• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Katalog Firm • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Joank517  

Wysłany: 2010-03-27, 10:32   Cenne substancje w kosmetyce

Dziurawiec zwyczajny ( Hypericum perforatum)

Jego cenne właściwości w kosmetyce i nie tylko zostaną przedstawione poniżej.

Nadaje się przede wszystkim dla cer tłustych, mieszanych – działa ściągająco, redukuje trądzik.
Może też być stosowany przy przebarwieniach ponieważ rozjaśnia cerę. Gdy stosujemy preparaty z jego wyciągiem nie można opalać się na słońcu – jeśli się do tego nie zastosujemy nasza skóra może być poparzona. Nie wolno również poddawać się wtedy zabiegom z użyciem lasera np depilacji laserowej.

Działanie dziurawca
 Rozszerza naczynia krwionośne – dla osób o skórze naczynkowej, wrażliwej nie będzie z tego powodu odpowiedni.
 Ściąga skórę
 Oprócz działania na skórę wykazuje również działanie uspokajające, przeciwdepresyjne.
 Można stosować podczas menopauzy – poprawi humor
 Wzmacnia wątrobę
 Leczy choroby układu pokarmowego

Podsumowując warto go stosować, można sobie wybrać – w postaci herbatki ziołowej lub tabletek.
I oczywiście kosmetyków z jego wyciągiem :)

Oczar wirginijski ( Hamamelis virginiana)

Oczar wirginijski – jego cenne właściwości w kosmetyce – dla jakiej cery, działanie.

Roślina pochodząca z rodziny oczarowatych, występuje w Kanadzie oraz w USA. Ale można go też spotkać w parkach w naszym kraju.

Jego kosmetyczne działanie to świetny wpływ na cerę tłustą – odblokowują pory, oczyszczają, powodują że cera jest ładna, matowa.
Równie dobry będzie dla osób ze skórą wrażliwą, ponieważ ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia spowodowane np depilacją.
Jego działanie to również
 Szybsze gojenie się ran
 Wzmocnienie naczyń krwionośnych
 Przeciwbólowe – mięśnie, stawy

W jego składzie znajdują się saponiny, garbniki, flawonoidy – cenne składniki roślin o których pisałam w książce.

Owoc granatu ( Punica Granatum)

Owoc granatu - szczególnie cenny w walce z procesem starzenia się skóry ponieważ zawiera więcej polifenoli niż zielona herbata.

Posiada również inne cenne właściwości o których napiszę poniżej.

 Zmniejsza obrzęki
 Sprzyja szybszemu gojeniu się ran, regeneracji uszkodzonego naskórka.
 Kosmetyki z jego zawartością nawilżają, ujędrniają skórę. Sprawiają że nasza skóra jest nawilżona, jędrna
 Nie występują na niej zmarszczki co jest jednym z plusów działania tego owocu.
 Sprawdzi się również przy cerze wrażliwej, podrażnionej ponieważ łagodzi podrażnienia.
 Również dla cery wrażliwej, podrażnionej, skłonnej do trądziku
 Chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV
 Wspomaga leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia

Jak widać warto go stosować w postaci kosmetyków, owoców, soków, są również tabletki z jego ekstraktem jako dodatek jeden z wielu.

Link do fotki tego owocu :-)
http://pl.wikipedia.org/w...anate_fruit.jpg

Opuncja figowa ( Opuntia ficus indica)

Opuncja figowa - stosowana przede wszystkim do wygładzania ran i oparzeń. Występuje jako składnik kosmetyków o działaniu nawilżającym a także w preparatach wygładzających rany na skórze.

A oto jej inne cenne właściwości:

 Zawierają ją głównie kosmetyki dla cery suchej, normalnej. Sprawia że skóra jest lepiej nawilżona, gładka.
 W pewnym stopniu opóźnia proces starzenia się.
 Występuje również jako dodatek do zielonej herbaty

 jeśli ktoś nie przepada za herbatą bez dodatków a może tak być ze względu na specyficzny cierpki smak zielonej to będzie to idealnym rozwiązaniem

Podsumowując jej cenne właściwości warto używać kosmetyków z jej zawartością oraz pić wspomnianą zieloną herbatę z jej dodatkiem.

Grapefruit ( Citrus paradis)

Grapefruit - zalicza się do owoców cytrusowych, posiada wiele cennych właściwości które zostaną omówione poniżej.

Właściwości grapefruita w kosmetyce:

 Jest źródłem witaminy C która jest bardzo ważna dla skóry ponieważ wzmacnia naczynia krwionośne, opóźnia proces starzenia się, zapobiega powstawaniu przebarwień, rozjaśnia skórę.
 Świetny dla osób stosujących diety ( po konsultacji z Dietetykiem)
 Zawiera również sporo pierwiastków np wapń - bardzo ważny dla kości, potas, magnez itp.
 Świetny dla chorych na cukrzycę ponieważ powoduje wzrost poziomu insuliny ( hormon obniżający poziom cukru we krwi)

Podsumowując warto go stosować zarówno jako owoc który ma wiele soku, który jest idealny na wiosenne ciepłe dni, a także w kosmetykach - peelingach, żelach pod prysznic, balsamach do ciała i wielu innych. Życzę skutecznej wiosennej pielęgnacji oraz świetnych efektów z grapefruitowej diety ponieważ owoc ten nie ma zbyt wielu kalorii, a przynajmniej ma ich mniej niż nie jeden batonik albo ciastko. Więc zamiast tego warto zjeść owoc.

Powodzenia

Joanna Kwiatek <joanna-kosmetyka.blog.onet.pl>

codziennie nowy wpis na blogu
Zapraszam

Ziemniaczek 

Wysłany: 2011-04-23, 19:21   

Ważne jest też to, żeby patrzeć i pilnować czego kosmetyki NIE powinny zawierać. Przede wszystkim należy wystrzegać się parabenów i fajnie by było, aby kosmetyki nie ingerowały za bardzo w pH skóry.

Tuśka87 

Wysłany: 2011-04-25, 13:42   

czy takich zasad nie spełniają przypadkiem kosmetyki bio ?
Antyoksydacyjne kosmetyki używane przeze mnie to Sanoflore - gama przeciw niedoskonałsociom.

DorotaK  

Wysłany: 2011-04-27, 10:03   

też je mam, dostałam od koleżanki, jeśli ktoś ma problemy z cerą, albo jeśli zwykłe kosmetyki Was uczulają to polecam, tutaj prawie 100% składników jest pochodzenia naturalnego

aniakowal137 

Wysłany: 2012-08-02, 12:46   

Zgadzam się, że ważne też, by wiedzieć, czego unikac. Ja ostatnio wyrzuciłam połowę tablicy Mendelejewa ze swojej łazienki.

ZuZkA  

Wysłany: 2012-10-30, 14:50   

Też jestem zwolenniczką kosmetyków naturalnych, nie ważne czy to w pielęgnacji twarzy czy włosów. Szkoda tylko, że chemii nie można wyeliminować ze wszystkich kosmetyków, np lakierów do paznokci. Nie pozostaje nic innego, jak zaprzestać malowania paznokci ;) Choć do tego muszę jeszcze dorosnąć ;(

pomorzanka  

Wysłany: 2012-10-30, 16:18   

Jeśli 100% natury w kosmetyku, to może mydło naturalne. Dobre na wszystko, włosy, skórę, trądzik. Ja bardzo sobie cenię olejek kokosowy. Pomógł mojemu mężowi w walce z łuszczycą, ja stosuję na włosy. Ogólnie jest bardzo dobry i ma piękny zapach.

dirtydancer  

Wysłany: 2013-04-12, 19:16   

A złoto? Już od starożytności było uważane za lecznicze i upiekszające. Złote maski, które mogę polecić to Elizabeth Kessler. Jako jedyne pokazały efekt i tylko z tych jestem zadowolona. Po wielu poszukiwaniach, testowaniach moge stwierdzić, że po nich faktycznie skóra jest odżywiona, napięta i gładka. Inne, których używałam nie przynosiły jakiekolwiek efektu i uczucia ładniejszej cery.

Odpowiedz do tematu