• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Terpsychora 

Wysłany: 2010-10-11, 21:50   Niedobory żelaza, anemia itp.

Mam prawie 17 lat, BMI 21, poradzę bardzo aktywny tryb życia, od dwóch lat moje żelazo waha się na poziomie 30 (minimum to 50, zdrowy człowiek, by czuć się 'w pełni sił' powinien mieć z 90) a liczba erytrocytów między 10 a 12. Miałam podejrzenie nowotworu krwi, grożono mi pobytem na oddziale hematologii, ale, jak widać, na razie żyję w miarę normalnie i staram się jakoś z tym walczyć - wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. : P Jeżeli ktoś ma podobne problemy (niedokrwistość, anemia), to chętnie doradzę, co jeść, a czego nie. Mogę też postraszyć całą gamą dolegliwości, które wynikają z niedoborów choćby żelaza ; p

Fragile 

Wysłany: 2010-10-15, 17:06   

Myślisz ze to może być anemia ? : zmęczenie, jak wstaje ciemno mi się robi zawsze, na wakacjach zadrzylo mi się zasłabnąć, depresja, problemy z koncentracja, senność, dość łamliwe i blade paznokcie i straszna nadwrażliwość na zimno.. na brak apetytu nie narzekam :D jem raczej tak normalnie.. a tak wgl Anemia jest poważną chorobą czy nie? bo nawet się nie orientuje..
Ostatnio zmieniony przez Fragile 2010-10-15, 18:57, w całości zmieniany 3 razy  

Terpsychora 

Wysłany: 2010-10-15, 20:43   

Ładnie opisane objawy anemii :D chociaż równie dobrze to może być żelazo (albo to i to naraz, jak u mnie)
Czy jest groźną chorobą? Oczywiście. Na dłuższą metę potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Do tego może ci jeszcze dość nagminne wypadanie włosów, ciągła senność (albo problemy z zasypianiem, różni ludzie różnie reagują) itd. Niedoborów jakichkolwiek 'elementów' krwi nie warto zaniedbywać; trudno się z tego wykaraskać, a co dopiero utrzymać potem na dobrym poziomie. Nie warto choćby dlatego, że stosując specjalną dietę uzupełniającą, nie wolno jeść praktycznie żadnych słodyczy (włączając cukier w herbacie no i samą czarną herbatę), bo hamują one wchłanianie się żelaza i innych mikroelementów.

Fragile 

Wysłany: 2010-10-15, 21:26   

To chyba czeka mnie badanie krwi i wizyta u lekarza .. :| włosy tez wypadają nawet .. Nic mi się nie chce ale nie wiem czy to spowodowane z lenistwa :D czy jakby się okazało z anemii.. a co do tych słodyczy to ciężko będzie :(

Naturalna 

Wysłany: 2010-11-05, 13:47   

Na pewno czeka Cię uzupełnianie diety. Np w żelazo, które jest nam bardzo potrzebne. Jeśli są to początki anemii, wystarczy "zwykły" suplement diety dostępny bez recepty w niemal każdej aptece.
Pomoże w rozwiązaniu problemu ale musisz pamiętać o prawidłowej diecie. To bardzo ważne.

krystianka  

Wysłany: 2011-09-09, 09:37   

no i ja ostatnio zrobiłam też badania i wyszło na to że też mam anemię i teraz muszę łykać zelazo chela-ferr........
Ostatnio zmieniony przez krystianka 2011-09-21, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  

Henrykeiro  

Wysłany: 2011-09-28, 11:22   

Też miałem podejrzenie anemii swego czasu, ale się okazało że to "zwykły" niedobór żelaza był. Suplementacja załatwiła problem :)

Frodecki1 

Wysłany: 2011-10-07, 13:09   

Ja przechodziłem przez anemię i niedokrwistość z powodu braku żelaza, na szczęście u mnie było to spowodowane zbyt szybkim trybem życia w internacie, zmiana diety i zachowania uchroniła mnie przed dalszymi konsekwencjami :) wystarczyło mi 2 miesiące łykania suplementów diety i jest dobrze, co pół roku robię badania krwi tak na wszelki wypadek ;)

krystianka  

Wysłany: 2011-10-15, 12:03   

jak tylko sama uporam się ze swoją anemią to też bedę pamiętać o badaniach krwi na przyszłośc :)

Maszynka21  

Wysłany: 2011-11-21, 23:38   

hej ja mam problem z anemia i mam pytanie jakie suplementy polecacie? Czy ktos slyszal o zelazie chelatowym ?? probowaliscie???

HelenaZielińska 

Wysłany: 2011-11-22, 21:56   

Witam serdecznie.

W celu uzupełnienia niedoboru żelaza, polecam zapoznanie się z gamą suplementów diety CHELA-FERR ®, które zawierają najlepiej przyswajalną, najbezpieczniejsza w stosowaniu formę żelaza w postaci chelatu.

Chelat aminokwasowy danego minerału to związek, w którym jon minerału połączony jest z dwoma pierścieniami aminokwasu. Minerał jest maskowany przez aminokwasy i w ten sposób przemycany do organizmu - organizm myśli, że przyswaja aminokwasy.

Dlatego tez suplementy żelaza CHELA-FERR ® są tak bardzo dobrze przyswajalne.

Polecam zapoznanie się z ofertą laboratoriów Olimp
[ciach]

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania

eRzecznik CHELA-FERR ®
http://www.chelaferr.pl

Maszynka21  

Wysłany: 2011-11-23, 02:02   

a czy ten suplement chelaferr jest kosztowny ??? jak wyglada dawkowanie ??

krystianka  

Wysłany: 2011-11-26, 12:07   

podajże 15zł za opakowanie, jedna tabletka dziennie

Maszynka21  

Wysłany: 2011-11-26, 12:31   

wow to na prawde sie oplaca jesli mialabym porownywac z innymi preparatami! dzieki mam nadzieje ze juz bedzie tylko lepiej!

krystianka  

Wysłany: 2011-11-26, 20:55   

ale i tak wszystko zależy od tego jak poważny masz niedobór, lekarz może przepisać Ci większą dawkę

Odpowiedz do tematu