• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

migas  

Wysłany: 2014-08-18, 14:04   Zajęcia dodatkowe dla dziecka.

Pamiętam, że nie na wszystkie chodziłem z równą ochotą. Bywało różnie, czasem robiło się uniki i zamiast na angielski czmych do kina :D Ale bywały i takie, na które chodziłem chętnie. Teraz będąc ojcem 4 letniego syna myślę żeby i jego zapisać zajęcia. Mam na myśli zajęcia plastyczne, gdyż jak na razie właśnie w tym kierunku prezentuje największe predyspozycje. Czasy się zmieniły i obecnie jest dużo większy wybór specjalistycznych placówek oferujących zajęcia nawet dla najmłodszych dzieci. Pozostaje jednak problem wyboru (najlepiej na Ursynowie) właściwej. Może jakaś mała podpowiedź? :)

alirre 

Wysłany: 2014-08-19, 11:20   Re: Zajęcia dodatkowe dla dziecka.

migas napisał/a:
Pamiętam, że nie na wszystkie chodziłem z równą ochotą. Bywało różnie, czasem robiło się uniki i zamiast na angielski czmych do kina :D Ale bywały i takie, na które chodziłem chętnie. Teraz będąc ojcem 4 letniego syna myślę żeby i jego zapisać zajęcia. Mam na myśli zajęcia plastyczne, gdyż jak na razie właśnie w tym kierunku prezentuje największe predyspozycje. Czasy się zmieniły i obecnie jest dużo większy wybór specjalistycznych placówek oferujących zajęcia nawet dla najmłodszych dzieci. Pozostaje jednak problem wyboru (najlepiej na Ursynowie) właściwej. Może jakaś mała podpowiedź? :)

Oj czasy szkoły kojarzą mi się z ogromnym stresem i opuchlizna na dloni ( 5 min spóźnienie) nie chciałabym zeby moje dziecko miało podobne wspomnienia. Talent plastyczny ma? kiedys tez miałam, ale co z tego skoro matematyczka odebrała mi chęć do dalszej edukacji...Wracajac jednak do tematu pomyśl o placówce, która bezstresowo(podczas zabawy) pomoże Twojemu dziecku rozwinąć swój talent, masz szczeście bo na Ursynowie znajduje sie wlaśnie taka placówka ( w Piasecznie jest druga) napisz mail pod ten ardes i dopytaj sie o szczegóły
http://bystrzak-wawa.pl/p...pokazowe-7.html
pozdrawiam :)

groteska 

Wysłany: 2014-08-27, 15:54   

Moim zdaniem warto posyłać maluchy na zajęcia dodatkowe. W końcu szkoda, aby ich zainteresowania ograniczały się tylko do telewizji oraz komputera. Moim zdaniem świetnym pomysłem są dodatkowe lekcje angielskiego. Dzisiaj ten język wymagany jest na każdym kroku i...moim zdaniem otwiera także dość szerokie drzwi do świata kultury. Muzyka, filmy, seriale - jeżeli znamy angielski, to kontemplowanie tych wszystkich rzeczy i poszerzanie naszych horyzontów przychodzi nam o wiele łatwiej.
Ostatnio zmieniony przez groteska 2014-08-27, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  

beatinka  

Wysłany: 2014-08-31, 17:38   

Moja kuzynka chodzi codziennie na jakieś zajęcia dodatkowe po szkole. Jest to i angielski, i basen, i florystyka, i plastyka, a nawet harcerstwo. Jej mama uważa, że dziecko powinno mieć zapewnione odpowiednio rozwojowe zajęcia, by się nie nudzić i przede wszystkim nie spędzać czasu przed telewizorem oraz komputerem. Mimo tylu aktywności nie ma problemów z nauką, spotyka się też z rówieśnikami.

Mortek  

Wysłany: 2014-11-07, 13:22   

Dziecko powinno robić to na co ma ochotę powiem tak. ;) Tzn. jak lubi basen, to zapiszmy go na basen, a nie sport którego nie lubi. Bo jakiś sport jednak powinien być, żeby nie przyrosnąć do komputera. Ale jak taki tata zaproponuje 10-12 latkowi rowery, to mało które dziecko odmówi.
Takie aktywności też można liczyć jako zajęcia dodatkowe, tak samo jak książki dla pasjonatów, magazyny, czasopisma. Np. ja czytam National Geographic, a mój siostrzenieć wersję dla młodszych - NG Odkrywce. To jest rozwijający sposób na spędzenie czasu i edukację przy okazji, zwlaszcza, że jest autentyczna, a nie wymuszona tak jak w trybie szkolnych zajęć. Chociaz wiem, że akurat z Odkrywcy to też nauczyciele korzystają.

abineczka  

Wysłany: 2014-11-13, 13:46   

Mortek napisał/a:
Dziecko powinno robić to na co ma ochotę powiem tak. ;) Tzn. jak lubi basen, to zapiszmy go na basen, a nie sport którego nie lubi. Bo jakiś sport jednak powinien być, żeby nie przyrosnąć do komputera. Ale jak taki tata zaproponuje 10-12 latkowi rowery, to mało które dziecko odmówi.
Takie aktywności też można liczyć jako zajęcia dodatkowe, tak samo jak książki dla pasjonatów, magazyny, czasopisma. Np. ja czytam National Geographic, a mój siostrzenieć wersję dla młodszych - NG Odkrywce. To jest rozwijający sposób na spędzenie czasu i edukację przy okazji, zwlaszcza, że jest autentyczna, a nie wymuszona tak jak w trybie szkolnych zajęć. Chociaz wiem, że akurat z Odkrywcy to też nauczyciele korzystają.

Brawo za takie podejście :) Mam podobne. W ogóle podoba mi sie idea "slow parentingu". W Warszawie może cięzko tam calkiem się nie spieszyć,a le robimy postępy, udało nam sie nauczyć wstawać 20 minut wcześniej i chodzić do skzoły spacerem be zpospiechu i gonienia na autobus który jeździ nota bene jak chce :/
A odkrywce to ja znam ale na tablety, a wersja papierowa chyb a tylko w szkołach jest.

Modrak  

Wysłany: 2014-11-24, 17:02   

Nie, masz już także w prenumeracie indywidualnej. A co najfajniejsze możesz ja zamowić kiedy chcesz, a nie np. od półrocza itp.

62miko 

Wysłany: 2014-12-31, 15:33   

Moje maluchy jeszcze nie chodzą do szkoły i staram się im zapewniać jakieś twórcze zajęcia tak więc malujemy, wycinamy i śpiewamy :) Ostatnio znalazłam kilka nowych propozycji kreatywnej zabawy na http://blog.dzieckoimy.pl...wy-z-dzieckiem/ i też wprowadzam je w życie. Myślę, że póki co to wystarczy a jak pójdą do szkoły to zapiszę je na jakieś zajęcia.

golgi  

Wysłany: 2015-02-01, 18:50   

takie zajęcia np. z nauki języka można zorganizować w domu np. przy pomocy odpowiednich stron internetowych.

zaboleq  

Wysłany: 2015-02-08, 20:22   

Małym dzieciom, samemu w domu? To by było dopiero ekonomiczne podejście :)

beatinka  

Wysłany: 2015-02-09, 10:07   

Dziecko można samemu uczyć języka nawet przy pomocy piosenek. Słyszałam, że za jakiś czas we wszystkich przedszkolach będzie obowiązkowa nauka języka angielskiego.

golgi  

Wysłany: 2015-02-10, 23:33   

do pewnego poziomu tak, potem zaczynają sie schody i pewnie trudno by było komuś bez fachowego podejścia kogoś nauczyć

zaboleq  

Wysłany: 2015-02-15, 11:24   

No to jak byś chciał zorganizować takie zajęcia w domu?

golgi  

Wysłany: 2015-02-15, 21:09   

samemu się nie da. trzeba korzystać z zasobów kogoś, kto się na tym zna.

zaboleq  

Wysłany: 2015-02-22, 19:34   

A wyżej napisałeś, że się da...
Przecież są platformy np. przedtestem możesz korzystać z wiedzy innych ile chcesz.

Odpowiedz do tematu