• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

dovee  

Wysłany: 2014-08-26, 22:26   sposoby na bezsenność

jak w temacie - co polecacie?
moja bezsenność pojawia się okresowo i wynika ze zwiększonego stresu w pracy, choćbym nie wiem jak próbowała nie mogę się wtedy wyciszyć - przyznam że na polecaną aktywność fizyczną nie ma wtedy ochoty, kąpiel nie pomaga a na książce i tak nie mogę się skupić :/

elenusia1 

Wysłany: 2014-08-27, 16:14   

podobno chmiel ma działanie odprężające - ale pici przed snem piwa nie jest rozwiązaniem.
słyszałam żeby o wietrzeniu sypialni przed snem - i napar z melisy, waleriany może odprężająca muzyka,
na mnie nie działają takie rzeczy ;D
albo zasnę albo zasnę później

dovee  

Wysłany: 2014-08-28, 19:05   

elenusia1 napisał/a:
podobno chmiel ma działanie odprężające - ale pici przed snem piwa nie jest rozwiązaniem.
słyszałam żeby o wietrzeniu sypialni przed snem - i napar z melisy, waleriany może odprężająca muzyka,
na mnie nie działają takie rzeczy ;D
albo zasnę albo zasnę później

chmiel - może coś w tym jest bo piwo faktycznie "muli", ale wyleczę się z bezsenności to będę się z alkoholizmu leczyć :/
melisa na mnie nie działa a waleriana podobno uzależnia i trochę się boję zacząć :/
ale może zapytam jeszcze w aptece o jakieś leki bez recepty.

Estgar  

Tytuł: Webmaster

Wysłany: 2014-08-29, 06:56   

Możesz wypróbować tabletki ziołowe, ale one między innymi na melisie i chmielu będą się opierać.

elenusia1 

Wysłany: 2014-08-29, 11:52   

może w połączeniu dadzą radę, taki eksperyment po części

dovee  

Wysłany: 2014-08-31, 15:55   

Estgar napisał/a:
Możesz wypróbować tabletki ziołowe, ale one między innymi na melisie i chmielu będą się opierać.

nie sądziłam że chmiel można dostać w postaci tabletek - teraz na pewno poszukam :)

beatinka  

Wysłany: 2014-08-31, 20:19   

Chmiel to nam się z piwem kojarzy. Ja staram się nie brać tabletek, jeśli nie ma jakiejś większej konieczności, nawet tych ziołowych - po co się truć.

dovee  

Wysłany: 2014-09-02, 22:48   

beatinka napisał/a:
Chmiel to nam się z piwem kojarzy. Ja staram się nie brać tabletek, jeśli nie ma jakiejś większej konieczności, nawet tych ziołowych - po co się truć.

pewnie że tak, ale jak nie śpisz kolejną noc a w pracy obowiązki czekają to trzeba sobie jakoś pomóc.

Słyszałam że tabletki z melatoniną są skuteczne. Ktoś próbował? bezpieczne to?

Szlafrok 

Wysłany: 2014-09-03, 12:22   

Nie wiem czy pomogą, to pewnie zależy od tego jak głęboki jest problem. Ja polecam stosować zasady higieny snu. Jeśli nie będzie efektu, idź do lekarza. On Ci doradzi i ewentualnie dobierze tabletki nasenne tak, by było bezpiecznie. Ziółka itp. nie na każdego podziałają - mogą okazać się zbyt łagodne.

elenusia1 

Wysłany: 2014-09-03, 13:35   

beatinka napisał/a:

ponieważ brak snu może być bardzo niebezpieczny więc jeśli twój problem jest już istotny warto jest tak jak napisałaś "się truć"

Szlafrok napisał/a:
Nie wiem czy pomogą, to pewnie zależy od tego jak głęboki jest problem. Ja polecam stosować zasady higieny snu. Jeśli nie będzie efektu, idź do lekarza. On Ci doradzi i ewentualnie dobierze tabletki nasenne tak, by było bezpiecznie. Ziółka itp. nie na każdego podziałają - mogą okazać się zbyt łagodne.

jakie są zasady?
Ostatnio zmieniony przez elenusia1 2014-09-03, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

zaboleq  

Wysłany: 2014-09-07, 16:19   

dovee napisał/a:

nie sądziłam że chmiel można dostać w postaci tabletek - teraz na pewno poszukam :)

Zobacz Sen Apotex on jest z chmielem.

Szlafrok 

Wysłany: 2014-09-08, 12:03   

Zasady higieny snu poprawiają jakość snu i jesli się je stosuje, przeciwdziała się zaburzeniom. To m. in. pilnowanie pór snu - powinny być regularne, tzn. codziennie wstawaj o mniej więcej tej samej godzinie i kładź się o podobnej godzinie, unikaj spożywania kofeiny, nikotyny i alkoholu przed snem (w tym równiez czarnej i zielonej herbaty). Unikaj ekspozycji na niebieskie światło - to emitowane przez komputery i komórki - bo bardzo pobudzają i potem jest trudno zasnąć. Nie zmuszaj się do snu, lepiej dostosuj tryb życia do swojego chronotypu. Po przebudzeniu się od razu wstawaj - polegiwanie w łóżku nie jest dobre. Aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana, ale w ciągu dnia - wieczorem zbytnio pobudza organizm, a powinniśmy raczej wyciszać się. Na stronie nabezsennosc.pl sa wypisane wszystkie te zasady.

dovee  

Wysłany: 2014-09-14, 18:37   

zaboleq napisał/a:
dovee napisał/a:

Zobacz Sen Apotex on jest z chmielem.

Skład wydaje się ciekawy i cena nie odstrasza więc pewnie zakupię :)

Wiem że najważniejsza jest higiena snu i dbam o to bardzo ale to mi nie rozwiązuje problemu :/

zaboleq  

Wysłany: 2014-09-14, 22:26   

To może warto wybrać się do psychologa lub psychiatry?

dovee  

Wysłany: 2014-09-17, 16:26   

zaboleq napisał/a:
To może warto wybrać się do psychologa lub psychiatry?

wydaje mi się że nie jest aż tak źle, u mnie bezsenność pojawia się okresowo i wiem że zawsze wiąże się z natężeniem stresu w pracy :/

Odpowiedz do tematu