• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Raisins 

Wysłany: 2010-07-30, 13:30   

Nie, nie byłam w szpitalu i nie chciałabym tam trafić, siostra moja była i nie bardzo ją tam traktowali ;p

fortuna 

Wysłany: 2010-07-30, 17:38   

Raisins napisał/a:
siostra moja była i nie bardzo ją tam traktowali

Przyznam że zaciekawiło mnie co masz przez to na myśli. Dlaczego? Otóż wydaje nam się że my jesteśmy wyjątkowi i to na nas powinna skupić się głównie uwaga. Tak, skupia się na każdym, ale to nie oznacza że należy się wyjątkowe traktowanie. Do tego każdy jest traktowany w/g potrzeby tzn. od stanu w jakim się znajduje. Osoby chodzące radzą sobie same, co nie oznacza że ich się nie leczy.

Malutka x)  

Wysłany: 2010-09-09, 12:34   

Niestety byłam w szpitalu. Prawie 2 lata temu upadłam niefortunnie i zerwały mi się wszystkie ścięgna w prawym kolanie i do tego wytarła mi się kość. Po tygodniu pobytu w szpitalu miałam operacje podczas której ''naprawili'' mi ścięgna i dosztukowali wytarty kawałek kości, łącznie byłam wtedy miesiąc w szpitalu. Potem na tydzień wyszłam do domu i po tygodniu jeszcze raz wróciłam do szpitala na zdjęcie gipsu i wszystkie badania, tym razem byłam tylko tydzień :) .
Kolejny raz w szpitalu byłam w czerwcu tego roku, znowu na operacji kolana, ale tym razem lewego, ponieważ stwierdzili że mam wadę wrodzoną i jeśli nie operuje tego to za kilka lat mogę być kaleką :( W szpitalu byłam tylko tydzień, później w domku musiałam odpoczywać 35 dni z nogą w gipsie. Po zdjęciu gipsu po 35 dniach, wróciłam do domku ale nie na długo :( okazało się że zarazili mnie w szpitalu jakąś bakterią, więc musiałam wrócić do szpitala, gdzie spędziłam 4 tygodnie :zalamany: Teraz muszę jeździć co 2 dni do szpitala na zmianę opatrunków, ale już się przyzwyczaiłam do tych szpitali, więc nie narzekam :) Zawsze mogło być gorzej :P

Tuśka87 

Wysłany: 2010-10-20, 16:52   

ja znam szpital od tej drugiej strony bo personelu i powiem Wam że róznie to bywa nie ma znaczenia im się jest.

Księżycowa  

Wysłany: 2011-06-12, 17:27   

Zazwyczaj ludzi strasznie to dziwi, ale... Ja lubię szpitale. Lubię ten zapach, schematyczność dnia, przyciszone rozmowy, śmiechy odbijające się od ścian... Zauważyłam, że gdy w szpitalu ktoś się śmieje słychać to bardzo głośno. A może tylko ja tak to słyszę? Atmosfera ratowania ludzkiego zdrowia i życia jest dla mnie czymś nawet... Przyjemnym. Pokrzepiającym. Mimo wszystko czasem nawet dla mnie bywa to nużące, szczególnie w perspektywie długich i bolesnych pobytów. Leżałam w szpitalu kilka razy. Ale już dosyć dawno nie miałam okazji tam gościć.
Ostatnio zmieniony przez Księżycowa 2011-06-12, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Lisku  

Wysłany: 2011-06-12, 23:50   

Ja akurat lubie szptitale, w sensie przebywania w nich. Wszyscy wtedy litują się nad tobą, troszczą się, dbają, zajmują, pomagają. Leżysz całe boże dnie poza tym światem na zewnątrz i za dużo spraw cię nie interesuje ;) .

ganc2  

Tytuł: Ginący Gatunek

Wysłany: 2011-06-13, 01:13   

mamy XXI wiek a w szpitalach nadal nie mozna uzywac komorek, gdybym nie musial kryc sie z nia po kiblach, byloby calkiem znosnie

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-06-13, 08:47   

Njenawidzę szpitali. Zupełnie nie rozumiem, co w nich takiego "przyjemnego" i "pokrzepiającego". No chyba że się jest w prywatnej placówce; wtedy faktycznie może to wyglądać inaczej :>

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-06-13, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  

Księżycowa  

Wysłany: 2011-06-13, 14:05   

Cytat:
No chyba że się jest w prywatnej placówce; wtedy faktycznie może to wyglądać inaczej :>

Nigdy nie byłam w prywatnej placówce. ; )
Po prostu... Szpital to taki przystanek. Kiedy coś się komuś stanie i wyląduje w szpitalnym łóżku ma szansę na przemyślenie pewnych spraw, na docenienie tego co ma, na dostrzeżenie problemów innych ludzi i zadbanie o siebie. To smutne, że człowiek otwiera oczy na pewne rzeczy dopiero wtedy, gdy coś idzie bardzo nie tak, ale faktem jest, że szpital dość często te oczy otwiera. Chyba nie potrafię tego do końca wyjaśnić :) .

Kerosine  

Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-06-13, 14:24   

Księżycowa napisał/a:
Kiedy coś się komuś stanie i wyląduje w szpitalnym łóżku ma szansę na przemyślenie pewnych spraw, na docenienie tego co ma, na dostrzeżenie problemów innych ludzi i zadbanie o siebie.

Już wiem, w czym prawdopodobnie tkwi problem - piszesz to wszystko z perspektywy osoby młodej i mającej całe życie przed sobą; plany, perspektywy itd. Tymczasem mój kontakt ze szpitalem to oddziały, na których zdecydowanie przeważali ludzie w podeszłym wieku; których życie częstokroć (co tu dużo ukrywać) dobiegało końca właśnie w tym szpitalu. I nie było tam mowy o żadnej nadziei; optymizmie; docenianiu tego, co się ma czy dostrzeganiu problemów innych ludzi. Że o dbaniu o siebie nie wspomnę :/ A to przecież ci ludzie stanowią większość pacjentów szpitali :/

Poza tym Twój sposób postrzegania szpitalnej rzeczywistości może tak wyglądać z perspektywy osoby leczącej, a bo ja wiem, dajmy na to skomplikowane złamanie nogi, natomiast załóżmy raka trzustki w zaawansowanym stadium bez szans na wyleczenie już niekoniecznie :/

No ale to oczywiście Twoja perspektywa :)

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.
Ostatnio zmieniony przez Kerosine 2011-06-13, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  

Księżycowa  

Wysłany: 2011-06-13, 14:47   

Kerosine, stykałam się z różnymi oddziałami. Może niekoniecznie z tymi ze starszymi ludźmi, ale bywałam na oddziałach, gdzie leczono dzieci o ciężkich chorobach, bez większych nadziei na cudowne ozdrowienie czy coś w tym pięknym stylu. Nadzieja, optymizm, docenianie... To może być zawsze i wszędzie, naprawdę. Nawet, gdy koniec wydaje się tuż za rogiem. Wiem, że ci ludzie stanowią większość szpitali. Ale czy to znaczy, że szpital jest zły? Nie, to nie on. To śmierć, to samotność, to strach przed chorymi ludźmi i człowieczeństwem powodują, że ludzie nie lubią szpitali. Ale zauważmy, że choroba i śmierć czają się wszędzie. Szpital jest tylko miejscem, gdzie jest tego... Troszkę więcej. Gdzie dąży się do naprawy tego, co można naprawić. Tak, to moja perspektywa. Jak już pisałam - niepojęta dla dużej części społeczeństwa. ; )

Sol  

Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2011-06-19, 00:06   

ganc2 napisał/a:
mamy XXI wiek a w szpitalach nadal nie mozna uzywac komorek, gdybym nie musial kryc sie z nia po kiblach, byloby calkiem znosnie
jak to nie można? całkiem niedawno leżałam w szpitalu i nikt nie robił problemów, gdy rozmawiałam przez kom.

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Martina  

Zaproszone osoby: 14
Tytuł: słodziak *^_^*

Wysłany: 2011-06-19, 00:08   

jak to nie można? całkiem niedawno leżałam w szpitalu i nikt nie robił problemów, gdy rozmawiałam przez kom. [2]

mało tego, wszystkie babcie leżące ze mną na sali też miały komórki i choć używały ich by pytać sąsiadki o 6 rano czy już włączyli ogrzewanie w bloku (końcówka września bowiem była to), nikt nie robił im z tego powodu wymówek!

Księżycowa  

Wysłany: 2011-06-23, 13:22   

Jeśli chodzi o komórki to jedynymi sytuacjami, w których nie można z nich korzystać, a które przychodzą mi do głowy są badania, zabiegi i operacje. No i może podczas wizyt lekarskich. Ale to są sprawy oczywiste. Poza tym nigdy nie spotkałam się z tego typu zakazami.

Wampirek  

Wysłany: 2011-06-23, 16:00   

Żelkii^^ napisał/a:
Byliście w szpitalu?

Nie licząc 3dni po narodzinach, to nie byłam. Miałam zostać 3-4 dni na obserwacji, gdy miałam wstrząs mózgu,ale uciekłam. Mama musiała wypisać mnie "na własne żądanie" xd .Ogólnie nienawidzę szpitali, tego "zapachu", fuj.
ganc2 napisał/a:
mamy XXI wiek a w szpitalach nadal nie mozna uzywac komorek

że co? Jedynie w takich sytuacjach, które wyżej podała Księżycowa.

Odpowiedz do tematu