• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Boniuś 

Tytuł: Lubię wkurzać

Wysłany: 2010-06-25, 19:51   Pani/pan od matematyki

Jak wspominacie swojego pierwszego/pierwszą nauczyciela/nauczycielkę od matematyki? Moja (nauczycielka) była twarda i stanowcza. Zawsze dbała abyśmy dobrze zadania robili (albo je czytali). Powiedzcie jak to u was było.

czarnuch 

Wysłany: 2010-06-25, 19:57   

Dokladnie tak samo, twarda i stanowcza lecz wyrozumiala. I ciesze się, że taka byla, nie mam teraz problemów i jakiegoś wstrętu do matematyki, co zauwazam jest dosc powszechnym problemem obecnie.

Lans.fm
Ostatnio zmieniony przez czarnuch 2010-06-25, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  

Katharsis  

Wysłany: 2010-06-25, 21:57   
   Polecający: Lewiatan

Ja miałem bardzo miłą nauczycielkę, która była duchem młoda. Cieszyła się z prostych rzeczy, bardzo tym motywowała :) przez to chętnie chodziłem na kółko matematyczne. Ale przyznam, nauczycielka nie była pobłażliwa.

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2010-06-26, 11:21   

mnie w podstawówce matematyki uczyła chrzestna mojej siostry - żadna rodzina, ale dobra znajoma rodziny. chyba dzięki temu lubiłam matematykę i później nie miałam z nią problemów.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2010-07-02, 12:55   

Moja pani od matematyki była starszą osobą, tuż przed emeryturą, ale genialnie potrafiła tłumaczyć wszystkie matematyczne zagadnienia, lekcje nie były nudne, potrafiła być surowa, ale też ciepła. Nosiła taki charakterystyczny kok. W sumie miło ją wspominam. I pamiętam jej nazwisko, a nazwiska pani, która ją zastępowała w szóstej klasie już nie pamiętam, jakaś dziura w pamięci. To też o czymś świadczy.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2010-07-02, 13:04   

Mój pierwszy nauczyciel od matematyki był panem już starej daty. Był bardzo wymagajacy i potrafił napedzić niezłego stracha w czasie lekcji, ale potrafił takze rewelacyjnie i z humorem tłumaczyć zagadnienia. Kiedy starał się nam wyjasnić o co chodzi w ułamkach okresowych, zaczął pisać ułamek na tablicy, przeszedł na scianę klasy, a skończył gdzies na korytarzu ; ) do dzisiaj miło go wspominam.

Choć między Bogiem a prawdą, to pierwszą nuczycielką matematyki dla mnie była mama. Zawsze pilnowała, bym dobrze sobie radziła z tym przedmiotem, zadawała mi dodatkowe 'prace domowe' i tłumaczyła różne problemy ; )

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-07-02, 13:05   

whoaa, w podstawówce nauczycielka cięła nas równo z trawą. wielokrotnie lekcje zaczynały się jej dramatycznymi solilokwiami, ale teraz wiem, że jej artykułowane tak obawy nie były bezpodstawne. szybko się gotowała, więc i często nas operdalała. szkoda, że nie mam za bardzo jak powiedzieć jej teraz "rozumiem panią. już więcej nie będę", ale wiem, że odpowiedziałaby, w zawoalowany sposób, "nawet mnie nie wkurwyaj" ;) .

w gimbusie inaczej. niezwykle cierpliwa, chodząca dobroć, ale i tak czasem się ją wyprowadzi z równowagi. jest pakt o nieagresji. do tablicy chodzą ci sami gorliwi zawodnicy. reszta ma wnw i jakoś się żyje się.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Byccagio  

Zaproszone osoby: 11

Wysłany: 2010-07-02, 17:09   

Pamiętam, to był taki całkiem młody pan, super tłumaczył, miałem 5 na półrocze, a tu nagle zrezygnował i poszedł do innej szkoły, na jego miejsce weszła ponad 60 letnia babcia, taka jędza ze szok, i opuściłem się o 2 stopnie.

MagdaLenka  

Tytuł: wariatka !

Wysłany: 2010-07-28, 08:55   

Miła i przyjemna Pani. Niestety po roku musieliśmy mieć inną, ponieważ wspomniana wcześniej musiała iść na urlop macierzyński. Jednak wspominam tą pierwszą bardzo dobrze, do dziś kłaniam jej się grzecznie na ulicy.

fortuna 

Wysłany: 2010-07-28, 22:56   

Bardzo surowy. Każdy bał się nawet poruszyć na lekcji ;D w sumie nie wiem z czego to się wzięło, pewnie dlatego że matematykę trzeba było znać. Z czasem był moim najlepszym nauczycielem a dziś wspominanym z uśmiechem. Przynajmniej czegoś nauczył :)

L.U.C  

Wysłany: 2010-08-05, 14:15   

Mnie uczyla bardzo przyjemna pani :) nie chwalac sie bylem najlepszy w klasie z matematyki ale leniwy i zawsze mnie ciagala na konkursy jakies to oglnoposki i jakies tam jeszcze to mnie tylko troche denerwowalo a tak to byla mila sympatyczna tylko lepiej nie zadymiac u niej na lekcji bo sie czasem szybko potrafila zdenerwowac :cenzura:

Gothic_Angel 

Wysłany: 2010-08-10, 19:34   

Ja miałam bardzo miłą i pobłażliwą panią, chociaż jeżeli chodzi o mnie to nie mam umysłu matematycznego. ;) :P Nie zmienia to tego, że zawsze nam pomagała. ;)

KiteKat  

Tytuł: Eat this shit.

Wysłany: 2010-08-10, 22:03   
   Polecający: google.

Och, moja pierwsza nauczycielka od matematyki... szkoda gadać. Nigdy nie słuchałam tego, co tłumaczyła, sama czytałam podręcznik i robiłam zadania, a nie z klasą. Była tak nudna i irytująca... Najgorsze jest to, że była ona również moją wychowawczynią. Jak miałam jakiś problem czy coś - zawsze zwracałam się do dyrektorki, nie do niej. Ona nie potrafiła pomóc. Jak dobrze, że już mnie nie uczy :)

dominko1998 

Wysłany: 2010-08-31, 09:39   

ja miałem taka pania twarda ale można sie u niej było pośmiac teraz nie mam problemów z matmą i dobrze ją bede wpominac

CP-Design  

Wysłany: 2010-09-02, 17:19   

Moja to taka trochę można powiedzieć że "wredna" ale zawsze gdy ktoś z nas miał kłopot to mogła. Czyli taka pół na pół.

Odpowiedz do tematu