• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

kluiwert1 

Wysłany: 2010-04-26, 11:28   Higiena Jamy Ustnej

Witam.jak w temacie.Mam pytanie odnośnie higieny jamy ustnej
Zastanawiam się jak dbać o swoje zęby,tak by były zdrowe i
mogły mi służyć długo.Ostatnio miałem taką przygodę, że mój pies w łóżku
wyrwał mi zęba i czy może to być spowodowane brakiem jakichś witamin w organizmie?
Zastanawiam się właśnie nad metodą Sinus Lift, bo o niej słyszałem i bardzo zaciekawił mnie temat.

pannadaria 

Wysłany: 2011-04-24, 18:09   

Jak pies mógł ci wyrwać zęba?! To jakiś żart? A jak dba o higienę - myję 3 razy dziennie zęby. Co jakiś czas zmieniam pastę - to jest wbrew pozorom bardzo ważne. Płuczę usta płynem Listerine. Koniecznie szcztkuję zęby. I też z powodu kruchości zębów (brak jakiś składników odpowiednich) zażywam Junical.

[ Dodano: 2011-04-24, 18:11 ]
Acha! Oprócz szczotkowania zębów- ważne jest też szczotkowanie jezyka specjalną końcówką.

kubam  

Wysłany: 2016-07-21, 19:16   

Polecam lekturę tego artykułu http://urodaizdrowie.pl/w...rowie-czlowieka . Zdecydowanie powinniśmy dbać nie tylko o zęby, ale o całą jamę ustną. Dzięki temu można uniknąć wielu dolegliwości czy chorób. Poza tym niewątpliwie zęby są naszą wizytówką.

ola19  

Wysłany: 2016-10-17, 19:44   

No i nie można zapominać o regularnych wizytach u dentysty :)

Franek45 

Wysłany: 2017-02-06, 16:22   

Pies wyrwał Ci zęba? Nawet nie chcę myśleć co on robił w Twojej jamie ustnej. Jednak jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o higienie jamy ustnej, poczytaj sobie tutaj: www.zdrowezeby.net.pl/choroby-2

Mirro33  

Wysłany: 2018-08-17, 17:33   

Przede wszystkim najważniejsze jest codzienne mycie zębów. Jesli nie chce Wam się szczotkować to polecam kupić sobie szczoteczkę soniczną, która "odwali" robotę za Was. Ja mam Seysso https://www.shop-dent.pl/...RYBUCJA-PL/2477 , która jest bardzo wygodna w użyciu, myje zęby dokładnie i przede wszystkim ma wbudowany timer, który odmierza czas szczotkowania.

owsiana  

Wysłany: 2018-08-22, 13:57   

Wiele osób myśli, ze samo szczotkowanie zębów wystarczy. Niestety tak nie jest. Warto zainwestować w nici dentystyczne oraz irygator np z https://www.shop-dent.pl/...y-do-zebow/2609 Jest bezprzewodowy więc sprawdzi się również w podróży. Ja mam cały zestaw w łazience do pielęgnacji jamy ustnej. Staram się też często odwiedzać stomatologa. Mam fioła na punkcie moich zębów.

aniusia82 

Wysłany: 2018-10-04, 07:52   

Nie wiem jak pies może wyrwać zęba, ale może mało wiem...

Odpowiedz do tematu