• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:30
Autor Wiadomość

bukwa 

Wysłany: 2010-11-18, 14:54   

co do activii na biegunke to zapobiegawczo byc moze jest calkiem niezla - reguluje prace jelit, a chyba to jedna z przyczyn biegunki

z lekow to wegiel chyba jest najlepszy, a z takich domowych sposobow to gorzka czekolada i chociaz to dziwnie zabrzmi cola ze slonymi paluszkami (podobno paluszki mozna tez zamienic na banana;)) jesli ma sie z tym czesto problem to chyba dobrze jest wybrac sie do lekarza - szczegolnie jesli biegunka sie dlugo utrzymuje - dluzej niz dobe Troche dodatkowych sposobow i info: rozwolnienie I profilaktycznie mniej stresu, bo to chyba najczestsza przyczyna ;)

Izabella  

Wysłany: 2010-12-07, 16:22   

A wezcie sobie enterol.Ja teraz po antybiotykoterapii brałam ten probiotyk i naprawde tak jak zawsze latam do WC tak teraz jest spokój.Moze i w tym przypadku pomoże.

Quest  

Wysłany: 2012-01-11, 12:47   

Istnieje chociażby żywność i napoje, dzięki którym możesz uniknąć i leczyć biegunkę. Biegunka może być spowodowana głównie poprzez bakterie, które dostały się do naszego układu pokarmowego wraz z jedzeniem lub piciem.

Mi osobiście na biegunkę pomaga herbata takich ziół jak sadźca konopiastego (ziele Św.Jana)
Przede wszystkim podczas biegunki należy pić jak najwięcej wody - nie można dopuścić do odwodnienia organizmu

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-01-11, 13:22   

Jestem chyba jakimś ewenementem, bo biegunka, jeśli już mi się zdarzy, trwa z reguły dosyć krótko i nie powoduje zazwyczaj jakichś większych problemów ze strony organizmu ani też nie dezorganizuje mi w jakiś większy sposób życia. Nigdy też nie stosuję na nią jakichkolwiek leków, ziółek czy nawet węgla; po prostu, elegancko rzecz ujmując, pozwalam, by organizm sam się oczyścił :luka: Podobnież tuż po niej, wracam od razu do swego stałego stylu i trybu odżywiania i nie stosuję żadnych głodówek ani diet lekkostrawnych... bez najmniejszej szkody ani uszczerbku dla swego żołądka [jelit]. Lucky me :>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2012-01-11, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  

KatiaS  

Wysłany: 2013-02-11, 12:53   

Biegunki biorą się z różnych powodów, ważny jest wywiad-co, jak dlaczego by dobrze to wyleczyć

[ Dodano: 2013-02-18, 13:27 ]
sprawdziła CDI czyli clostridium difficile i to jest bakteria wywołujące specyficzną biegunkę, słyszałyście o tym?

[ Dodano: 2013-03-26, 11:19 ]
po pobycie w szpitalu można taka biegunkę załapać, bakterię

sheee 

Wysłany: 2013-07-25, 18:00   

jakie mogą być przyczyny biegunki u dziecka? Od wczoraj się zaczęło, jak na razie bez gorączki (dziecko 3 lata), jak na razie dużo picia dajemy i zastanawiam się nad podaniem probiotyku bo przy ostatniej chorobie nam został, nie powinno chyba zaszkodzić?

kłosek  

Wysłany: 2013-07-26, 09:43   

Może jakiś wirus... a może tak po prostu. Dzieci mają czasami biegunkę od nie wiedząc czego :) Probiotyk jak najbardziej podaj, ugotuj też marchwiankę a te elektrolity podawaj do picia małymi porcjami.

malinka88r 

Wysłany: 2013-09-23, 16:51   

jeżeli tylko dziecko się nie odwadnia to nie ma co panikować. jeśli jednak zaczynają się problemy to do dobrego lekarza. to może być jednak tylko stres.

ciulecka  

Wysłany: 2013-11-20, 00:31   

Hmmm, a może spróbuj Jelitonu. To jest łupina nasienna babki jajowatej, która działa zbawiennie na nasz układ pokarmowy i powinna uregulować pracę jelit.

a_gatka 

Wysłany: 2013-11-20, 08:44   

A dziecku można go dawać? Szczerze mówiąc u nas w takich przypadkach staram się podawać dużo, dużo przegotowanej wody do picia, smecte, ewentualnie rumianek, bo mięta zaostrza obiawy. I jeszcze mocniej uczulam cały dom na mycie rąk, bo najwięcej tych chorub jelitowych to właśnie z brudnych rąk mamy.

DorotaK  

Wysłany: 2013-11-20, 10:53   

Z tego, co wiem to biegunki nie powinno się hamować, bo jest ona tylko objawem choroby, a nie chorobą samą w sobie. Jeśli organizm ma coś do wydalenia to musi to wydalić. Trzeba podawać dużo wody, słodkie napoje (tak tak, sama woda nie doda energii ;) ) i często myć ręce, częściej niż zwykle, żeby rozprzestrzeniać bakterii czy wirusa, najlepiej jeszcze mydłem antybakteryjnym.

a_gatka 

Wysłany: 2013-11-25, 09:33   

Tak, antybakteryjne miałam na myśli. U nas dettol to podstawa, bo w domu i pies i kot, a do tego ciągłe bieganie w tę i z powrotem na podwórko. Nie upilnowałabym. A co do biegunki to pamiętam jak byłam mała, to mi babcia podawała przegotowaną wodę z cukrem.

DorotaK  

Wysłany: 2013-11-26, 11:27   

Mądra babcia :) Też mamy w domu dettol, wiem, że nie uchronie całej rodziny przed wszystkimi chorobami, ale na pewno uda mi się je znacznie ograniczyć.

a_gatka 

Wysłany: 2013-11-26, 21:36   

Wiesz, ja nie mówię, że trzeba trzymać kogoś pod kloszem. Ale uważam, że mycie rąk na pewno nie zaszkodzi i spokojnie wystarczy za niezbędne minimum.

Gofia 

Wysłany: 2013-11-27, 19:24   

Takie mydła powinny być standardem w łazienkach przedszkolnych i żłobkowych. Tam nie jest trudno o choroby brudnych rąk, biegunkę.

przyjemne sprawy...

Odpowiedz do tematu