• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:34
Autor Wiadomość

DorotaK  

Wysłany: 2014-02-20, 16:46   

A słyszeliście o rozgrzewaniu mięśni kremem rozgrzewającym przed treningiem? Podobno zwiększa to efektywność rozgrzewki i zmniejsza ryzyko późniejszego bólu (urazu i zakwasów).

Straho  

Wysłany: 2014-02-24, 21:25   

Pierwsze słyszę aby przed treningiem rozgrzewać mięśnie kremem. Wiesz może co to za specyfik?

DorotaK  

Wysłany: 2014-02-27, 17:11   

Wiadomo, ze to rozgrzewki nie zastąpi, ale jako dodatek warto stosować, zdaniem trenerki z naszej siłowni ;) Ona akurat polecała dip hot, bo jest bezpieczny, w składzie ma olejki eteryczne i można go stosować przez dłuższy czas. Po treningu też można, na zakwasy świetna sprawa.

Straho  

Wysłany: 2014-02-27, 19:41   

No nie wiedziałem. A coś więcej o nim prócz tego, że jest bezpieczny i ma olejki eteryczne?

AgaDaTa  

Wysłany: 2014-03-02, 09:37   

ej jak masz taki straszny ból mięśniowy to pójdź na jakiś masaż, ja z doświadczenia wiem, że bardzo skuteczny jest masaż ganbanyoku, bo rozluźnia i odpręża mięśnie, bo to gorącymi kamieniami ;)

Kolka  

Wysłany: 2014-05-15, 16:53   

DorotaK napisał/a:
Wiadomo, ze to rozgrzewki nie zastąpi, ale jako dodatek warto stosować, zdaniem trenerki z naszej siłowni ;) Ona akurat polecała dip hot, bo jest bezpieczny, w składzie ma olejki eteryczne i można go stosować przez dłuższy czas. Po treningu też można, na zakwasy świetna sprawa.

Ja też jak nie zapomnę to używam tej maści, potwierdzam zapobiega zakwasom, warto użyć, gdy się wraca do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

renia12 

Wysłany: 2014-12-29, 09:46   

Na bóle mięśniowe wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będą masaże. Jednak jeśli zamierzacie się na taki masaż umówić to radzę Wam od razu skorzystać z aplikacji Booksy.net masażyści - http://www.booksy.net/pl_PL/s/warszawa-3/masazysci, bo jest zdecydowanie łatwiej. Można też swobodnie zmieniać terminy wizyt, a przez telefon niestety nie zawsze się to udaje, bo ciężko jest się dodzwonić :)

kropcia 

Wysłany: 2014-12-30, 13:02   

mi zawsze gorąca kąpiel pomagała

popiel 

Wysłany: 2015-02-22, 13:12   

A wiesz co Ci dokładnie jest? Pewnie ortopeda albo masażysta wspominali jaki masz problem. Wiem, że na wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa i mięśni, na przykład na zapalenie ścięgna sprawdza się krioterapia polegająca na leczeniu zimnem. Pewnie słyszałeś już o tym, a jak nie to sobie zobacz na stronie http://greenlife.com.pl/leczenie-zimnem na czym polega i kiedy jest najbardziej skuteczna. Tylko poza taką terapia jest ważna jeszcze inna aktywność fizyczna - jakieś ćwiczenia, bieganie.

Bibułkaa  

Wysłany: 2015-03-09, 09:31   

może warto skonsultować się z lekarzem bądź z farmaceutą? jeśli macie taką potrzebę to można to zrobić wygodnie nie wychodząc z domu, zadając pytanie poprzez stronę http://zapytajsiefarmaceuty.pl/

pannacotta 

Wysłany: 2015-04-20, 16:13   

Ja słyszałam o takich specyfikach, które przygotowują mięśnie do treningu, zwiększają wytrzymałość podczas trenowania i pomagają regenerować mięśnie po wysiłku. Tutaj jest taki, można poczytać na czym to polega: http://www.uns-supplement...loader-500g/135 No poza tym po treningu warto się rozciągać, to zmniejsza ryzyko kontuzji no i ewentualnych zakwasów. Co do rozgrzewki - podobno trzeba przynajmniej pół godziny? A na sam ból mięśni, a nawet jakieś bóle reumatyczne bardzo polecam basen! :)

ola19  

Wysłany: 2015-05-14, 14:29   

Warto spróbować hydromasażu na ból mięśni. To dobra opcja jak ktoś dużo ćwiczy, ma zakwasy, jest zmęczony. Zresztą sami zobaczcie http://sundance.pl/korzysci-zdrowotne-spa/ jakie korzyści z tego wynikają. Dla sportowców idealne.

wosianka  

Wysłany: 2015-07-30, 22:22   

Ja miewam dosyć często bóle mięśniowe, ale nie wiem, czym to jest spowodowane. Rzadko zdarza mi się jakoś specjalnie ćwiczyć, więc to na pewno nie jest przetrenowanie. Żeby jakoś przywrócić się do stanu używalności, zwykle biorę jakąś aspirynę przeciwbólową i po pewnym czasie ból łagodnieje albo przechodzi zupełnie.

Nelly  

Wysłany: 2016-06-29, 15:03   

Sama chodziłam do liceum sportowego i doskonale wiem, jak dotkliwy jest ból wszystkich mięśni. Przede wszystkim aby go uniknąć, nie wolno pomijać rozgrzewki, a po treningu niezbędne jest powolne, jakby to powiedzieć "schłodzenie mięśni", nie wiem jak to nazwać. Chodzi o to, aby np. po bieganiu w szybkim tempie, potem rozbiegać się wolniutko. Bóle mięśni mogą wiązać się również z nadchodzącą chorobą, choć chyba nikt o tym nie wspomniał, więc wskazane będzie także zażycie jakiegoś środka, aby jednak przeziębienie i grypa nas nie dopadły.

margo903 

Wysłany: 2017-03-23, 08:54   

Masaże są bardzo skuteczne przy takich bólach. Szczególnie masaż tajski . Warto więc udać się do gabinetu masażu i podpytać czy mogą jakoś zredukować taki ból. Ciągłe branie "proszków" nie jest raczej rozwiązaniem.

Odpowiedz do tematu