• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2009-09-11, 00:42   Mistrzostwa Europy Siatkarzy

Cytat:
Siatkarska reprezentacja Polski gładko pokonała Grecję 3:0 w ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy, które odbywają się w Turcji. Dzięki dzisiejszej wygranej zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie i w półfinale na pewno nie zagramy z Rosją.

źródło

W sobotę czeka nas mecz z Bułgarią - może nie być łatwo, kolejny nasz półfinał z Bułgarami. Już raz z nimi wygraliśmy w półfinale, czy historia się powtórzy? Jak myślicie? Jedno jest pewne, Bułgarzy będą mocno zmotywowani do tego, by z nami wygrać.

Ktoś w ogóle śledzi z naszych użytkowników ME siatkarzy? ;>

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

http://xc.com.pl/oferta/wapro/wapro-wf-mag

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2009-09-11, 06:29   

Colorblind napisał/a:
kolejny nasz finał z Bułgarami. Już raz z nimi wygraliśmy w finale,

półfinał, półfinale ;P
Colorblind napisał/a:
czy historia się powtórzy?

Może być ciężko o powtórkę z historii, bo należy pamiętać, że Polska nie gra w najsilniejszym składzie. Zamiast dmuchać balonik lepiej się cieszyć, że potrafią wejść do półfinału, bez Wlazłego, Świderskiego i Winiarskiego.

tery  

Wysłany: 2009-09-11, 08:33   

Z tym, że nie gramy w najsilniejszym składzie można spokojnie polemizować. Zmiennicy nie ustępują ambicją i wolą walki tym, których nie ma. Nasi młodzi zawodnicy udowodnili już w obecnym turnieju, że i umiejętnościami nie odstają od starszych kolegów.
Jednak obawiam się meczu z Bułgarią. Byłem na sparingu obu drużyn przed ME i wtedy nasi przeciwnicy stanowili zupełnie inną drużynę. Teraz widać, że są świetnie przygotowani, skoncentrowani i pewnie dążą po medal.
Szczerze mówiąc, boję się, że jeśli postawa naszej kadry nie ulegnie poprawie - zagramy z Francuzami o brąz. Żeby nie było niejasności - prezentujemy się bardzo dobrze, ale nasz półfinałowy przeciwnik prezentuje się lepiej - uroki sportu :)
Wczorajszy mecz Rosja Bułgaria to było prawdziwe zwarcie tytanów europejskiej siatkówki. Myślę, że na chwilę obecną nie ma na nich mocnych.
Jak powiedział pan Drzyzga - stanowimy na tych mistrzostwach trzecią siłę. Po Rosji i Bułgarii właśnie.
Ale ale :)
Sam fakt, że gramy w półfinale ME to ogromny sukces. Kadra zaprezentowała się lepiej niż pewnie większość oczekiwała. No i osiągniemy, już osiągnęliśmy, najlepszy wynik w tych rozgrywkach od lat :)
Należy się tylko cieszyć z tego co pokazują i mieć głęboką nadzieję, że chłopaki mają jeszcze dużo rezerw, które wykorzystają w dwóch ostatnich meczach.

W końcu finałem marzeń, dla mnie osobiście, byłby mecz z Rosją. Wygrany po tie breaku :D

W górę serca Polska wygra mecz!!! :)

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-11, 09:01   

tery napisał/a:
Z tym, że nie gramy w najsilniejszym składzie można spokojnie polemizować. Zmiennicy nie ustępują ambicją i wolą walki tym, których nie ma.

Oprócz woli walki i ambicji jest też coś takiego jak umiejętności. Ja w tej kadrze nie widzę atakującego, który by umiejętnościami dorównywał Wlazłemu.
tery napisał/a:
Szczerze mówiąc, boję się, że jeśli postawa naszej kadry nie ulegnie poprawie - zagramy z Francuzami o brąz.

Tutaj nie ma czego się bać. Należy się cieszyć, że w takim składzie reprezentacja jest w stanie walczyć o medal ME.

tery  

Wysłany: 2009-09-11, 09:11   

Odnosząc się do pierwszego cytatu Twojego - o umiejętnościach napisałem w kolejnym zdaniu. Ja w tej kadrze nie widzę Wlazłego, od tego trzeba zacząć. Atakującymi są Gruszka i Jarosz. Kiedy Mariusz wróci do zdrowia i na pozycję atakującego w kadrze - będziemy mogli dyskutować na temat tego czy jego zmiennicy są słabsi czy też nie.
Nie twierdzę, że Szampon jest zagrożony :) Fakty jednak są takie, że obecnie w kadrze go nie ma. Podobnie jak Winiara i Świdra. Nikt nie umniejsza ich osiągnięć dotychczasowych, nikt nie twierdzi, że nie brakuje ich doświadczenia.
Kadra jednak radzi sobie w obecnym składzie. Zwycięża.

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-11, 09:21   

tery napisał/a:
Atakującymi są Gruszka i Jarosz. Kiedy Mariusz wróci do zdrowia i na pozycję atakującego w kadrze - będziemy mogli dyskutować na temat tego czy jego zmiennicy są słabsi czy też nie.

Ja nie piszę o aktualnej formie tylko o umiejętnościach. I o tym można dyskutować zawsze, choć oczywiście nie ma o czym, Wlazły ma większe umiejętności.
tery napisał/a:
Kadra jednak radzi sobie w obecnym składzie. Zwycięża.

Sam sobie przeczysz. Przed chwilą pisałeś, że Bułgaria jest poza zasięgiem, a przecież dla Polski w optymalnym składzie to poza zasięgiem może być co najwyżej Brazylia.

tery  

Wysłany: 2009-09-11, 09:38   

kenusarf napisał/a:
I o tym można dyskutować zawsze, choć oczywiście nie ma o czym, Wlazły ma większe umiejętności.

Pewnie, że można. Jaki jest jednak sens skoro Wlazły nie jest w tej chwili reprezentantem Polski? Umiejętności bez zdrowia i formy nie mają nawet najmniejszego znaczenia. Tylko zawodnik, który łączy wszystkie wspomniane elementy jest graczem kompletnym. Nie mówimy o tym co mamy na papierze tylko o tym co mamy na boisku.
kenusarf napisał/a:
Sam sobie przeczysz. Przed chwilą pisałeś, że Bułgaria jest poza zasięgiem, a przecież dla Polski w optymalnym składzie to poza zasięgiem może być co najwyżej Brazylia.

W którym momencie? Uważam, że nie wygramy z Bułgarią jeśli nie poprawimy gry, ale to nie zmienia faktu, że na dotychczasowych przeciwników wystarczyło.
Ale czy nie mogę się mylić? Równie dobrze możemy rozjechać Bułgarów. Za kilkadziesiąt godzin zostanie to zweryfikowane.
Tu nie ma żadnego pewnika.
Optymalny skład mamy - nie ma lepszych na tą chwilę. Wrócę tu do tego co napisałem parę zdań wyżej. Brak formy, zdrowia, koncentracji, woli walki - brak któregokolwiek z tych czynników wyklucza zawodnika z owej "optymalności". Winiarski, Świderski, Wlazły - nie są teraz optymalnym zestawieniem dla nas, bo każdemu brakuje zdrowia.
Kiedy wrócą do gry - zobaczymy jaka będzie ich dyspozycja i wtedy będzie można mówić, że to oni powinni grać a nie Kurek czy Jarosz.

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-12, 17:58   

Już po półfinale. Bułgarzy, którzy który przed meczem mówili, że Polska doszła do półfinału tylko dzięki łatwej grupie, tylko w drugim secie zagrozili naszej reprezentacji. 3:0 i długo wyczekiwany medal ME.

Colorblind  

Wysłany: 2009-09-12, 19:57   

Bardzo się cieszę z tej wygranej!
Jestem też ciekawa z kim przyjdzie nam grać o złoto :luka:

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

kenusarf  

Wysłany: 2009-09-13, 22:27   

Złoty medal, Zagumny najlepszym rozgrywającym, a Gruszka MVP. No komentator próbował jeszcze zrobić Polaka z Antigi, ale bez przesady.

Colorblind  

Wysłany: 2009-09-13, 22:29   

Trzeci set trochę mnie zestresował. Bardzo się cieszę, że mamy wreszcie złoto, należało się to naszej reprezentacji, a ja się utwierdziłam w tym, że najbardziej lubię na boisku Gruszkę, jest niesamowity.

Brawa należą się całemu naszemu zespołowi!

Łihaaa, mamy złoto.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2009-09-13, 22:34   
   Polecający: Paulinaaa

19 lat czekałem na wygraną polaków na takim wielkim turnieju! Nikt nie miał prawa zatrzymać naszej reprezentacji. Troche zdziwiło mnie MVP dla Gruszki, moim zdaniem lepszym graczem był Kurek, ale moze i dobrze, ze nie dostał tej nagrody, bo palemka by mu odbiła;p

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-09-13, 22:43   

W trzecim secie o mało mnie ciężka cholera nie wzięła ;p no ale cieszę się z wygranej i tak jak kanar, nagrodziłabym Kurka zamiast Gruszki, no ale młody ma jeszcze czas ^^

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Wysłany: 2009-09-13, 22:45   

Sol napisał/a:
W trzecim secie o mało mnie ciężka cholera nie wzięła ;p
też to przeżywałam, może zbytnio się rozluźnili?

Czy tylko ja nagrodziłabym Gruszkę, a nie Kurka? ;>

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2009-09-13, 22:47   

Colorblind napisał/a:
może zbytnio się rozluźnili?
Też tak myślę, wyszli na luzaka, bo dwa pierwsze wygrali, no i żabojady ich do pionu postawiły.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Odpowiedz do tematu