• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:17
Autor Wiadomość

prima 

Wysłany: 2009-04-27, 00:48   Pęcherz nadreaktywny

Miałam problemy z pęcherzem i poszlam do lekarza-okazało się, że mam pęcherze nadreaktywny-spotkaliście się może z tym?wiecie dokładniej co to?

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2009-04-27, 00:52   

http://www.pecherz.pl/

I wszystko jasne. <tańczy>

jaroszek 

Wysłany: 2009-04-28, 22:02   

szybka odpowiedź .... można jeszcze dokładniej
http://www.pecherz.pl/pec...ktywny-oab.html

prima 

Wysłany: 2009-05-11, 05:00   

Dzięki wielkie Panowie!!

[ Dodano: 2009-06-01, 09:48 ]
Jednak do wszystkich którym może coś podobnego się przytrafić - jesli będziecie mieć pytania związane z pęcherzem to piszcie powoli robię się w tym temacie specjalistką-zmusza mnie do tego choroba.

[ Dodano: 2009-06-08, 08:34 ]
Pęcherzem nadreaktywnym (OAB, ang. overactive bladder, łac. vesica hyperreflectorica, też:
hyperreflexia detrusoris – nadreaktywność wypieracza) określa się taki stan, w którym
występują poniższe objawy:

* częstomocz1 – wielokrotne oddawanie niewielkich ilości moczu, spowodowane bolesnymi
parciami, wywołanymi patologicznymi skurczami pęcherza podczas jego wypełniania,

* parcia naglące – nagła, niepohamowana potrzeba oddania moczu, spowodowana nieprawidłowymi
skurczami pęcherza, pojawiającymi się w trakcie jego wypełniania,

* nietrzymanie moczu z parcia – mimowolny, niedający się powstrzymać wyciek moczu,
spowodowany parciami naglącymi,

przy braku innych chorób, które uzasadniałyby te dolegliwości. Objawy występują łącznie lub osobno.
Nadreaktywność pęcherza często wiąże się z zaburzeniami ze strony jelita grubego (np. zaparcia)
i zaburzeniami seksualnymi.

Pojęcie „pęcherz nadreaktywny” bywa używane wymiennie z „nadreaktywnością
pęcherza”. Precyzyjnie pierwsze określa zespół objawów, drugie natomiast oznacza obiektywnie
stwierdzone w badaniu urodynamicznym skurcze pęcherza. Ze względu na rodzaj zaburzeń układu nerwowego
(por. następny podrozdział) różnicuje się niekiedy pojęcia „pęcherz nadaktywny”,
definiujący „zbyt częstą reakcję”, i „pęcherz nadreaktywny”, określający
„zbyt intensywną reakcję pęcherza”.

Ponieważ objawy podobne do towarzyszących pęcherzowi nadreaktywnemu daje wiele chorób, należy
wykluczyć zakażenia układu moczowego i płciowego, choroby nerek, moczówkę prostą, cukrzycę.
Parcie, częstomocz, ból w podbrzuszu, które ustępują w nocy, mogą wskazywać na zespół
jelita nadwrażliwego. W celu wykluczenia powyższych schorzeń wykonuje się badanie moczu, test
wkładkowy, polegający na pomiarze ilości wyciekającego moczu (pacjentka zakłada na kilka godzin wkładkę
pochłaniającą mocz, która jest ważona przed badaniem i po nim), USG jamy brzusznej (pozwala ocenić
m.in. ilość moczu zalegającego w pęcherzu), badanie urodynamiczne. W przypadku podejrzenia
zaburzeń układu nerwowego (chorób neurologicznych, urazów itp.) lekarz może zlecić rezonans magnetyczny,
ale ze względu na wysoki koszt badania (prywatnie pacjent musiałby zapłacić około 500 zł)
w praktyce jest ono wykonywane jako ostatnie, po wyeliminowaniu innych potencjalnych przyczyn problemów
z pęcherzem. W obserwacji pęcherza nadreaktywnego przydatne są też tzw. dzienniczki mikcji,
w których pacjent zapisuje szczegółowo godzinę, ilość oddanego moczu, dolegliwości temu
towarzyszące itp.

Znalazłam w necie!

gosiulek23  

Wysłany: 2009-08-17, 20:34   

Moja mama miała problem z nietrzymaniem moczu. Piszę miała, bo od około czterech miesięcy stosuje naturalny preparat FEMURIN, dostępny w aptece bez recepty. Dolegliwości znacznie się zmniejszyły. Moją mamę dopadło jak wchodziła w okres menopauzy, ale słyszałam też o takich przypadkach u młodych dziewczyn. Też mogą spróbować femurin. Zapytajcie swojego lekarza. :)

jacek78 

Wysłany: 2012-06-27, 12:35   

Nie należy lekceważyć zapaleń lub innych problemów z pęcherza, szczególnie tych co się powtarzają Przewlekłe zapalenia zwiększają możliwość wytworzenia się guza którego objawy z początku są jak jakieś zapalnie\zawirusowanie. Rak pęcherza we wczesnych stadiach długo nie daje żadnych objawów. Pierwszym i najważniejszym symptomem jest zwykle obecność krwi w moczu, czyli krwiomocz. Mocz może być ciemniejszy niż zwykle, o czerwonawym odcieniu; bywa jednak tak, że krew jest wykrywana tylko w badaniu mikroskopowym osadu (rutynowej części badania ogólnego moczu). Inne objawy to ból w dole brzucha (miednicy), ból w trakcie oddawania moczu, częste oddawanie moczu i parcie na pęcherz oraz spowolnienie lub zatrzymanie strumienia moczu.

Zawsze jest lepiej dmuchać na zimne i badać co jakiś czas, bo potem może wyjść coś niefajnego.

popiel 

Wysłany: 2017-05-28, 18:14   

Nie należy lekceważyć żadnych niepokojących objawów. ŻADNYCH. Dlatego ja od razu poszłam z nietrzymaniem moczu do lekarza i zasięgnęłam pomocy specjalistów z http://www.tena.pl/profesjonalisci/. Bez tego byłoby kiepsko.

santi 

Wysłany: 2018-03-05, 12:49   

Ja ostatnio zmarzłam i znó mnie zapalenie dopadło, kupilam sobie od razu urofuraginum max, jjuż nie ra mi pomógł, wygrzałam sie, wymoczyłam nogi i siedzialam ciepło zawinięta cały dzień, przez ten czas dużo pilam, żeby jak najszybiej wypłukać bakterie i już dzisiaj jest duzo lepiej.

Odpowiedz do tematu