• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:17
Autor Wiadomość

Lizi  

Wysłany: 2008-12-20, 23:09   Alergia i pies w domu.

Witam, mam pewien problem.
Ostatnio kupiłem psa, jakieś 3-4 dni temu.
Mam taki problem że w nocy nie mogę spać bo mi oczy łzawią i mam kaszel, czasami zaciska mi gardło. (wiem na 100% że to alergia).
Czy jest jakaś możliwość "opanowania" tego ? Nie chce się pozbywać pieska ....
mieszkam w bloku więc w budzie nie mogę go trzymać.

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-12-20, 23:23   

nie masz chyba wyjścia.
tego nie da się ot tak opanować, a jak to "olejesz" możesz się poważnie rozchorować.
jest możliwość odczulania, ale musiałbyś z alergologiem porozmawiać, bo nie u każdego się da. ale i tak po odczuleniu powinno się w miarę możliwości unikać kontaktu z alergenem.

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

Lizi  

Wysłany: 2008-12-20, 23:27   

Czyli zostaje mi oddać psa ? heh. ...

Sweetrush  

Wysłany: 2008-12-20, 23:34   

Lizi napisał/a:
Czyli zostaje mi oddać psa ?

spróbuj najpierw innych sposobów

Karczoch napisał/a:
jest możliwość odczulania

albo umieśc psiaka w innym pomieszczeniu :)

Karczoch  

Wysłany: 2008-12-20, 23:50   

Sweetrush napisał/a:
albo umieśc psiaka w innym pomieszczeniu :)

O.o
ciekawe, jak to chcesz zrobić. nie dość, że w bloku mieszka, to jeszcze psa ma do jednego pomieszczenia ograniczyć?
a on co, nigdy więcej do tego pokoju nie wchodzić?

możesz spróbować częściej kąpać psa. tylko z kolei dla niego to będzie niezbyt zdrowe.

serwus, madonna.

Ostatnio zmieniony przez Karczoch 2008-12-20, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  

Sweetrush  

Wysłany: 2008-12-20, 23:57   

Lizi napisał/a:
w nocy nie mogę spać bo mi oczy łzawią i mam kaszel

Karczoch napisał/a:
ciekawe, jak to chcesz zrobić.

po pierwsz żeby piec spał w innym pokoju..

a jesli mieszkanie ma 3-pokojowe to troche przestrzeni jest..

Karczoch napisał/a:
do jednego pomieszczenia ograniczyć?

ciebie przynajmniej nie trzeba bo sama się ograniczasz.. czy ja coś takiego napisałam?? czytaj uważniej!!
Ostatnio zmieniony przez Sweetrush 2008-12-20, 23:58, w całości zmieniany 2 razy  

Karczoch  

Wysłany: 2008-12-21, 00:14   

Sweetrush napisał/a:
umieśc psiaka w innym pomieszczeniu :)

dla mnie to jest ograniczenie do jednego pomieszczenia.
a jeżeli miałaś na myśli to, ze ten pies ma tylko gdzie indziej spać to to i tak nie ma większego sensu, bo, tak się dziwnym trafem składa, że roznosi alergeny łażąc sobie po domu, ocierając się o kanapę, coś tam gdzieś obgryzając, liżąc, lub po prostu będąc.

żadne rozwiązanie.

serwus, madonna.

Sweetrush  

Wysłany: 2008-12-23, 18:05   

Karczoch napisał/a:
dla mnie to jest ograniczenie do jednego pomieszczenia.
a jeżeli miałaś na myśli to, ze ten pies ma tylko gdzie indziej spać to to i tak nie ma większego sensu, bo, tak się dziwnym trafem składa, że roznosi alergeny łażąc sobie po domu, ocierając się o kanapę, coś tam gdzieś obgryzając, liżąc, lub po prostu będąc.

ups zapomniałam że TY jesteś najmONdrzejsza i wole z toba nie wdawać się w zbędne konwersacje bo w sumie nie warto..

Lizi napisał/a:
Czy jest jakaś możliwość "opanowania" tego ? Nie chce się pozbywać pieska ....

wiesz moim zdaniem jak pozbedziesz się psa to alergi może iść jeszcze bardziej do przodu.. i później nie będzie juz nadziei na trzymanie psa.. na\jlepiej skontaktuj się ze swoim alergologiem.. czy w tym przypadku odczulanie pomoże czy niestety będziesz musiał zrezygnować z pupila..

joanna2512  

Wysłany: 2008-12-28, 13:37   

W twojej sytuacji żadne ograniczenia w przebywaniu zwierzaka w innym pomieszczeniu nie zdadzą egzaminu,bo siersć psa utrzymuje się w domu do nawet 6 miesięcy a ty masz najprawdopodobniej alergię na sierść i tyle,łzawienie oczu,wysiękowy katar,opuchnięte ręce czy policzki,omdlenia,łapania bezdechu,dławienia w gardle,bóle głowy a nawet wysypka i rumienie to pierwsze objawy alergii.Dalsze przebywanie z alergenem może doprowadzić do dusznosci,a to już jest bardzo niebezpieczne.Jeśli chcesz mieć pieska wybierz pudla,one nie uczulają bo ich sierść jest jak włosy ludzkie,lub wybierz psa z rasy grzywacz one są bez sierści,ale najpierw zanim oddasz pasiaka pójdz do lekarza alergologa po skierowanie na testy,dostaniesz w łapkę kilka ukłuć i będzie wiadomo na co jesteś uczulon ,mozesz być na jedzenie np na czekolade czy orzechy,mozesz być na kurz a dokładnie roztocze kurzu domowego,na trawę,pyłki i na "innych ludzi"/to akurat inna alergia ale ostatnio bardzo pospolita:)/ i może okazać się że jesteś alergikiem np na pyłki brzozy które akurat pyliły w tym czasie co pojawił się psiak,więc bardzo ważne jest zdiagnozowanie na jaki alergen reagujesz,bo jesli na sierść to przykro mi ale zanim psiak będzie mógł być w domu trzeba bedzie przejsć odczulanie czyli takie szczepienia najpierw co tydzień potem co cztery tygodnie przez długi okres czasu.Wiec nie czekaj tylko zarejestruj się u alergologa i sprawdz na co jest to uczulenie.potem już bedzie z górki.

MoLLy10 

Wysłany: 2009-01-01, 19:27   

Ja mam alergie i nie mam psa ale wiem że !!!! Zamknięcie psa w innym pomieszczeniu nie pomoże to się w powietrzu nosi ja radziła bym odczulanie a i kup sobie leki i najlepiej idz do alergologa zrób sobie testy on ci doradzi co zrobić a jeżeli nic to tylko zostaje oddanie pieska w dobre ręce ! A jeżeli strasznie chcesz mieć tego pieska to ja radziła bym kupić nowego z włosem podobnym do ludzkiego i nie są te psy uczulające podam ci rasy :
Shih-tzu
yorkshire terrier
pudel miniaturka :D Myśle że pomogłam !

Judyta^^ 

Wysłany: 2009-01-07, 13:00   

Polecam tabletki przeciwalergiczne mi pomagają na psa ma sie tylko przez jakiś pewien czas w roku alergię gdy najbardziej wychodzi mu sierść...Tabletki można brać cały czas .zapomniałam jak one sie nazywają ale w aptece powinni ci doradzić jakie kupić . :)

madame83  

Wysłany: 2014-07-12, 13:15   

ja również polecam tabletki antyhistaminowe z bilastyną - supper pomagają na katar i łzawiące oczy. Połkniesz jedną rano i można funkcjonować całą dzień i noc. Tylko chyba to na recepte. Ale nie pocieszę Cię. Walkę z alergią trzeba zacząć przede wszystkim od unikania kontaktu z czynnikiem uczulającym... Albo porozmawiaj z alergologiem o odczulaniu. Nie wiem, jak to jest przy alergii na sierść zwierząt, ale przy mojej na pyłki podobno warto

aniusia82 

Wysłany: 2014-07-29, 12:00   

Podobny problem posiadała kiedyś moja matka i dopóki zwierzak nie zniknął z domu, objawy również nie chciały ustąpić.

santi 

Wysłany: 2016-04-11, 21:24   

Alergia na psa to musi być średnio fajna sprawa, sama jestem alergikiem i jak zrobiło się cieplej i zaczęły drzewa pylić to u mnie sie powoli zaczyna robić nieciekawie, kupilam sobie hitaxę fast na wszelki wypadek, bo zawsze szybko mi po niej objawy ustepują, w zimie chociaż był spokój :(

lazygirl 

Wysłany: 2017-10-11, 21:09   

Myślę, że najlepiej byłoby zacząć brać coś na alergię jak np Alnosin od http://medarfa.pl/ . Oczywiście warto też zrobić sobie testy alergiczne by sprawdzić co i jak. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie. Ja jestem alergikiem i wiem, że warto się dowiedzieć od lekarza więcej na temat alergii i różnych alergenów :)

Odpowiedz do tematu