• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kerosine
2012-02-25, 12:32
Autor Wiadomość

alirre 

Wysłany: 2012-02-25, 10:22   czy to moze byc migrena?

Czesto mam silne bole głowy,ktore trwaja nawet 3 dni. W tym czasie nie jestem w stanie wyjsc z domu. Przez to zawaliłam egzaminy. Rozmawiajac z mama mojej kolezanki dowiedzialam sie, ze mam migrene. Co to takiego?

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2012-02-25, 10:48   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Migrena

Plus wiele, wiele innych stron w internecie.

alirre napisał/a:
Rozmawiajac z mama mojej kolezanki dowiedzialam sie, ze mam migrene.

Choć wszystko wskazuje na to, iż istotnie cierpisz na migrenę, to tak naprawdę prawdziwą przyczynę Twych bólów głowy i to, czy faktycznie właśnie ona jest ich powodem, ustalić może jedynie lekarz. Sugerowałabym do niego właśnie wybrać się w celu zdiagnozowania, jak również późniejszego wyboru najwłaściwszej metody (metod) leczenia zidentyfikowanego schorzenia... zwłaszcza jeśli bóle są na tyle silne, długotrwałe i uciążliwe, że w poważnym stopniu utrudniają (a wręcz uniemożliwiają) normalne funkcjonowanie.

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

alirre 

Wysłany: 2012-02-25, 11:32   

Boje sie robic badan :( .Mialam kilka lat temu wypadek i po tym 2 tyg bolala mnie głowa ale pozniej bole minely. Boje sie, ze cos moglo tam mi sie zrobic :( czasami lepiej nie wiedziec. Dlatego wolalabym leczyc sie domowymi sposobami

Kerosine  

Wysłany: 2012-02-25, 11:45   

alirre napisał/a:
Mialam kilka lat temu wypadek i po tym 2 tyg bolala mnie głowa ale pozniej bole minely.

W takim wypadku koniecznie powinnaś wykonać badania, i to jak najprędzej.

alirre napisał/a:
wolalabym leczyc sie domowymi sposobami

Obawiam się, że i w jednym, i w drugim wypadku mogą się one okazać wysoce nieskuteczne. Wizyta u lekarza jest IMO tak czy siak nieunikniona.

alirre napisał/a:
czasami lepiej nie wiedziec.

Czy wiesz, ile kobiet zmarło na raka piersi czy szyjki macicy, bo "wolały nie wiedzieć"?

alirre 

Wysłany: 2012-02-25, 12:21   

Boje sie ,ze okaze sie to czyms powaznym. Moj kolega po wypadku dobrze sie czuł,a pozniej zemdlał-tak po prostu.Okazalo sie ,ze po wypadku odszczypało sie cos z czaszki i na pomoc bylo za pozno.A jak u mnie jest to samo??

Kerosine  

Wysłany: 2012-02-25, 12:29   

Well, nie przekonasz się, dopóki nie ruszysz tyłka i nie zbierzesz w końcu na odwagę... bo jeśli zaniedbasz sprawę i nadal będziesz odwlekać wizytę u lekarza, wtedy dopiero może być za późno. Z tego, co napisałaś, wynika, że w grę może wchodzić nawet Twoje życie; naprawdę nie warto dłużej czekać i ulegać strachowi.

alirre 

Wysłany: 2012-02-25, 12:48   

Objawy mam jak na migrene i mam nadzieje, ze tylko tom jest migrena. Tak ostatnio lekarz powiedzial matki znajomej

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2012-02-25, 16:47   

nie jesteś matką znajomej, czasami objawy mogą być podobne z zupełnie różnych powodów. lepiej się przejdź do lekarza.

Arjada  

Wysłany: 2012-02-27, 20:26   

Jak ja kocham to cudowne stwierdzenie "lepiej nie wiedzieć"! No jasne, lepiej nie wiedzieć jak nagle dostaniesz wylew i zostaniesz roślinką, bo po ostatnim silnym urazie głowy zrobił się krwiak i coraz bardziej uciska nerwy. A co tam, nie? Nie chrzań, tylko rusz się do neurologa, a jak ładnie poprosisz to może nawet cię nie ugryzie...
od spojrzeń
bezlitosnych
Dających ból każdemu
słabemu człowiekowi

alirre 

Wysłany: 2012-02-28, 10:02   

mozna sie z nia zaprzyjaznic?. No chyba niekoniecznie. nie jest zbyt zyczliwa..:((

haloi  

Tytuł: Amazonka

Wysłany: 2012-02-29, 13:07   

alirre napisał/a:
mozna sie z nia zaprzyjaznic?. No chyba niekoniecznie. nie jest zbyt zyczliwa..:((
Ty tak na serio? Zamiast siedziec na forum po prostu idz i sie dowiesz o co chodzi, bo tak mozesz gdybac i gdybac.

alirre 

Wysłany: 2012-03-01, 20:30   

Ja tez potrafie komus doradzic,ale czasami potrzebuje silnego kopa w d... zeby cos zrobic :(

[ Dodano: 2012-03-07, 18:15 ]
Jutro ide, zapisalam sie na badania...zobaczymy

e-Rzecznik  

Wysłany: 2012-04-26, 17:13   

Witam.
Jestem oficjalnym przedstawicielem firmy Polpharma,prowadzimy na forach internetowych kampanię informacyjno-edukacyjną.W naszym projekcie bierze udział
lekarz który odpowie na ewentualne pytania.
Leczeniem migreny powinien zajmować się wyłącznie specjalista czyli lekarz neurolog.Leki przeciwmigrenowe wykazują skuteczność jeżeli przyjmujemy je zgodnie z zaleceniami lekarza po wykluczeniu innych przyczyn bólu głowy.

kukitg 

Wysłany: 2012-06-04, 16:08   Moja Walka z Migreną

Witajcie, miałem przerąbaną sprawę z tymi bólami do puki tak naprawdę nie zmieniłem swojego trybu życia. Moja walka z migreną wygląda tak:
1.Odpowiednia dieta (najlepiej porozmawiać z kimś kto zna się w temacie a nie czytać artykułów wymyślonych w internecie)
2. prowadzenie aktywnego trybu życia ( zapisałem się na siłownię, ćwiczę areobowo)
3. Stosuję suplement Diety MEGGRIM ( jest to produkt ze składników naturalnych, iportowany z usa, można go dostać w aptece bez recepty za rozsądną cenę. )

Pozdrawiam :) :) :) :) :)

xdiego77  

Tytuł: Faggot, right?

Wysłany: 2012-06-04, 23:34   

Witam.
Na początek chciałbym Ci powiedzieć, że sam mam migreny i z własnego doświadczenia mogę Ci przedstawić sytuację. Także na chwilę zapomnij o komentarzach nad moim i skup się na mym poście, może się dowiesz paru ważnych rzeczy.

Zacznijmy od tego: migreny nie da się wyleczyć. Można ją zwalczyć tak aby nie występowała ona przez długi czas, ale zupełnego unicestwienia choroby, często genetycznej niestety nie ma. Tak więc odstaw leki i przerzuć się na jedne ze spraw zawartych w poście kukitg'a, to dwa.
Trzy - trudno jest powiedzieć, czy to jest migrena czy nie. Ja mam czasem takie migreny, że siedzę z twarzą w poduszce i płaczę, bo ból jest tak okropny, że aż bierze mnie chęć na podcięcie sobie żył. Niestety, a raczej stety (^^) ból mnie paraliżuje i nie jestem w stanie wstać i sięgnąć po żyletkę. A słyszałem też o osobach które nawet na parę godzin tracą wzrok :szok: Zapytaj specjalisty, czy to migreny czy nie, bo trudno zdiagnozować czy naprawdę masz takowe dolegliwości. Aha, dobrym testem też jest patrzenie się przez 5-10 sekund prosto w słonce, jeśli po upływie godziny zacznie Cię mocno boleć lewe, ewentualnie prawe oko to znaczy, że masz migreny. Bolesny eksperyment, ale jeśli boisz się lekarzy, to chyba jest on jedynym wyjściem.

No i na koniec chciałbym powiedzieć, że znalazłem lek który łagodzi ból. Z pewnością nie jest to dobry sposób, ale warto wysłuchać. Całkiem niedawno miałem silny ból migrenowy. Miałem wtedy przy sobie grama weeda i coś mnie natchnęło, żeby nabić lufkę i zajarać. Ból minął po kilkunastu minutach, ba, paru. Próbowałem tego sposobu parę razy i wyszło mi, że pomaga on na 4/5 przypadków jeśli 'spali się' w odpowiednim momencie. :cwaniak: Ale jeżeli nie chcesz się bawić w dragi to nie próbuj, bo z tego co zauważyłem, to niektórym to nie pomaga ;p .
Aha, widziałem też film na discovery o ludziach co mieli zajebiście silne migreny, jeszcze silniejsze od moich i nic im nie pomagało prócz... ehh, nie chcę mi się tego opisywać, zapraszam na stronę:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzyby_psylocybinowe

Spróbuj z testem na słońce i ból, a jak chcesz uniknąć ewentualnego bólu to skontaktuj się ze specjalistą, bo możliwe, że to nie migreny - a coś gorszego. No i powodzenia w walce, może będziesz pierwszą osobą która kompletnie z tego wyszła :hyhy:

Odpowiedz do tematu