• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:40
Autor Wiadomość

heksss 

Wysłany: 2007-09-06, 18:28   Zapalenie zatok

Czesc wszystkim. Mam problem. Mam od trzech tygodni zapalenie zatok ,silna infekcje.To sie w od niedzieli jechalam samochodem i rodzicami nad jezioro i byly wszystkie okna otawrte;/ no i rano wstalam i nagle zaczelam miec silne zawroty glowy, dusilam sie itp.Chodzilam po wszystkich lekarzach badaniach i nikt nic nie wiedzial tylko mialam podniesione OB i Neutrofile.Podobno stwierdzono ze to infekcja.Na poczatku myslano ze moze jestem w ciazy alboze cpalam :zly: myslalam ze lekarke zabije.Bylam tego dnia strasznie nadpobudliwa i wszystko mnie denerwowlalo :zly: .Wiec poszlam na drugi dzien do laryngologa i on mi kazal isc na zdjecie zatok bo czulam ze mam strasznie zatkane a zwlaszcza mialam ciezka glowe;/!!
Nikomu tego nie zycze;/!!.Lekarz stwerdzil ze moze mam jakas alergie.Wogole mnie potraktowal jak nie wiem kogo siedzialam u niego doslownie piec minut;/.Na trzeci dzien pojechalam poza miasto do neurologa Pani neurolog mnie chwile zbadala wysluchala i odrazu stwierdzila ze to zatoki wiec zlecila mi antybiotyki silne bralam je przez 10 dni jakos mi przeszlo ale nie do konca;/..dalej mnie bola i mam lecitkie jakby zachwianie rozwnowagi i wlasnie nie wiem czy tp przez te zatoki?czy mozliwe jest ze moglo to podraznic troche blednik w koncu on odpowiada za rownowage i nie tylko?

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2007-09-06, 19:02   

Takie objawy zdarzają się przy zapaleniu zatok. Fachowo Ci tego nie wyjaśnię, bo średnio znam się na otolaryngologii, ale nos, gardło i ucho są z sobą połączone, stąd zaburzenia słuchu i równowagi przy problemach z zatokami. Niebawem powinno to ustąpić, ale jeśli zaburzenia równowagi będą dalej odczuwalne, skontaktuj się jeszcze raz z neurologiem.

Znam ten ból, mam problemy z zatokami od 5 roku życia. Raz, dwa razy do roku dają o sobie znać i można się wtedy wściec - nie wiadomo, co boli bardziej: ucho, głowa, policzki, nos czy cała twarz. Ja także nikomu nie życzę.

grlało, matulu

www:http://www.seifert-magazyny.pl

heksss 

Wysłany: 2007-09-06, 19:18   

a dzieki bo juz myslalam ze nie wiem...;*a moze bolec cala glowa ? bo raz boli mnie bo jednej stronie raz drugiej albo z tylu??...

Margaretka  

Wysłany: 2007-09-06, 21:18   

Może pomóc leczenie antybiotykowe i nagrzewanie lampą głowy,

[ Dodano: 2007-09-06, 21:19 ]
nie wyjaśniłam, że chodzi o lampę o czerwonych falach, która jest w przychodniach, chodzi się przez 10 dni :cwaniak:

sis  

Wysłany: 2007-09-06, 23:23   

heksss napisał/a:
a moze bolec cala glowa ? bo raz boli mnie bo jednej stronie raz drugiej albo z tylu??

może boleć cała głowa
może boleć ucho, nos, policzki, czoło, zęby... przy bólu zatok to już diabli wiedzą, co boli... cała twarz ma ochotę odpaść chyba... okropieństwo :kwasny:

grlało, matulu

Tynka88  

Wysłany: 2007-09-07, 09:18   

slyszalam, ze jak za duzo sie tam tego swinstwa nazbiera to wkladaja w nos taka wielka igle i ladnie sciagaja ... podobno boli jak **olera

sis  

Wysłany: 2007-09-07, 13:53   

Nie strasz dziewczyny.
To się nazywa punkcją zatok i faktycznie, do najprzyjemniejszych nie należy, ale stosuje się ją dopiero wtedy, gdy kuracja farmakologiczna nie pomaga, przy przewlekłym zapaleniu zatok czołowych. Poki co heksss to nie grozi ;]

grlało, matulu

heksss 

Wysłany: 2007-09-07, 19:31   

no slyszalam o tym ehh...przestraszylam sie tego jak mi o tym kumple mowili...nie wiem....chce tylko byc zdrowa...mam nadzieje ze to tylko zatoki

Margeri 

Wysłany: 2007-10-05, 16:09   

Na zapalenie zatok bardzo dobrze jest zrobić sobie woskowanie uszu. Trzeba to zrobić przynajmniej 3 razy. Pomaga, sama miałam ten problem i ulżyło. Takie świece można kupić np. w sklepach z produktami pszczelimi. a właśnie tą sobotę w Kamiannej koło Krynicy Górskiej odbędą sie targi Miodu i produktów pszczelich gdzie bedzie mozna zrobić zapasy na zimę i ciekawie spędzić czas ;) . Kamianna jest piękna byłam tam i polecam wszystkim to miejsce.
Buzka dla Domu Pszczelarza :)

mmmasha  

Wysłany: 2007-10-12, 09:48   
   Polecający: olenkaa1690

ja często miewam zapalenie zatok :/ tzn to w sumie nie jest chyba zapalenie :P ale bolą mnie zatoki często :P ale wtedy pomagają mi inhalacje, domowym sposobem pozbywam sie tych mało ciekawych rzeczy z zatok :)
kiedyś byłam blisko tej punkcji nieszczęsnej ale jednak nie doszło do niej :) uff :]

Yenna  

Wysłany: 2017-05-05, 09:04   

A da się to wyleczyć inaczej niż antybiotykami?

kajametrowska 

Wysłany: 2017-05-05, 11:34   

Tak szczerze? TO mi osobiście jedynie antybiotyki pomagają.... Chociaż jet bardzo wieel innych sposobów leczenia zapalenia zatok:
http://zdrowezatoki.net.p...apalenia-zatok/

O czym mozesz sobie poczytać na tej stronie. Wielu osobom bardzo pomagają inhalacje. Chociaż w moim przypadku to jednak było zdecydowanie za mało....

obig 

Wysłany: 2017-06-11, 16:06   

Ja tej zimy strasznie cierpiałam z powodu zatok. Początkowo odczuwałam to jako ból głowy, który z czasem zaczął wszędzie promieniować, aż nie dało się wytrzymać :( Głupio w sumie zrobiłam, bo brałam tylko same leki przeciwbólowe, zamiast zgłosić się od razu do lekarza. Kiedy to w końcu zrobiłam, to w publicznej przychodni od razu skierowano mnie na punkcję zatok do szpitala :O Coś nie do końca mi się ta diagnoza podobała. Skonsultowałam to jeszcze z poleconym mi dr R. Szymborskim w CM Panorama i okazało się, że zwykła farmakologia wystarczy i tak w istocie było. Naprawdę warto pewne sprawy omawiać z różnymi lekarzami, bo jak widać nie każdy zna się na rzeczy :suchy:

Odpowiedz do tematu