• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:18
Autor Wiadomość

Fantasmagoria  

Wysłany: 2008-09-18, 22:25   

Tynka88 napisał/a:
Anoreksja to zwykly wybor.

I tu się mylisz. Owszem, zdarzy się kilka idiotek, które stwierdzą, że niejedzenie jest idealnym sposobem na schudnięcie, ale te nie wytrzymują długo bez jedzenia i szybko przekształba się tow bulimię, o której pisała Martina.
NIe wiem, czy ktoś z was wie czym w ogóle jest anoreksja.. To nie jest wybór, to nie jest choroba ciała, ale umysłu i duszy. Polega ona na ogromnej potrzebie kontrolowania czegoś, uczucia, że jest na tym świecie coś nad czym masz władzę, że jest coś na co masz wpływ, co możesz efektywnie kontrolować... Oczywiście później nieświadomie traci się kontrolę nad swoim życiem i swoją wagą. A strach przed tym, że ta wymarzona kontrola gdzieś zanika doprowadza do choroby psychicznej, do tego innego odbicia w lustrze, które tak doskonale obrazje ten filmik. Pokazuje ono chorej, że jest jeszcze coś nad czym panuje, bo skoro jest taka 'gruba' to znaczy, że choroba jeszcze nią nie zawładnęła, że to ona nią kontroluje do osiągnięcia wymarzonej wagi.
Moja koleżanka z klasy wpadła w anoreksję. Przy wzroście prawie 180cm ważyła niecałe 45 kilo a jeszcze schudła. NIe chce się leczyć, uważa, że jej wygląd jest ok... Mi jest żal takich ludzi. Okropna choroba i dobrze, że zaczynają z nią walczyć...
Fiodor Dostojewski

Henrykeiro  

Wysłany: 2011-03-07, 14:21   

Tak, anoreksja to bardzo ciążka choroba i trudno się z niej wydostać, a to dlatego, że jej źródło tkwi w psychice, a nie w ciele. To tak, jak wyciągać kogoś z narkomanii czy alkoholizmu, piekielnie trudna rzecz.

dovee  

Wysłany: 2014-02-28, 08:35   

anoreksja to straszna choroba, ostatnio przeczytałam o nowej "profesjonalnej" odmianie PRO-ANA, przerażające.

zaboleq  

Wysłany: 2014-03-02, 20:44   

Profesjonalna? A co to?

kenusarf  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2014-03-03, 02:02   

http://antyproana.blox.pl...146,169.html?25

Cytat:
Cóż to jest "pro ana"? Ana jest skrótem od anoreksji, zatem cały zwrot można tłumaczyć jako "za anoreksją". Jest to styl życia, filozofia, trend, której głównym mottem jest odchudzanie się za wszelką cenę, włącznie z utratą życia na skutek niedożywienia.

Jak chcesz wiedzieć więcej to ten blog jest niezłym źródłem informacji na ten temat.

dovee  

Wysłany: 2014-03-03, 21:32   

ja dowiedziałam się o pro-ana z tego artykułu http://www.damaztorebka.p...61,pro-ana.html

kajametrowska 

Wysłany: 2014-10-31, 13:24   

Jedynie psycholog. Sama miałam swego czasu problemy z odżywianiem . Pomogli mi tutaj: http://psychoterapia-kielczyk.pl/
Uświadomili mi,ze takie głodzenie się nie ma sensu.

renia12 

Wysłany: 2016-12-07, 09:54   

Przy tych i innych uzależnieniach najlepiej udać się o pomoc do specjalisty i to jak najszybciej! Później może być już za późno... Koniecznie skonsultuj swój problem i sprawdź to http://rehab-terapia.pl/ :)

Odpowiedz do tematu