• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Colorblind
2009-11-22, 17:48
Autor Wiadomość

Katharsis  

Wysłany: 2011-01-08, 19:39   
   Polecający: Lewiatan

Starrk napisał/a:
Niewiele wniosłeś ogólnie tym postem. Nadal twój banalny zarzut, że "takie coś to każdy umie zrobić hurrr durrr" jest jakby najbardziej treściwy. A to źle świadczy o tobie.

zapewne zauważyłeś, że kiedyś lubiłem Rammstein. Uważałem, że ich utwory są ciekawe. Teraz gram na gitarze i widzę, że utwory Rammstein są proste. To w dużej części proste power chordy, coś co można grać na rozgrzewkę... takie coś trzeba umieć grać, żeby się rozwinąć na wiośle. A jeśli coś jest podstawą to nie jest celem :P

Starrk napisał/a:
To nie znaczy że znasz się lepiej :awesomeface:

To znaczy, że też słucham muzyki elektronicznej i nie krytykuję całego gatunku, a poszczególne utwory, artystów.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-01-09, 15:31   

Katharsis napisał/a:
zapewne zauważyłeś, że kiedyś lubiłem Rammstein. Uważałem, że ich utwory są ciekawe. Teraz gram na gitarze i widzę, że utwory Rammstein są proste. To w dużej części proste power chordy, coś co można grać na rozgrzewkę... takie coś trzeba umieć grać, żeby się rozwinąć na wiośle. A jeśli coś jest podstawą to nie jest celem
Ok... czyli juz nie lubisz Rammstein, bo nie grają technicznie skomplikowanej muzyki? To szkoda mi ciebie jeżeli słuchasz tylko tego czego sam nie potrafisz zagrać.
Daft Punk zawsze grali muzykę dość prostą formalnie. A słucha się ich dobrze. Jak to możliwe?

Katharsis napisał/a:
To znaczy, że też słucham muzyki elektronicznej i nie krytykuję całego gatunku, a poszczególne utwory, artystów.
Fajnie, spoko.

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-01-09, 22:13   
   Polecający: Paulinaaa

Elektro to temat rzeka, tak naprawdę to prawie każdy znajdzie w tej muzyce coś dla siebie.

Katharsis napisał/a:
Jak dla mnie to to jest chała, coś co pisze każdy kto uczy się komponować muzykę elektroniczną i ma już trochę pojęcia
Tutaj mamy przykład typowego napinacza, nic nie osiągnąłeś w tym temacie to dlaczego krytykujesz ludzi, którzy mają pojęcie w tym co robią? Gdybym postawił przed Tobą sprzęt do robienia muzyki elektronicznej nawet byś nie wiedział jak to włączyć.
Starrk napisał/a:
Daft Punk zawsze grali muzykę dość prostą formalnie. A słucha się ich dobrze. Jak to możliwe?
Daft Punk trafia w gusta nielicznych, nie dodają żadnych "świzdu gwizdu" co podoba się krejzi nastolatkom, ot cały sekret.

Starrk  

Tytuł: \_(O_o)_/

Wysłany: 2011-01-11, 12:34   

kanarinho napisał/a:
Daft Punk trafia w gusta nielicznych, nie dodają żadnych "świzdu gwizdu" co podoba się krejzi nastolatkom, ot cały sekret.
Tru dat... tru jest, że ich utwory wcale takie łatwe w odbiorze nie są, bo polegają na wielokrotnym powtarzaniu jednej frazy (koronny przykład to Around the world, czy też Technologic). Ciężko czasem przeżyć, zwłaszcza w extended mixach, ale jak mi się to wkręci to się nie oderwie.
Aczkolwiek soundtrack do Trona jest jednak inny... mało Daftpunkowy nawet bym powiedział.

PiotrZBielska 

Wysłany: 2011-01-11, 18:56   

Sol napisał/a:
Ja cały czas odkrywam coś nowego, wystarczy pogrzebać. Zresztą, większość fanów i tak najpierw zakochuje się w utworach, które powstały jakieś 20 lat temu ^^

No i właśnie w tym rzecz, bo z 20 lat temu muzyka rockowa miała swój ostatni "renesans", ciężko zakochać się w jakimś współczesnym bandzie.
Nie chce być źle zrozumianym, ja lubię posłuchać rocka. Kiedyś słuchałem tylko rocka, wiem o nim dużo. Ale to po prostu muzyka XX wieku. Mamy już XXI...

ps152c 

Wysłany: 2011-01-11, 22:29   

Hejka jestem świeża w tej muzyce ale dzięki mojemu kumplowi dużo już o niej wiem :)
Macie może jakieś fajne utwory do polecenia ?;d
I bardzo chętnie dowiedziałabym się o niej coś więcej. Jeżeli tylko bylibyście na tyle mili aby mi coś o niej oczywiście powiedzieć ;)

Pasażer  

Wysłany: 2011-01-20, 02:17   

Żaden ze mnie fan, żaden ze mnie znawca. Ale polecić coś tam mogę:

The Chemical Brothers - [Push The Button #01] Galvanize (Feat Q-Tip)
The Chemical Brothers - [Push The Button #08] Close Your Eyes (Feat The Magic Numbers)
The Chemical Brothers - [Singles 93-03 Collection Disc1 #11] The Test
St. Germain - [Boulevard #02] Thank U Mum (4 Everything You Did)
Nine Inch Nails - [The Fragile (Left) CD1 #07] Just Like You Imagined
Shpongle - [Ineffable Mysteries from Shpongleland #03] Nothing Is Something Worth Doing

Shpongle to raczej industrial, ale to w niczym nie przeszkadza. Muzyka elektroniczna potrafi być pycha.

(Chwyćmy się za rączki i bądźmy wszyscy muzycznymi "kurwami wędrowniczkami").

[ Dodano: 2011-01-20, 02:19 ]
Cytat:
Zbyt silna by płakać, zbyt słaba by się śmiać ...

...

[ Dodano: 2011-01-20, 02:50 ]
0561. Burial - [Untrue CD1 #02] Archangel

!

kanarinho  

Tytuł: PENETRATOR

Wysłany: 2011-01-20, 18:17   
   Polecający: Paulinaaa

Pasażer napisał/a:
0561. Burial - [Untrue CD1 #02] Archangel
Jedyny utwór, który znam z tych które wymieniłeś, bardzo dobry.

Pasażer  

Wysłany: 2011-01-23, 17:30   

Przeczytałem kilka stron wstecz i nasuwają mi się silne skojarzenia (względem osób, które słuchają "jedynych słusznych gatunków muzyki") z faszystami (i, idąc dalej, elitaryzmem).

Cytat:
Jedyny utwór, który znam z tych które wymieniłeś, bardzo dobry.

Jak niemal całe "Untrue".

schizo  

Tytuł: zeSCHIZOwany

Wysłany: 2011-05-29, 00:40   

Cytat:
techno = muzyka elektroniczna

Zanim napiszesz taką bzdurę, najpierw dowiedz się lepiej co to techno. Bo techno to zupełnie inny rodzaj muzyki niż Ci się wydaje.

Cytat:
To moim zdaniem nawetnie jest muzyka to jakieś puste dźwięki.

Puste to moim zdaniem jest właśnie takie myślenie. Mi jakoś nie podoba się taki grindcore a nie jadę jakoś po całej muzyce, która jest związana z tym gatunkiem.

Katharsis napisał/a:

I to jest właśnie zdrowe podejście.

Pasażer napisał/a:
Przeczytałem kilka stron wstecz i nasuwają mi się silne skojarzenia (względem osób, które słuchają "jedynych słusznych gatunków muzyki") z faszystami (i, idąc dalej, elitaryzmem).

Niestety smutne to, ale masz rację.

affu  

Wysłany: 2011-06-26, 22:22   

Techno nie słucham (z wyjątkiem paru kawałków The Prodigy), ale elektronike tak, bo wpada mi w ucho, ale nie jest to jedyny gatunek jaki słucham, bo jestem troche 'pomieszana'.

Kerosine  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Frausz

Wysłany: 2011-06-26, 22:50   

Z grubsza o muzyce elektronicznej sądzę tyle, że Organika fakin rulez. Nie trawię, no nie trawię tego po prostu. Wszystkie tzw. "klubowe" brzmienia, techno itp... nein! Jak dla mnie Elektronika strawna jest tylko w niewielkich ilościach jako dodatkowy "smaczek" i dodatek do utworu... ale czynić z niej główne danie...? Nie-e-e... to zdecydowanie nie dla mnie :/

Wybuchy rysuję, że niby bukiety. Psycholożka daje się nabrać.

Trzyzet  

Wysłany: 2011-10-09, 19:28   
   Polecający: Kerosine

Odłamów muzyki elektronicznej jest calusieńka masa i sądzę że każdyznalazłby coś dla siebie :) Czy House, dance, electro, kochany przez ludzi koło 30stki trance (tych chodzących do klubów ofc :P ). Sam słucham prawie wyłącznie muzyki elektronicznej i nie zamierzam tego zmieniać, bo się komuś nie podoba.

oscyp777 

Wysłany: 2011-10-14, 13:25   

jak dla mnie to mozgotrzepy ;D

buraukkaforesee  

Wysłany: 2011-10-28, 15:39   
   Polecający: dzięki sobie

Muzyka elektroniczna jak dla mnie jest ok - nie mam zdania ani na tak ani na nie bo to zależy od konkretnego utworu, nie mogę znieśc jej też na długą metę, ale większość walk w filmach bez takiej właśnie muzyki moim zdaniem byłaby marna ... Trudno wyrazić tu jakieś zdanie dla mnie :dontgetit:

Odpowiedz do tematu