• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

maksik 

Wysłany: 2009-12-26, 12:33   problemy z jelitami

Witam wszystkich, chciałbym się podzielić moim problemem a mianowicie od dobrych kilku lat bardzo często oddaje stolec, nieraz bywa że jest to 4-5 razy na dzień, oprócz tego mam częste gazy i obawiam się ze może mi coś dolegać. Myslałem nad zrobieniem sobie badań na obecność pasożytów i innych organizmów pozaustrojowych w jelicie gróbym ale nie wiem czy takie samodzielne badania maja sens, bo lekarzem niejestem więc nieznam się na tym. Bardzo proszę o pomoc

camer  

Wysłany: 2009-12-26, 18:25   

czy te gazy są głośne i długie, czy raczej "cichacze" ? to bardzo ważne w diagnozie

Marek00 

Wysłany: 2009-12-26, 18:33   

Witam maksik.
Najlepiej by było gdybyś się udał do lekarza i wtedy lekarz by poprowadził by twoje leczenie. Z tych objawów które opisujesz pasuje dużo chorób i najlepiej jakby lekarz zlecił badania. Nie chcę żebyś zwlekał z wizytą.
Pozdrawiam.
Ps. Napisz jak bedziesz juz po wizycie u lekarza.

Markus  

Wysłany: 2009-12-27, 15:11   

I po co było się obżerać w święta?

Haine  

Tytuł: MNC Vase

Wysłany: 2009-12-28, 10:15   Re: problemy z jelitami

maksik napisał/a:
Myslałem nad zrobieniem sobie badań na obecność pasożytów i innych organizmów pozaustrojowych w jelicie gróbym ale nie wiem czy takie samodzielne badania maja sens, bo lekarzem niejestem więc nieznam się na tym. Bardzo proszę o pomoc

1. Idź do lekarza, na forum cię nie zbadają a odkładanie tego może skończyć się tragicznie.
2. Grubym piszemy przez u... ;p
Zjeździł z nami pół Europy.."

________________________Big Cyc

Piszę poprawnie po polsku
.

maksik 

Wysłany: 2009-12-28, 15:37   

camer napisał/a:
czy te gazy są głośne i długie, czy raczej "cichacze" ? to bardzo ważne w diagnozie

raczej cichacze, przepraszam za zwlekanie z opdowiedzia ale mam problem z netem. W sumie to tez nie wiem czy moja sytuacja wymaga jakiegos leczenia, może wszystko jest w normie i szukam tylko pretekstu że tak się wyraże.

llokitech 

Wysłany: 2010-03-12, 12:50   

Jak koleś złamie rękę, to nie wchodzi na forum żeby zapytać o to czy powinien iść do lekarza. Jak nagle go zaczną jajca swędzieć i je rozdrapie do krwi, to idzie do lekarza. Jak się pyta, znaczy że problem nie jest naglący/niebezpieczny:P

Zrób sobie przerwę z jedzeniem, i po sprawie - jak ciągle wcinasz coś, to się nie dziw, że co jakiś czas musisz iść na tron:P Mój kumpel tez tak miał, kupa 5 razy dziennie - i się cieszył. Mówił, że "no co, przynajmniej tego nie trzymam w sobie". Jakby z każdą anomalią chodzić do lekarza, to by życia nie starczyło, tylko by się stało w kolejkach.

matra  

Tytuł: Buka zimna suka

Wysłany: 2010-03-13, 09:41   

llokitech, idź ty się lepiej doedukować, bo pieprzysz jak potłuczony. Jelita, zarówno jak żołądek, to tak samo wytrzymałe jak i wrażliwe narządy. Można je przeciążać do granic wytrzymałości i zniosą to, ale.. oba mają to do siebie, że po latach zawsze się odwdzięczają. Coraz więcej ludzi cierpi na zespół jelita drażliwego, który objawia się dwoma skrajnościami - zaparciami, albo biegunką i to ile się je nie ma nic do rzeczy.
Jelita są centrum człowieka, jest to narząd tak samo wrażliwy jak i leniwy i niestety często bez pomagania im odpowiednią dietą można doprowadzić się do niezłych powikłań, a cokolwiek się dzieje z jelitami, od razu jest widoczne na ciele. Tak samo problemy z gazami o nieprzyjemnym zapachu czy smrodzie z ust, pewnie nie wiedziałeś, że nawet głupi łupież może być spowodowany złą pracą jelit? ..
Dzisiaj tak naprawdę niewiele osób nie ma grzyba w jelitach.

m. gallery

maksik 

Wysłany: 2010-03-15, 07:37   

Ogolnie to myśle ze kazdy z was ma poniekat racje. Ja poszlem do rodzinnego, wyslala mnie na badanie kalu na pasożyty i na krew, az na 17 roznych czynnikow co mnie zaskoczylo, z badan nic niewynikło wiec mi dala skierowanie do gastrologa. W Poznaniu najkrutszy termin za 2miesiace, ale problem rzeczywiscie niejest naglacy tak jak tu llokitech napisał ale bardzo uciazliwy, wyobraz sobie np.ze siedzisz u laski a tu caly czas ma ci sie na boki i do kibelka, a diete mam taka jak zawsze, wiec co nieposzedlbys z tym nigdzie? A problem mam juz od bardzo dawna

matra  

Wysłany: 2010-03-15, 09:04   

poczytaj o zespole jelita drażliwego.

m. gallery

llokitech 

Wysłany: 2010-03-15, 13:51   

matra napisał/a:
llokitech, idź ty się lepiej doedukować, bo pieprzysz jak potłuczony. Jelita, zarówno jak żołądek, to tak samo wytrzymałe jak i wrażliwe narządy. Można je przeciążać do granic wytrzymałości i zniosą to, ale.. oba mają to do siebie, że po latach zawsze się odwdzięczają. Coraz więcej ludzi cierpi na zespół jelita drażliwego, który objawia się dwoma skrajnościami - zaparciami, albo biegunką i to ile się je nie ma nic do rzeczy.
Jelita są centrum człowieka, jest to narząd tak samo wrażliwy jak i leniwy i niestety często bez pomagania im odpowiednią dietą można doprowadzić się do niezłych powikłań, a cokolwiek się dzieje z jelitami, od razu jest widoczne na ciele. Tak samo problemy z gazami o nieprzyjemnym zapachu czy smrodzie z ust, pewnie nie wiedziałeś, że nawet głupi łupież może być spowodowany złą pracą jelit? ..
Dzisiaj tak naprawdę niewiele osób nie ma grzyba w jelitach.

Pewnie że zniosą. Jak ludzie jedli nasionka i jagódki, to dziwnym zbiegiem okoliczności średnia życia nie przekraczała 30 lat.
Od diety zależy 100.000 rzeczy, to nie musi od razu oznaczać, że to coś nie tak jest z jelitami. Szkorbutu nie dostajesz od złej pracy jelit. Sama poczytaj io tym, bo najwyraźniej powody występowania zespołu nadwrażliwego jelita nie są do końca znane:P

[ Dodano: 2010-03-15, 14:01 ]
matra napisał/a:
poczytaj o zespole jelita drażliwego.

I poczyta i co? Coś to zmieni? Gdzie ma poczytać? Może zaprenumerować ze stanów jakieś czasopsma medyczne, do tego zamówić kilka książek o przewodzie pokarmowym i zaszyć się na 3 miechy w pokoju i czytać.
Widać że nie chce czytać, bo gdyby chciał, to by nie pytał na forum:P

Poza tym zabawne, że niby "jelita to centrum organizmu" (tak samo jak Polska centrum europy nawiasem mówiąc), a jednak ludzie robią różne rzeczy w rozbieżności od dobra organizmu. Siedzą na przyład na forach internetowych i wlepiają gały w monitory, choć mogliby w tym momencie uprawiać ćwiczenia fizyczne.

Ludziom się nie chce liczyć każdej kalorii, spędzać w sklepach 5 godzin czytając składy kupowanych produktów - cholera wie ile świństwa oni tam wrzucają. Gdzie nie spojrzysz to ten nieszczęsny benzoesan sodu - też sobie poczytaj co to człowiekowi z flakami robi. Albo alkohol. Pijasz alkohol? Też ci daje po śluzówce, ale cały problem polega na tym, że nie można całego życia spędzić na wpierniczaniu ryżu i bananów. Nawet taki durny paracetamol wali po wątrobie, a w dodatku nie wiadomo jaką kto ma podatność (dlatego na wielu ludzi różne środki z paracetamolem nie działją)

Puszczasz bąki, to weź coś na te bąki - koniec kropka. Oczywiście możesz też jeść ryż z bananami i w wieku 150 lat mieć super jelita.
Ostatnio zmieniony przez llokitech 2010-03-15, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  

matra  

Wysłany: 2010-03-15, 14:56   

llokitech napisał/a:

O! mamy do czynienia z panem wszechwidzącym, który nie musi o nic pytać. No, szacun. Wiesz co, pisanie postów z sensem tak samo jak ironizowanie, to nie jest twoja działka, raczej ci to nie wychodzi.
Po czym wnioskujesz, że widać? No może ty znasz swój organizm na wylot tak, że wiesz, jakie procesy w twoim ciele są czego przyczyną, ale uwierz, że nie każdy jest takim omnibusem. Przy zespole jelita drażliwego ważna jest dieta i zmiana trybu życia, więc jeżeli gość na to cierpi i przeczyta, co należy zrobić, to stan zdrowie mu się poprawi i może nie nabawi się wrzodów żołądka przy głupocie. Tak ciężko to pojąć? ....

Sprawa jest taka, że nie każdy organizm jest taki sam. Jeden może uchlać się wódką i na drugi dzień jest jak nowo narodzony, a drugi będzie dwa dni umierał. Tak samo jeden może zeżreć osiem czekolad w ciągu dnia i nic mu się nie stanie, a drugi tak zaklei, że przez tydzień się nie wysra. Nie łapiesz? Ciężko pojąć, że nie każdy może sobie pozwolić na wszystko i tak samo, że wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znać umiar? Nadal nie łapiesz? No cóż..

m. gallery

llokitech 

Wysłany: 2010-03-15, 18:51   

matra napisał/a:
llokitech napisał/a:

O! mamy do czynienia z panem wszechwidzącym, który nie musi o nic pytać. No, szacun. Wiesz co, pisanie postów z sensem tak samo jak ironizowanie, to nie jest twoja działka, raczej ci to nie wychodzi.
Po czym wnioskujesz, że widać?

Dla odmiany potraktuję Cię poważnie, a to zdziwko, nie (choć widzę, że czytanie ze zrozumieniem to nie Twoja działka)? Po tym widać, że nie pyta "słuchajcie, możecie mi polecić jakieś ciekawe publikacje na temat problemów pokarmowych", a po prostu wrzuca kilka nieścisłych zdań i oczekuje "diagnozy". Nie podaje żadnych konkretów i chyba tylko Nostradamus mógłby sie pokusić o odpowiedź:P

matra napisał/a:

No może ty znasz swój organizm na wylot tak, że wiesz, jakie procesy w twoim ciele są czego przyczyną, ale uwierz, że nie każdy jest takim omnibusem. Przy zespole jelita drażliwego ważna jest dieta i zmiana trybu życia, więc jeżeli gość na to cierpi i przeczyta, co należy zrobić, to stan zdrowie mu się poprawi i może nie nabawi się wrzodów żołądka przy głupocie. Tak ciężko to pojąć? ....

Przy zespole jelita można się zatrzymać, jak ktoś ma 30-40 lat, bo wtedy takie coś jest prawdopodobne. To, że ktoś za przeproszeniem robi kupę trzy razy dziennie nie świadczy o niczym, bo nie wiesz ile człowiek je, bo nawet tego nie podał. Ty natomiast podajesz coś, co nie jest wprawdzie najbardziej prawdopodobną rzeczą... a cholera, czemu nie poradziłaś czytać o raku jelita cienkiego, o tasiemcu, motylicy wątrobowej, czy choćby niedoczynności trzustki? Albo, jeśli już o tym mowa, o chorobie Michaelsona?

matra napisał/a:

Sprawa jest taka, że nie każdy organizm jest taki sam. Jeden może uchlać się wódką i na drugi dzień jest jak nowo narodzony, a drugi będzie dwa dni umierał. Tak samo jeden może zeżreć osiem czekolad w ciągu dnia i nic mu się nie stanie, a drugi tak zaklei, że przez tydzień się nie wysra. Nie łapiesz? Ciężko pojąć, że nie każdy może sobie pozwolić na wszystko i tak samo, że wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znać umiar? Nadal nie łapiesz? No cóż..

No odkrycie, faktycznie wielce mądre spostrzeżenie. Zaklei się od czekolad... no no, nawet w wikipedii takiej odpowiedzi nie ma. Powiedz teraz, że nie pierniczysz jak potłuczona... gdzie czytałaś o zaklejeniu się czekoladą? Znasz choć jeden taki przypadek?
Umiar, tylko co umiar ma do za przeproszeniem kanału wylotowego? I do tego, że zamiast poszukać porady lekarza, jeśli to naprawdę coś niepokojącego, zapytuje się o swoje zdrowie na forum?
Ostatnio zmieniony przez llokitech 2010-03-15, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  

matra  

Wysłany: 2010-03-15, 19:57   

wyjdź czasem trochę dalej poza wikipedię, a po tym
llokitech napisał/a:
Przy zespole jelita można się zatrzymać, jak ktoś ma 30-40 lat, bo wtedy takie coś jest prawdopodobne.
wnioskuję, że na temacie nie znasz się kompletnie, więc zamiast patrzeć na twoje marne podskoki kończę tą bezowocną dyskusję.

m. gallery

llokitech 

Wysłany: 2010-03-16, 07:13   

matra napisał/a:
wyjdź czasem trochę dalej poza wikipedię, a po tym
llokitech napisał/a:
Przy zespole jelita można się zatrzymać, jak ktoś ma 30-40 lat, bo wtedy takie coś jest prawdopodobne.
wnioskuję, że na temacie nie znasz się kompletnie, więc zamiast patrzeć na twoje marne podskoki kończę tą bezowocną dyskusję.

Jasne - no to zżuj to.
2/3 chorujących to kobiety. To oznacza, że gdyby koleś był kobietą, to występowanie tego schorzenia byłoby bardziej prawdopodobne. Kumasz co to jest prawdopodobieństwo? Choć oczywiście trzeba czytać ze zrozumieniem.
Następne zdanie "choroba zaczyna się przeważnie w wieku 30-40 lat". I powiedz mi koleżanko, że się oczytałaś pierniczonych książek medycznych. Ta informacja jest zatem nieprawdziwa?
Walnij bibliografią, bardzo jestem ciekaw na ile buka jest oczytana, a na ile powtarza to co mówią mamusia i tatuś.

Odpowiedz do tematu