• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Serkozo  

Wysłany: 2012-10-03, 23:40   Mój problem :( korepetycje?

Witam chcialbym przedstawic swoja sytuacje :(

W szkole podstawowej olałem matme teraz jestem w klasie 3 gimnazjum i zadania mam tylko z ulamkami,pierwiastkami,rownaniami nie umiem sam ich rozwiazac.Gdy lekcja sie zaczyna jest nowy dzial pani cos tlumaczy slucham z nikim nie rozmawiam i gdy przestaje tlumaczyc robimy cwiczenia i wiekszosc klasy gdy klasa ma 22 osoby to 18 osob otwiera ksiazke i robi wszystko samemu bez spogladania na tablice a reszta w tym ja musi grzebac sie i zrobic 5 przykladow z wielkim wysilkiem na cala lekcje.Jest zadawana praca domowa 3 zadania nie umiem jej nikt w domu nie moze mi pomoc bo rodzice takich rzeczy nie pamietaja ani nikt z rodziny dobry z matmy nie jest wiec szukam rozwiazan w necie bo sam nie potrafie zrobic.Nastepnego dnia kolejny temat ktory wymaga ogarniecia tego 1 mam braki wiec nie ogarniam 2 tematu i tak az do klasowki na ktorej dostaje pale na semestr w 2 klasie mialem po 15 jedynek z kartkowek i klasowek zdawalem tylko z litosci nauczycieli.Jest poczatek roku szkolnego a moje oceny to 3,1,1 z kartkowek chce z tym skonczyc probuje sam szukac w internecie lekcji ale i tak tego nie rozumiem czytam podrecznik po 2 godziny czasami 3 i czasami cos zrozumiem czasami nie.Chcialbym z tym skonczyc i wreszcie dostac jakas 4 ze sprawdzianu z matematyki to jest moje marzenie.Gdy budze sie rano mam zepsuty chumor od poniedzialku do piatku z powodu tej matematyki boje chodzic sie do szkoly bo przeczuwam ze moze byc kartkowka lub zapyta mnie i bedzie kolejna pala.Rozmawialem dzis z mama wytlumaczylem jej o co chodzi i powiedziala ze musze wreszcie sie ogarnac bo to juz 3 gimnazjum zebym ulozyl sobie jakos przyszlosc powiedziala zebym poszukal korepetycji z matematyki.Znalazlem bardzo duzo ofert dziewczyn w wieku 18-20,studentek od 15 do 20 zł za godzine i nasuwa sie pytanie czy 15 prawie 16 latek dogada sie z babka 18-20 letnia czy dzieki tym korepetycja poprawie swoje oceny czy rezultaty beda widoczne po miesiacu pracy? czy te 2 godziny dziennie dwa razy w tygodniu nie pojda na marne? czy taka dziewczyna wytrzyma 2 godziny z głąbem i udaje jej sie czegos go nauczyc? w podstawowce mialem doczynienia z korepetytorem po 40 ktory za duzo ode mnie wymagal nie pomagal mi uzupelnic brakow tylko caly czas nowe rzeczy stwierdzil ze nie warto ze mna pracowac i przestal przychodzic czy korepetycje ze studentka to dobry pomysl? pomoga mi? ogolnie jestem osoba ktora szybko sie uczy Fizyka jest dla wiekszosci czarna magia a ja z fizyki mam 4 a z matmy ledwo 2? z chemii tak samo jest 10 wzorow do nauczenia wystarcza mi 12 min okolo na wykucie na blache boje sie ze korepetytorka mnie oleje,moja sytuacja sie nie zmieni,ze za duzo bedzie wymagala

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-10-04, 09:58   

jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz. chociaż ja jestem zdania że na pewno bardziej pomoże ci ktośparę lat od ciebie starszy niż ktoś w wieku nauczycielskim. jak jedna ci nie przypasuje i cięnie nauczy niczego, to zaproś inną - ogłoszeń jest dużo, jak sam wspomniałeś. warto się za to wziąć, bo w liceum/technikum już nikt z litości cię nie będzie przepuszczał, że nie wspomnę o maturze z matematyki...

ewelina546 

Wysłany: 2014-09-24, 19:35   

Pewnie, że warto zainwestować w korepetycje. Jestem zdania, że bardzo często taka nauka sam na sam z korepetytorem jest skuteczniejsza niż ta w szkole. I faktycznie nie musi to być korepetytor będący nauczycielem. Zajrzyj pod tym linkiem , znajdziesz tam sporo ogłoszeń dotyczących korepetycji. Może akurat na coś trafisz.

golgi  

Wysłany: 2014-11-23, 21:46   

jezeli masz samozaparcie to materiały do nauki własnej są kilkukrotnie tansze...

zaboleq  

Wysłany: 2014-12-01, 22:03   

Jestem tego samego zdania, kursy online są tanie i bardzo dobrze przygotowane.

golgi  

Wysłany: 2014-12-14, 22:51   

zaboleq napisał/a:
Jestem tego samego zdania, kursy online są tanie i bardzo dobrze przygotowane.

no ale co wszystkie? chyba nie wszystko co w sieci jest dobre, rzetelne i porządne ;)

Odpowiedz do tematu