• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

endzi 

Wysłany: 2010-04-05, 20:06   

No pięknie z tematu o problemach z jelitem, przewodem pokarmowym zrobiła się mała licytacja kto ma racje. Nie będę wnikać kto a racje. Wymienione objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego - i tu się zgodzę, że najważniejsza jest dieta. Już jej zmiana powinna przynieść poprawę. A ilość wykonywanych ćwiczeń nie ma tu nic do rzeczy. Nie trzeba także studiować medycznych ksiąg bo jest wiele miejsc w necie gdzie poczytasz zarówno o objawach jak i sposobach leczenia. Na przykład dobre wyniki daje wprowadzenie do diety miodu manuka, który jest swego rodzaju naturalnym antybiotykiem. Warto sięgnąć też po siemię lniane, koper włoski, miętę. Omijamy fasole, groch, kapuste, napoje gazowane. To kilka rad dla tych co nie chcą czytać lub szukać w necie. :)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-04-05, 21:38   

co jak co, lecz w kwestiach zdrowotnych, zwłaszcza w przypadku dolegliwości, które są nie dość, że nieustępliwe, to jeszcze wysoce dokuczliwe, nigdy nie zamierzam polegać na opiniach internetowych i tym, co sam wyczytam. uważam, że czytam ze zrozumieniem na raczej przyzwoitym poziomie, nic nie zastąpi jednak opinii lekarza z prawdziwego zdarzenia (a i to czasem za mało) - lecząc się samemu przez neta łatwo popaść w hipochondrię ;) (tak np. wmówiłem sobie bipolar disorder); ale do czego zmierzam - od dłuższego czasu zmagałem się z bólami brzucha, ostrymi, napadowymi, umiejscowionymi w okolicach mostka, charakteryzowały się 'rozrywaniem trzewi'. po jakimś czasie (~15 minut) odpuszczały i był spokój, powracały też nieregularnie, czasem co dwa, trzy dni, raz rzadziej, raz częściej, nie było reguły. nie były one też powodowane przyjmowanym pokarmem, bo raczej bym to zauważył, że boli mnie, jak coś zżarłem. postanowiłem iść do lekarza, ale nic nie wynikło - po jakimś czasie miałem ciężki czas, bo jak zaczęło, tak nie przestawało w ogóle, wpadłem do szpitala. zaangażowano gastroenterologa, który przeprowadził badanie endoskopowe. kiepska sprawa, uczucie jakby zapinał mnie oralnie murzyn z 90-centymetrowym oprzyrządowaniem. log czysty, no viruses, no files infected - tak się wydawało, ale nie bardzo się poprawiało. w końcu stwierdzono krwotoczne zapalenie układu pokarmowego; doprowadzili mnie do ładu i puścili wolno. po paru latach objawy powróciły. znowu endoskop, ale pod słońcem nie było nic nowego. objawy próbowano podpiąć pod zespół jelita drażliwego, leczyć prochami, zmianą diety, autosugestią etc., no ok, ale po okresach pozornego spokoju nawroty były coraz brutalniejsze. ostatecznie, trafiłem do innego, oddalonego o trzysta km szpitala i tam, po serii badań stwierdzono pzt. uaga, dzieci, a teraz morał: w kwestii reperowania własnego zdrowia nie ufajcie sobie samym - idźcie do lekarza, a jak ten daje dupy, idźcie do mondrzejszego lekarza. do tego nie pijcie i nie palcie! i spowiadajcie się raz w roku ;p

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Izabella  

Wysłany: 2010-11-03, 16:53   

Słuchajcie,a czy tutaj na tego typu wszelkie dolegliwości jelitowe dobrą kuracja była by ta probiotykowa ?
Nie mysle tu o nałogowym wcinaniu jogurtów,ale o przyjmowaniu konkretnych probiotyków ?

Thor600  

Wysłany: 2013-10-15, 18:57   

Z tego co wiem, wiele osób ma tego typu dolegliwości. Niestety moja siostra miała wielkie problemy z oddawaniem stolca. Podejrzewaliśmy nawet, że to może być rak jelita, ale na szczęście okazało się, że to jest coś innego. Lekarz zalecił siostrze oczyszczenie jelita i organizmu z toksyn, w tym celu zapisał jakiś lek ziołowy. Siostra odkąd go bierze czuje się znacznie lepiej.

cyndi 

Wysłany: 2013-10-17, 18:32   

colon c pomógł mojemu tacie

Aniela80  

Wysłany: 2013-10-21, 15:06   

Myślę, że przy poważniejszych problemach z jelitami lepiej udać się do specjalisty. To ryzykowne ufać poradom z forum

agabi  

Wysłany: 2013-10-25, 16:18   

Też tak uważam, specyfik, który jednemu pomógł dla kogoś innego może w ogóle być nie przydatny.

alfaomega 

Wysłany: 2013-12-19, 16:19   

Przy tego typu problemach należy od razu udać się do specjalisty, przebadać się i nie ryzykować łykając jakieś tabletki.

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2014-01-25, 13:16   

Kiedyś na jednym z programów popularnonaukowym słyszałem, że gazy są również związane bezpośrednio z grupą krwi. Niektóre grupy krwi czegoś tam nie trawią, chodziło chyba o grupę krwi 0, więc i gazy u osób z tą grupą są częstsze.

fitnesiaczka  

Wysłany: 2014-02-18, 16:17   

ja Wam powiem. Podstawa to dieta. Zacznijcie jeść lżej, mniej fast-foodów, gotowych rzeczy, a bardziej produkty naturalne. Oczywiście nie u każdego można temu zaradzić, ale u wielu osób powinno pomóc.

Rudii84  

Wysłany: 2014-04-22, 20:04   

Czy problem się rozwiązał ? Mam podobnie, byłam u lekarza, zalecił dietę, więcej produktów zasadowych, mniej kwaśnych.

Odpowiedz do tematu