• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

rozowa1  

Wysłany: 2014-09-17, 13:43   Jak szybko oraz bezstresowo nauczyć dziecko czytać?

Dziewczyny, moze macie jakies sposoby na ciekawa nauke czytania? Nie chce zeby kojarzylo sie to dziecku z przymusem i stresem...

es-cs_wuv  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: niereformowalny

Wysłany: 2014-09-17, 19:40   
   Polecający: google

Nie jestem dziewczyną ale zacznij czytać krolikarnie Guzka !

jestem oazą spokoju na pustyni gniewu, pierdo.. qrw... zaje... wyluzowanym kwiatem lotosu na tafli jeziora

rozowa1  

Wysłany: 2014-09-17, 19:48   

es-cs_wuv napisał/a:
Nie jestem dziewczyną ale zacznij czytać krolikarnie Guzka !

chodzi mi o ksiazki dla dzieci:)

Mortek  

Wysłany: 2014-09-23, 10:52   

Dziecko się uczy w swoim tempie. Nie wiem czy da się "szybko" i po co w ogóle zresztą ma się szybko uczyć? Raczej z książkami trzeba podejść jak z innym rodzajem zabawek - gdzie składa się litery i poznaje ciekawe historie. Bez ciśnienia i musu, bo wtedy efekt będzie odwrotny. Dobre książki do nauki czytania, to np. Czytam sobie - tak się zwie seria. Jak uda się dziecku przeczytać książki z pierwszego poziomu, to pewnie będzie chciało więcej. Przynajmniej ja pamietam, że już w podstawówce czytałem grube księgi z bajkami Andersena. ;) A w sumie, to nikt mnie specjalnie nie zachęcał.

rozowa1  

Wysłany: 2014-09-23, 18:02   

no wlasnie, zle sie wyrazilam, nie chodzi mi o to by bylo szybko, zalezy mi na tym by nie zniechęcić dziecka do czytania, to jest dla mnie najwazniejsze. Nie znalam tej serii, ale sprawdze to. Szukam jakiegos fajnego wabika:)

ola19  

Wysłany: 2014-09-25, 12:44   

Lepiej żeby nie czytać szybko, a ze zrozumieniem ;) z tym teraz młodzież ma największy problem.

Modrak  

Wysłany: 2014-09-25, 21:25   

rozowa1 napisał/a:
no wlasnie, zle sie wyrazilam, nie chodzi mi o to by bylo szybko, zalezy mi na tym by nie zniechęcić dziecka do czytania, to jest dla mnie najwazniejsze. Nie znalam tej serii, ale sprawdze to. Szukam jakiegos fajnego wabika:)

A my znamy te książeczki, dziś też kupiłam kolejną z I poziomu pt. "Franek i miotła motorowa" A co do wabików to maja kilka: ładne ilustracje, w końcu dziecko czyta najpierw "oczami" mało tekstu na początek i jest on prosty, do tego macie tam niektóre wyrazy głoskowanie a to pomogą w składaniu wyrazów, Fajna zabawa z tym czytaniem, my powoli szykujemy się już do 2 poziomu.

MalinaEs  

Wysłany: 2014-09-29, 14:21   

Modrak napisał/a:
Fajna zabawa z tym czytaniem, my powoli szykujemy się już do 2 poziomu.

a ile jest poziomów?
i od czego to zależy?

rozowa1  

Wysłany: 2014-10-08, 08:09   

Modrak napisał/a:
rozowa1 napisał/a:

A my znamy te książeczki, dziś też kupiłam kolejną z I poziomu pt. "Franek i miotła motorowa" A co do wabików to maja kilka: ładne ilustracje, w końcu dziecko czyta najpierw "oczami" mało tekstu na początek i jest on prosty, do tego macie tam niektóre wyrazy głoskowanie a to pomogą w składaniu wyrazów, Fajna zabawa z tym czytaniem, my powoli szykujemy się już do 2 poziomu.

Wlasnie do nas doszly, zakupilismy "Kacper i plaster" i "Teoria pana Alberta". Czytamy drugi dzien i L jest zachwycona. I o to mi chodzilo:)

Modrak  

Wysłany: 2014-10-09, 13:33   

A widzisz! Świetnie, ciesze się, że mogłam pomóc ;-) I fajnie że nowe tytuły dochodzą!

Odpowiedz do tematu