• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:34
Autor Wiadomość

malezas  

Wysłany: 2010-04-14, 20:12   

Psycho Krusher napisał/a:
Wszyscy dobrze wiedzą, że nauka najlepiej usypia.

no i tu się zgodzę..ile razy wyciągam jakieś notatki i kładę się na moim ukochanym wyrku, żeby je przelookać, tyle razy oczy mi mgłą zachodzą...i kimam.., ale nie każdy się uczy, więc dobrym wyjściem jest tak jak już tu wspominano: kąpiel, książka, albo na przykład słuchanie ulubionej muzyki...no i zero kofeiny, zero wstrętnej kawy...

dav76 

Wysłany: 2010-05-07, 12:18   Problem ze snem

Też miałem wielkie problemy ze snem. Wczesne wstawanie było moim celem już od dłuższego czasu. Zawsze chciałem mieć więcej czasu na robienie tego co lubię, jednak jakimiś sposobem zawsze po kilku dniach wracałem do starych nawyków późnego wstawania, co nie kończyło się dobrze. Czułem się ospały i bez energii przez większość czasu.

Postanowiłem się jednak nie poddać i zakupiłem tą książkę http://miniportal.com.pl/link/sztukaspania *Sztuka spania i wstawania* mając nadzieję na znalezienie czegoś co pozwoli mi osiągnąć mój cel. Zaraz po dokonaniu wpłaty i otrzymaniu wersji elektronicznej przeczytałem ją i od następnego dnia do dzisiaj (dzisiaj mija 21 dni) wstaję o godzinie 6:00 (kładę się spać o 0:00), następnie idę biegać o 6:30 i rzeczywiście mam energię na cały dzień =)

Zawarte w książce informacje i porady, które zastosowałem okazały się w moim przypadku bardzo praktyczne i użyteczne. Dziś po raz pierwszy w życiu czuję że mój biologiczny system snu w końcu wrócił do normy – często wstaję przed budzikiem, np. dzisiaj wstałem o 5:30!

Teraz mam silne przekonanie iż wczesne wstawanie jest łatwe i przyjemne - bo takie właśnie jest! I nigdy więcej nie wrócę do starych nawyków! Czego życzę wszystkim którzy pragną wstawać wcześnie, mieć więcej czasu i dużo energii!

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Żelkii^^  

Wysłany: 2010-05-22, 21:59   

Ja zeby zasnac to albo ksiazke czytam albo sie ucze, bo wtedy mnie szybciej zmuli ;p Lub moge zasnac przy telewizorze ;D Mam niestety tak ze niewazne o ktorej zasne i tak sie obudze bardzo pozno. Gdy musze wstawac wczesnie, to zawsze wstaje na ostatnia chwile. Nawet specjalnie wczesniej sobie nastawiam budzik, zeby sobie troche polezec ale byc obudzona, ale to nie pomaga ; p Mysle sobie: jeszcze 5 min, jeszcze 10 min, ostatnie 5 min itd...
Pa tatatatatataj...
www: http://www.czyscimykostke.pl/

wamp 

Wysłany: 2010-07-27, 16:09   

Wydaje mi się, że jeżeli naprawdę już nie można zasnąć, to najlepiej zażyć wtedy coś w rodzaju Beosenu - to tani suplement, który ułatwia zasypianie, można go w zasadzie w każdej aptece kupić, na e-lek.pl mają w trochę niższej cenie, wiec można tez zaoszczędzić. Nie jest to lek szkodliwy dla zdrowia, wiec myślę, ze w coś takiego można zainwestować.

Raisins 

Wysłany: 2010-07-27, 18:37   

Tak jak ktoś napisał wcześniej, musisz się zrelaksować, tu jest twój problem. Takie może głupie, ale...może ciepłe mleko przed snem?

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-07-27, 19:02   

zarzuć "Ulissesa" na bebzon i czytaj.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

yetmiyor  

Wysłany: 2010-07-27, 19:43   

Poczytaj sobie coś przed snem.
Albo idz pobiegać.

powaznypan  

Wysłany: 2015-09-28, 18:30   

Współczuję, bo zaburzenia snu mogą naprawdę napsuć człowiekowi krwi. Tu zerknij http://adamed.expert/ Widziałem tam właśnie rady na temat tego jak zasypiać.

kropcia 

Wysłany: 2015-09-29, 11:27   

dobrze wywietrzyć przed snem, jakiś spacer wieczorem...
Podobno dobrze też nie sprawdzać telefonu czy komputera...

marta112 

Wysłany: 2015-09-30, 10:56   

Wietrzenie rano i wieczorem to podstawa. Niektórym pomaga ciepłe (ale nie za bardzo) mleko z miodem.

beatinka  

Wysłany: 2015-09-30, 12:44   

Przede wszystkim trzeba przewietrzyć. Poza tym przyda się melisa.

santi 

Wysłany: 2016-04-11, 13:35   

Dopiero jak zmieniłam pracę to u mnie się zaczęly problemy ze snem, najgorsze było to nakręcanie się, wiedziałam że musze rano wstać a tu nie mogłam zasnąc do 1-2 giej! a o 6-tej pobudka i tak dzień w dzień, robiło się coraz gorzej, kupiąłm sobie nervomix sen i to pomogło, bo spięcie jakoś schodziło ze mnie, mogłam się jakoś wyciszyć, próbowalam wielu rzeczy ale po tym chyba najłatwiej mi się zasypia, mleko z miodem to bardziej chyba dla psychiki niż dla faktycznego działania ;)

Kaszka 

Wysłany: 2016-04-11, 15:50   

no właśnie miałam zapytać, czy oprócz tego, że jak piszesz bierzesz nervomix to w jakiś inny sposób się uspokajasz. mnie np pomaga melisa i chmiel, ale rzeczywiście bardzo często jest to kwestia psychiki, odpowiednie nastawienie to połowa sukcesu, wszystko jest w naszej głowie :)

aniusia82 

Wysłany: 2016-04-29, 12:03   

Ja jak mam problemy ze snem, to najczęściej sięgam po herbatki z szyszek chmielu, świetnie działa - uspokaja i jestem po tym wyraźnie senna.

santi 

Wysłany: 2016-05-11, 09:58   

Chmiel i melisa to dobre połączenie jeśli chodzi o problemy ze snem :) , ja stanowczo wolę tabletki niż napary, jakoś zapach melisy mnie drażni ;)

Odpowiedz do tematu