo88 napisał/a:
Mi chodziło o to, że on jest jakby marką, którą sobie kiedyś dawno wyrobił. Przez te względy (i tu Kensauf też przeczytaj) zostaje powoływany do reprezentacji czy gra w dość mocnych klubach. Ma swoje doświadczenie i potrafił je teraz wykorzystać.

Czy Ty naprawdę nie rozumiesz co piszesz? Jeżeli ma doświadczenie, które potrafi wykorzystać to może jest powoływany ze względu na to doświadczenie, a nie ze względu na markę.
Pablo88 napisał/a:
kenusarf, ja napisałem, że od paru lat grał po prostu słabo,

Tylko że on wcale nie grał od paru lat po prostu słabo.
Pablo88 napisał/a:
No właśnie teraz mu wyszło, a jeszcze niedawno mu to nie wychodziło i tu nic nie jest zaprzeczeniem.

Napisałeś że:
Pablo88 napisał/a:
Gruszka dużo piłek traci, nie potrafi dobrze silno i precyzyjnie zaatakować

A później napisałeś, że mu wyszło, a skoro wyszło, więc potrafi.

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-16, 17:45   

kenusarf napisał/a:
Pablo88 napisał/a:
Mi chodziło o to, że on jest jakby marką, którą sobie kiedyś dawno wyrobił. Przez te względy (i tu Kensauf też przeczytaj) zostaje powoływany do reprezentacji czy gra w dość mocnych klubach. Ma swoje doświadczenie i potrafił je teraz wykorzystać.

Czy Ty naprawdę nie rozumiesz co piszesz? Jeżeli ma doświadczenie, które potrafi wykorzystać to może jest powoływany ze względu na to doświadczenie, a nie ze względu na markę.

Ja wszystko rozumiem co piszę, to raczej Ty nie rozumiesz co ja piszę i piszesz całkiem coś odwrotnego.
Każda osoba, która gra X lat w siatkę ma doświadczenie, to jest chyba logiczne? To dalej, Gruszka nabierał to doświadczenie w młodości, a że potrafił grać dobrze w siatkę to się przebił do podstawowego składu w reprezentacji. Nie będę Ci opisywał każdego roku jak grał, bo nie pamiętam, ale przez ostatnie kilka lat, może 4-5, grał po prostu słabo, jak już pisałem.

Pablo88 napisał/a:
kenusarf, ja napisałem, że od paru lat grał po prostu słabo,

Tylko że on wcale nie grał od paru lat po prostu słabo. [/quote]
Grał słabo.
Pablo88 napisał/a:

Napisałeś że:
Pablo88 napisał/a:
Gruszka dużo piłek traci, nie potrafi dobrze silno i precyzyjnie zaatakować

A później napisałeś, że mu wyszło, a skoro wyszło, więc potrafi.[/quote]
Dziwne masz rozumowanie, z każdym kolejnym postem piszesz, jakbyś nie potrafił prostych rzeczy ogarnąć. Ale może kiedyś się zmieni. Powodzenia! ;)

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-16, 21:01   

Pablo88 napisał/a:
Każda osoba, która gra X lat w siatkę ma doświadczenie, to jest chyba logiczne?

I Twoim zdaniem każdy kto gra tyle lat w siatkówkę co Gruszka poradziłby sobie w finale ME? No raczej nie.
Pablo88 napisał/a:
grał po prostu słabo, jak już pisałem.

Nie grał słabo.
Pablo88 napisał/a:
Grał słabo.

Nie grał słabo.
Pablo88 napisał/a:
Dziwne masz rozumowanie,

Logika jest dla Ciebie dziwna, Twój problem.

Pablo88  

Wysłany: 2009-09-16, 22:47   

To zależy od zawodnika czy by sobie poradził czy nie, a ja Ci po raz kolejny tłumaczę, że Gruszka grał słabo w ostatnich latach, teraz pokazał, że ma jakiś przebłysk jeszcze, a co pokaże w tym sezonie to się okaże, oby utrzymał formę.

Patito 

Wysłany: 2010-11-03, 12:16   

Fajnie, że wygrali :) . Gruszka MVP!

Odpowiedz do tematu