• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:34
Autor Wiadomość

mmmasha  

Wysłany: 2007-10-04, 12:47   
   Polecający: olenkaa1690

Nori napisał/a:
Jezeli genetycznie uwarunkowane jest to, ze nowotwor przekazywany jest dalej, to matka umrze raczej w podobnym wieku co dziecko (pominmy to, ze geny sa mieszane oraz wplyw srodowiska), czy sie nie zgadzacie ze mna?

no właśnie chodzi o to że nie się nie zgadzamy.. przynajmniej ja się nie zgadzam... nawet jeśli są jakieś uwarunkowania genetyczne (czyt. w Twojej rodzinie często zdażają sie takie przypadki) to:
po pierwsze matka nie może umrzeć w tym samym wieku co dziecko... raczej dziecko w tym samym wieku co matka..
po drugie nie jest to stuprocentowo pewne...
i istnieje jeszcze taka teoria, że dziedziczy się co drugie pokolenie... więc raczej chodziłoby o babcie... no ale to też nie jest pewne... tak jak wszystko na tym świecie...
Ostatnio zmieniony przez mmmasha 2007-10-12, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  

olenkaa1690  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2007-10-04, 13:38   

Cytat:
niestety nie. Mama zmarla na raka sliniawek. Potem juz miala przerzuty :( Walczyła siedem lat, w koncu on wygral :(

tym bardziej trzymam zdania ze Ty nie umrzesz w podobnym wieku co Twoja mama i Twoje dziecko w podobnym wieku co Ty i Twoja mama... ja mysle ze to, ze Tobie wycinano torbiel i to, ze Twoja mama zmarla na raka nie ma wiekszego powiazania ze soba jak tylko przypadek...
a czy Twoja babcia ( mama Twojej mamy) rowniez choruje, badz chorowala na raka?

Asik25  

Wysłany: 2007-10-04, 14:17   
   Polecający: google :) jak większość chyba :D

Nie, moja babcia zmarła na serce. A u mojej mamy wszysko zaczelo sie od tarczycy. Później zrobil jej sie wrzod kolo wargi, a pozniej juz poszlo w wiadomym kierunku. A wolno mi zapytać co u Ciebie jest nie tak? Jeżeli za dużo sobie pozwoliłam to przepraszam, ale ciekawość jest silniejsza.
Pozdrawiam :)

olenkaa1690  

Wysłany: 2007-10-04, 16:01   

mysle ze przypadek Twojej mamy i Ciebie jest tylko i wylacznie przypadkiem, nie sadze zeby to mialo jakies powiazania genetyczne.
moja przyjacilka choruje na raka mozgu, jest w stanie krytycznym, na ta chwile przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, lekarze nie daja jej za duzo czasu, ma dopiero 18 lat. jej rodzice ani dziadkowie nie chorowali na raka....

Katharsis  

Wysłany: 2007-10-04, 19:58   
   Polecający: Lewiatan

Cytat:
no właśnie chodzi o to że nie się nie zgadzamy.. przynajmniej ja się nie zgadzam... nawet jeśli są jakieś uwarunkowania genetyczne (czyt. w Twojej rodzinie często zdażają sie takie przypadki) to:
po pierwsze matka nie może umrzeć w tym samym wieku co dziecko... raczej dziecko w tym samym wieku co matka..
po drugie nie jest to stu procentowo pewne...
i istnieje jeszcze taka teoria, że dziedziczy się co drugie pokolenie... więc raczej chodziłoby o babcie... no ale to też nie jest pewne... tak jak wszystko na tym świecie...

Zaraz jeszcze powiesz, ze napisalem, ze rak mi syna zabil :| 1. nie mowie ze to jest 100% pewne 2. Nie tylko moja rodzina jest mi znana :oczami:

olenkaa1690  

Wysłany: 2007-10-04, 20:49   

Nori napisał/a:
2. Nie tylko moja rodzina jest mi znana :oczami:

mmmasha napisala to nie tylko do Ciebie, ogolnie do kazdego co to czyta...

mmmasha  

Wysłany: 2007-10-04, 20:55   
   Polecający: olenkaa1690

Nori napisał/a:
Zaraz jeszcze powiesz, ze napisalem, ze rak mi syna zabil :| 1. nie mowie ze to jest 100% pewne 2. Nie tylko moja rodzina jest mi znana :oczami:

no przecież ogólnie to napisałam... nie tylko do Ciebie... przepraszam jeśli źle się wyraziłam i jeśli to w jakiś sposób Cię uraziło ...

może chciałeś to taj ująć...ale z Twojego postu wynika że wiesz to na sto procent... mówię to co ja zrozumiałam... i myślę że jeszcze kilka innych osób też to tak zrozumiało...

olenkaa1690  

Wysłany: 2007-10-06, 10:46   

Cytat:
może chciałeś to taj ująć...ale z Twojego postu wynika że wiesz to na sto procent... mówię to co ja zrozumiałam... i myślę że jeszcze kilka innych osób też to tak zrozumiało...

szczerze mowiac na poczatku to w ogole nie zrozumialam... :P brzmialo to tak jakbys byl pewien ze tak jest...

babka cukrowa  

Wysłany: 2010-07-05, 14:20   

Powiem wam jak moja mama wyleczyła się z raka jelita grubego Otóż po operacji usunięcia części okrężnicy lekarz nie dawał jej szansy na wyzdrowienie a rodzinie powiedział o przygotowaniu mamy na śmierć Przeczytałam w jednym czasopiśmie (nie pamiętam już w jakim )co jest dobre na raka jelita grubego:Picie potarkowanej huby z brzozyPojechaliśmy z siostrą i bratem do lasu i wycieliśmy tyle huby ile było w tym lesie czyli około2 kgPotarkowaliśmy ją na tarce od buraków Mama zaczęła kurację i o dziwo po pół roku nie było żadnych przeżutów Z Przychodni Onkologicznej w której się leczyła otrzymaliśmy list w którym proszono nas o datę śmierci naszej mamy(nie dawali jej szans na długie życie)Lekarze nie mogli uwierzyć w to że mama żyje.Chciałabym nadmienić że tą hubą piła 3xdziennie razem z gotowanym siemieniem lnianym

[ Dodano: 2010-07-05, 14:24 ]
Chciałam jeszcze dodać że mama przeżyła po operacji25lat Może i komuś ta kuracja pomoże

Madleine  

Wysłany: 2010-07-06, 07:44   

Polak wymyślił lek na raka i z pewnych powodów nie jest wprowadzony na rynek. Jest bezpieczny dla organizmu i co najważniejsze działa.
"Magda wchodzi, ale bez Irka. Wygląda tak, jak gdyby coś się stało, jak gdyby rozsypała się na czynniki pierwsze, włosy gdzie indziej, torebka gdzie indziej, kiecka na lewo, kolczyki na prawo. Rajstopy całe w błocie na lewo."

maja.bz.bz  

Wysłany: 2011-02-24, 12:10   Re: nowotwór- lek

olenkaa1690 napisał/a:
Czy myślicie że w ogóle kiedyś będzie lek na raka? Niby prowadzą teraz prace nad tym ale pewnie się nie uda...
jak myślicie?

nie... żyjemy w czasach gdzie wszystko nafaszerowane jest chemią. Nie ma już owoców które byłyby prawdziwymi owocami, warzyw, mięsa... Wszystko sztucznie pędzone, hodowane na ilość. Pomidory w szklarniach "uprawiane" sa w żelu!!!! a nie w ziemi bo taniej i szybciej!!!! Jesz twarożek z pomidorkiem na śniadanko, pierś z kurczaka z warzywami na obiad i jakąś lekką sałatkę na kolację a tak na prawdę zjadasz chemię, antybiotyki, wytwory genetycznych zmian (wiecie że w Europie nie ma warzyw uprawianych z nasion lub sadzonek nie zmienionych genetycznie!!!!!!! nie ma!!!!)

[ Dodano: 2011-02-24, 12:12 ]
Madleine napisał/a:
Polak wymyślił lek na raka i z pewnych powodów nie jest wprowadzony na rynek. Jest bezpieczny dla organizmu i co najważniejsze działa.

Madleine, napisz więcej. Podaj źródło.

drt92 

Wysłany: 2012-03-13, 12:00   

no miejmy nadzieje, że w końcu jakiś mądry człowiek znajdzie jakieś lekarstwo na raka, to na prawdę parszywa choroba. Chociaż z tego co wynika na stronie: http://pordubitz.org/medycyna/index.php często da się z nim wygrać i jakieś tam lekarstwo na raka istnieje :)

jacek78 

Wysłany: 2012-06-27, 09:44   

Niestety wraz z postępem technologicznym i rozwojem cywilizacji idzie chemizacja wszystkiego, ciągle zabieganie ludzi, zmęczenie. Wszystko to na nas wpływa na tym samym na nasz organizm co później doprowadza do tworzenia się różnych paskudztw typu nowotwory. Należy więc często się badać i prowadzić zdrowy tryb życia.

KatiaS  

Wysłany: 2013-02-11, 12:51   

Jacku to jest racja...leczenie ciągłe antybiotykami powodują wyjałowienie naszych organizmów z naturalnych zabezpieczeń i potem powstają kolejne komplikacje

[ Dodano: 2013-03-20, 16:02 ]
myślicie że można jakoś temu zapobiec? przecież antybiotyki są nam potrzebne by się wyleczyć! nie da się ich zastapić

[ Dodano: 2013-03-26, 11:22 ]
no i tak sobie myślę ile to po prostu kosztuje?

Odpowiedz do tematu