• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Terpsychora 

Wysłany: 2010-10-11, 21:41   Halluksy

Chciałam ostrzec wszystkich, którzy mają halluksy.

Swoje odziedziczyłam po babci i żyłam z nimi w zgodzie przez paręnaście lat. Nie miałam pojęcia o tym, że mogą boleć. W te wakacje zamówiłam sobie nowe buty do tańca (jestem tancerką towarzyską) na ponad 8-centymetrowym obcasie i po niecałym miesiącu intensywnych treningów zaczęłam odczuwać ból. Poszłam do chirurga ortopedy, który powiedział mi, że teraz będzie już tylko gorzej i mam dwa wyjścia: decydować się szybko na operacje, zrobić sobie roczną przerwę od tańca i zacząć na nowo, lub robić wszystko, by nie spowodować dalszej deformacji stóp i większego bólu. Wybrałam opcję drugą, czyli nie chodzę i nie tańczę na obcasach, ale ból został. Jest tu może ktoś z podobnym problemem? Nie obchodzi mnie, jak moje stopy będą wyglądać; chcę ograniczyć ból do minimum i tańczyć. Jakieś porady? Cokolwiek?

maja.bz.bz  

Wysłany: 2011-02-24, 12:07   Re: Halluksy

mam ten sam problem. I też go odziedziczyłam... W zeszłym roku trafiłam do ortopedy a potem do chirurga z bólem tak potwornym że ledwo szłam... Chirurg ostatecznie stwierdził że operacja nie jest konieczna tym bardziej że haluxy się odnawiają. Niestety, jedyne co pozostaje to trampki, rozklapciuchy... Pantofle, obcasy, czułenka... Wszystko odpada. Im szersze buty tym lepsze.

Mam nadzieję że znajdziesz sposób na ból i będziesz tańczyć nadal...

SabinkaZ. 

Wysłany: 2011-09-06, 11:28   Re: Halluksy

Witam was koleżanki, wiem co przechodzicie, ja mam ten sam problem. Nogi bolą mnie strasznie, najlepiej jest jak chodzę boso, każde buty mnie uwierają. Po wielkich zastanowieniach zdecydowałam na operacje, stwierdziłam że dłużej tego nie zniosę. Już za 2 tygodnie nie będę ich miała. Zobaczymy, myśle że wy też powinnyście się zdecydować. Tylko poszukajcie dobrego specjalisty bo niektórzy zamiast naprawić tylko pogarszają sprawę. Jak będę po, podzielę się wrażeniami i doświadczeniem. Trzymajcie za mnie kciuki. Pozdrawiam

Piaskowy Ludek  

Wysłany: 2011-09-06, 19:23   

Najlepiej iść na operacje, bo w waszych przypadkach nie ma innego wyjścia chyba, że będziecie latać wszędzie na boso, albo się okropnie męczyć w butach

aluara  

Wysłany: 2012-10-06, 15:39   

Nie tylko Wy miłe Panie macie kłopot z tym paskudztwem :)
Medycyna naturalna ma na to sposób.
Dr Paweł Błaszczyszyn z Warszawskiego Centrum Medycyny Naturalnej Komed leczy haluksy bezoperacyjnie (nie podam adresu strony, żeby tego postu P. Admin nie usunął)
Co do metody to warto na stronie centrum poczytać, a co do skuteczności to poszukajcie raczej wypowiedzi osób, które ten zabieg przeszły.

Eizzy 

Wysłany: 2014-01-07, 14:03   Re: Halluksy

Terpsychora napisał/a:
Chciałam ostrzec wszystkich, którzy mają halluksy.

Swoje odziedziczyłam po babci i żyłam z nimi w zgodzie przez paręnaście lat. Nie miałam pojęcia o tym, że mogą boleć. W te wakacje zamówiłam sobie nowe buty do tańca (jestem tancerką towarzyską) na ponad 8-centymetrowym obcasie i po niecałym miesiącu intensywnych treningów zaczęłam odczuwać ból. Poszłam do chirurga ortopedy, który powiedział mi, że teraz będzie już tylko gorzej i mam dwa wyjścia: decydować się szybko na operacje, zrobić sobie roczną przerwę od tańca i zacząć na nowo, lub robić wszystko, by nie spowodować dalszej deformacji stóp i większego bólu. Wybrałam opcję drugą, czyli nie chodzę i nie tańczę na obcasach, ale ból został. Jest tu może ktoś z podobnym problemem? Nie obchodzi mnie, jak moje stopy będą wyglądać; chcę ograniczyć ból do minimum i tańczyć. Jakieś porady? Cokolwiek?

Ja mam to samo, halluksy ma pół mojej rodziny, jeśli chodzi o takie niedogodności jak powstające odciski i pęcherze to polecam dobre plastry, np. http://www.scholl.com.pl/...goly/pecherze/1 ;)

melcia 

Wysłany: 2014-02-09, 22:13   

moja mama tez ma ale nie robi operacji jako sobie daj e rade

Odpowiedz do tematu