• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:34
Autor Wiadomość

Ulenia  

Wysłany: 2007-11-29, 14:05   czy pamiętamy o naszym serduchu?

Wiem wiem, takie czasy, ze wszyscy bez przerwy mamy mnoooooooostwo na glowie :D ale czy choc jedna osoba z Was mysli czasem o swoim serduszku? Wiem ze jestesmy mlodzi i takie gderanie o sercu brzmi.. nie wiem.. jak jakies kaznodziejstwo :> ale zdajecie sobie sprawę że poważne choroby serca mogą się zaczynać u nas już teraz?
Wiecie, że coraz więcej młodych ludzi cierpi na nadciśnienie tętnicze? Ma za zbyt wysoki poziom cholesterolu? Nadwagę? Powiedzcie mi szczerze czy myslicie czasem o Waszym zdrowku? Uprawiacie sport? Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat! :D

Zombwbij  

Wysłany: 2007-11-30, 13:10   

Ulenia napisał/a:
zdajecie sobie sprawę że poważne choroby serca mogą się zaczynać u nas już teraz?
Oczywiście. W ogóle różne choroby mogą się rozwijać niezauważonymi przez "młodość".

Ulenia napisał/a:
Wiecie, że coraz więcej młodych ludzi cierpi na nadciśnienie tętnicze? Ma za zbyt wysoki poziom cholesterolu? Nadwagę?
Wiem(y).

Ulenia napisał/a:
czy myslicie czasem o Waszym zdrowku?
Co dzień.
Niedużym nakładem starań można każdego dnia dbać o zdrowie; odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczna (od nawet lekkiej porannej rozgrzewki poczynając), nieprzemęczanie się, etc. Oczywiście nie raz obowiązki nie sprzyjają zdrowemu trybowi życia, ale myślę, że choć kilkanaście(/dziesiąt) minut dziennie warto poświęcić na dbanie o siebie.

Ulenia napisał/a:
Uprawiacie sport?
Prawie regularnie :P

End3r  

Wysłany: 2007-11-30, 13:26   

bardzo wiele chorob moze i zaczyna sie juz teraz. zwlaszcza w dzisiejszych czasach kiedy mlodzi ludzie, jak sama slusznie zauwazylas, praktycznie nie mysla o swoim zdrowiu, wydaje im sie ze sa za mlodzi na powazniejsze choroby. a to jest naprawde realne zagrozenie, nie tylko choroby serca ale masa innych. nie mowie ze ja codziennie przed zjedzeniem czegokolwiek zastanawiam sie jak to na mnie wplynie, w zadnym wypadku. zdecydowanie za czesto jem np frytki itp. wiec odpowiedz- wiem(y) P: P
co do myslenia o zdrowiu - no jasne ze mysle, moze nie codziennie ale mysle :P
sport uprawiam w miare mozliwosci, kiedy tylko mam okazje to gram w pilke nozna :P
Above us only sky

Ulenia  

Wysłany: 2007-12-01, 21:12   

fajnie czytać takie rzeczy :) dzięki :D :D
ja też w miarę możliwości staram się jak najlepiej o siebie dbać :) na uniwerek jezdze autobusem nie spod domu tylko z dalszego przystanku, czasem, jak czas mi na to pozwala idę na piechotę (chociaż w tym przypadku nie wiem czy to do końca takie zdrowe jak większość trasy prowadzi wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy gdzie często jest aż szaro od spalin :/ )
staram się też jeść owoce zamiast słodyczy :D
najgorsze moim zdaniem jest to że wiele osób wogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że te słodycze i coca-cola tak szkodzą..
Mam znajomą która twierdzi że jest tak chuda że może sobie pozwolić na to żeby codziennie jeść 5 batonów i pić litr coli.. ale nadwaga nie musi być jedynym skutkiem ich jedzenia.. a cholesterol? :/

MissIndependent  

Wysłany: 2007-12-01, 21:47   

Cytat:
Uprawiacie sport?

nie, bo zwyczajnie nie mogę \_Oo_/

na swoją obronę napiszę, że staram się wszędzie chodzić a nie jeździć, nie piję coli, ograniczam tłuste potrawy i... to wszystko.

Ulenia  

Wysłany: 2007-12-04, 14:18   

Miss, dlaczego nie możesz? :>
A wiecie.. czytalam na jednej stronie internetowej ze wystarczy pol godziny marszu dziennie żeby utrzymac minimalna kondycje hehe :D jak nie mam kiedy cwiczyc to pocieszam się faktem, ze mniej wiecej tyle poswiecam na bieganie z domu na przystanek i z przystanku na uniwerek codziennie :D ;) hehehhe

bro  

Wysłany: 2007-12-04, 15:03   

Ulenia napisał/a:
czytalam na jednej stronie internetowej

nie wierz, we wszystko co jest napisane w internecie

co do tematu : zasadniczo mam inne problemy niż pamiętanie o serduchu/płucach/śledzionie itd. chociaż staram się wybierać ogólnie zdrowe pożywienie i nie jeść w fast-foodach, ale to bardziej ze względów smakowych

MissIndependent  

Wysłany: 2007-12-04, 15:17   

Ulenia napisał/a:
Miss, dlaczego nie możesz? :hyhy:

problemy ze ścięgnem achillesa, które ciągną się już 4 lata :zdegustowany: nie chciałabym go nagle zerwać tylko dlatego, żeby sobie pobiegać... wybrałam mniejsze zło.

Ulenia  

Wysłany: 2007-12-07, 10:34   

Biedulka.. Ale niestety sama cos o tym wiem bo pare dobrych lat temu zalatwilam sobie lewa stope :/ Co prawda do tej pory nie mogę wykonywac forsownych cwiczen z jej udzialem, ale przeciez jest mnostwo sportów w których az tak bardzo się nog nie obciaza

bro napisał/a:

nie wierz, we wszystko co jest napisane w internecie

A tam :P mysle ze stronce promowanej przez instytut kardiologii mogę zaufac

MissIndependent  

Wysłany: 2007-12-07, 10:48   

Ulenia napisał/a:
Ale niestety sama cos o tym wiem bo pare dobrych lat temu zalatwilam sobie lewa stope :/

też lewa stopa?? nie wiem jak Ty, ale ja tam mam (tzn. na achillesie) siniak i zanik mięśnia :kwasny: po blokadach... zaje***cie po prostu. ale żyję ;) i chodzę.
Ulenia napisał/a:
przeciez jest mnostwo sportów w których az tak bardzo się nog nie obciaza

tylko wiesz, ja ich raczej nie lubię. zawsze wolałam biegi i aerobik; kiedys sobie zaplanowałam, że skończę 18 i bd ćwiczyk kickboxing (a co!! :P ) szkoda, że z tych planów nic nie wyszło...

przyznam szczerze, że już jakiś czas temu zauważyłam, że moja kondycja zaczyna siadać; że brak sportu naprawdę zaczyna się odbijać na moim zdrowiu. co jakiś czas próbuję robić coś w tym kierunku, zabrać się za jakiś sport na poważnie, ale potem zawsze ląduję z płaczem u ortopedy. więc nie wiem, czy w moim przypadku warto przywiązywać tak dużą wagę do sportu :luka:

Ulenia  

Wysłany: 2007-12-11, 07:35   

wiadomo, sciegno achillesowe to gorszy problem niż moje srodstopie :/ w sumie to nikt do konca nie wie co tam się stalo, zadawniona kontuzja która wyszla na jaw dopiero jak zaczelam mocniej forsowac noge :/ przez jakis czas nie moglam chodzic normalnie, rodzice mnie wozili na roznego rodzaju zabiegi i te rzeczy :P skonczylo się na blokadzie, ale idiota (przepraszam, ale inaczej nie mogę mowic o tym lekarzu od siedmiu bolesci) wbil mi zastrzyk w sciegno i teraz od 4 czy 5 lat nie ruszam wogole duzym palcem u nogi :P
no nic.. da się z tym zyc jakos, już mi to nie przeszkadza :D ale wieksze obciazenie, np. skakanie przez dluzej nie wchodzi w gre :P dlatego jak chodze na aerobik to wybieram tylko te cwiczenia które mi odpowiadaja hehhe ma to swoje plusy ;) na pilatesie z kolei nie ma takiego skakania wiec już calkiem luzik jest :) polecam! Może i Ty ze swoim achillesem bys się w tym odnalazla :)

TOYGIRL  

Wysłany: 2007-12-12, 16:51   
   Polecający: samo się trafiło

Cóż, nie dbam o swoje serce. Palę paierochy, dużo czasu spedzam za kierownicą. Pije coca colę i nietylko. Staram się 2 razy w tygodniu ruszyc swoje lekkie dupsko. Na szczęście ciśnienie mam zbyt niskie i podnosi sie tylko, jak się wkurzę. Generalnie jestem zdrowa....no...może kręgosłup...czuję, że go mam.

olenkaa1690  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-12-12, 22:07   

ja nie pale, nie pije, cwicze, mozna powiedziec ze nawet niezle sie odzywiam :) tylko nasladowac :P raczej nie robie tego z mysla o sercu a o dobrym samopoczuciu ;) niedawno mialam badania serca i wszystko jest idealnie :) no coz :hyhy: :cool: cisnienie w normie, zadko sie denerwuje :D

www: http://pasjonaci-autodetailing.pl/

Szlachcianka  

Wysłany: 2007-12-14, 13:55   
   Polecający: Google

Ja przypominam sobie o swoim sercu tylko wtedy, gdy zaczyna mnie ono boleć (ostatnio dość często). Zdecydowanie za dużo stresu i nerwów, a ja strasznie nerwowa jestem.
_______

<33

misiek83  

Wysłany: 2007-12-14, 14:53   

ja niestety nie pamietam
powinnam zrobić EKG ale jakoś nie mogę się zebrac
a serducho boli, zwłaszcza podczas wzmozonego stresu

Odpowiedz do tematu