• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ptaq
2009-11-21, 00:14
Autor Wiadomość

Beja  

Wysłany: 2006-07-21, 09:57   Jaka szkoła policealna?

Mam problem bo nie zdałam matury i będę próbować jeszcze raz w przyszłym roku, no ale póki co to nie chciałabym marnować roku. Dlatego zdecydowałam się na szkołę policealną, no ale jak wiadomo jest ich od groma we Wrocławiu. Przegladałam wszystkie oferty. Tych przereklamowanych i tym mniej znanych, trafiłam nawet na jedną taką mniej znaną z ciekawą oferta (mnie dokładnie intetresuje Prawo i administracja). Może ktoś z Wrocławia słyszał o Szkole FALA (www.fala.edu.pl)? Prosze Was o radę. Mam czas do końca sierpnia. :/

Dishman  

Wysłany: 2006-07-21, 19:08   

Dziwna nazwa dla szkoły: Fala. To się źle kojarzy ;)

Nie wiem, nie jestem z Wrocka. Faktem jest że szkoła trwa 2 lata. Zatem za rok radzę zdawać na studia zaoczne i w jednym roku ciągnąć i jedną i drugą szkołę.

Beja  

Wysłany: 2006-07-24, 09:20   

Dzięki, już druga osoba mi mówi że nazwa szkoły sie zle kojarzy :) . Jeżeli zaczne te studium to mam zamiar je kontynuowac, a zdawać bede na dzienne studia, bo studium jest zaoczne. Dzieki!

[ Dodano: 2006-07-28, 11:56 ]
Chociaż jakby się zastanowić to nazwa tej szkoły "Fala" moze też mieć pozytywne strony, chociazby taka, że kojarzy sie z napływem wiedzy :)

chojrak 

Wysłany: 2006-09-07, 10:24   

HEJ! Ucz się do Matury a póżniej polecam Pułtusk - tam jest Wyższa Szkoła Humanistyczna, która decyzją Ministerstwa będzie teraz Akademią Humanistyczną, bo ma za wysoki poziom, żeby się dalej nazywać "Szkoła Wyższa". Ja tam studiowałem i teraz mam zaj....tą pracę za 4.500 zł !!! A dopiero jestem rok po obronie!! :szok:

wish  

Wysłany: 2006-09-12, 10:27   

Ja po zdaniu matury nie wiedzialam co chce studiowac, wiec poszlam na studium medyczne kier. Terapia Zajeciowa...fajnie to wspominam....Obecnie jestem na resocjalizacji.

Maras_DH  

Wysłany: 2006-09-21, 18:02   

Zależy jeszcze na co konkretnie chcesz iść. Ja chciałem studiować w szkole wojskowej ale nie dostałem się, teraz myślę o szkole bezpieczeństwa publicznego a na razie poszedłem na policealną szkołę w kierunku ochrona osób i mienia i jestem zadowolony.

Wenila 

Wysłany: 2008-08-19, 14:51   

witam, a czy można traktować szkołę policealną jako podniesienie kwalifikacji? Moja koleżanka ostatnio narzekała bo skończyła już studia, ale tak naprawdę niewiele ją nauczyły bo sporo przedmiotów zupełnie niepotrzebnych a konkretów brak.

myślicie, że w szkole policealnej uczą konkretów i czy można iść do takiej szkoły po studiach? Ja jej odradzam bo to taki trochę absurd, ale może to jest jakaś myśl, zwłaszcza że jest to szkoła bezpłatna więc i tak jej to nie kosztuje.

chociaż brzmi dziwnie szkoła policealna bezpłatna

agatex 

Wysłany: 2010-04-30, 13:46   

Wenila napisał/a:
witam, a czy można traktować szkołę policealną jako podniesienie kwalifikacji? Moja koleżanka ostatnio narzekała bo skończyła już studia, ale tak naprawdę niewiele ją nauczyły bo sporo przedmiotów zupełnie niepotrzebnych a konkretów brak.

myślicie, że w szkole policealnej uczą konkretów i czy można iść do takiej szkoły po studiach? Ja jej odradzam bo to taki trochę absurd, ale może to jest jakaś myśl, zwłaszcza że jest to szkoła bezpłatna więc i tak jej to nie kosztuje.

chociaż brzmi dziwnie szkoła policealna bezpłatna

Pewnie, że brzmi dziwnie, ale warto popytać. Są przecież szkoły, które swoim słuchaczom zapewniają miejsca pracy. Moja kumpela napaliła się np. żeby spróbować na Ogrodowej http://www.ogrodowa.edu.pl/
a dodam, że ona nawet maturę zawaliła.

malina570 

Wysłany: 2010-05-20, 08:22   szkoła policealna

Witam

Ja się wybieram od września również do szkoły policealnej.
Już mniej więcej się zdecydowałam i na kierunek i na uczelnie.
Na pewno finanse i rachunkowość, a szkoła to złożę papiery do GoWork

Są już jakiś czas na rynku, organizują kursy zawodowe więc nie jest to żadna firm krzak, która się zawinie z kasą.
Widziałam już formularz i w razie czego jakby po pierwszym semestrze mój grupa z kierunku się zmniejszy to mogę się przenieść lub przeczekać semstr.
Wydaje mi się, że jest to w porządku i jasno opisane. Zawsze trzeba brać taką ewentualność pod uwagę, że grupa się może wykruszyć. Nio życie ja się tam nie zrażam.
Jak ktoś też się wybiera to dawać znaka, zawsze raźniej))

Kacper Lucjan 

Wysłany: 2010-05-25, 23:14   

malina570, moja mama jest właśnie na rachunkowości w szkole policealnej Żak i bardzo sobie chwali. Zjazdy są co 2-3 tygodnie w soboty i niedziele, w godzinach od 8 do około 12-13, więc nie jest też tak, że zabierają całe dnie. Są normalnie wykłady i ćwiczenia, egzaminy, prace zaliczeniowe. Indeksy są podobne do tych, co na studiach, tylko żółte i w miękkiej okładce.

Izabella  

Wysłany: 2010-06-16, 12:24   

A moze warto jest tez rozważyc szkołe językowa.teraz jest to bardzo modne a poza tym jakby nie patrzec jednak np. j.angielski to podstawa w przypadku kiedy szukamy pracy.

dee89 

Wysłany: 2010-07-14, 15:01   

Co do podnoszenia kwalifikacji to jeszcze i ja coś skrobnę. W tamtym roku się obroniłam na Polibudzie w Częstochowie- wybrałam specjalność Promocja w marketingu.Chciałam wziąć kolejny kierunek, ale jak się obudziłam było za późno i musiałabym po pierwszej obronie siedzieć jeszcze 2 lata w Cz-wie co nie uśmiechało się moim rodzicom- kasa na utrzymanie...
Zdecydowałam się wtedy własnie na szkołę policealna, na reklamę jako, że jest bliska moim zainteresowaniom :) Zatem w moim przypadku robiłam studia i Cosinusa równolegle.
W tym przypadku było to świetne rozwiązanie, poza tym na tym kierunku podciągnęłam Corela, Photoshopa i fotografię reklamową, czym mogę się pochwalić na rozmowach o prace:P

annkowal  

Wysłany: 2010-07-16, 14:25   

Polecam szkołę OMEGA EUROPEJSKIE CENTRUM ROZWOJU SP Z O.O. - szkoła super, zajęcia co dwa tyg, mnóstwo darmowych kierunków np. KOSMETYKA, BHP u innych płatna, szkoła w Katowicach ul. Stawowa 3, stronka www.omega-edu.pl. Nowa szkoła więc dba o klientów :-) Lepiej niz inne szkoły, gdzie osób jest mnóstwo w grupach. Polecam OMEGĘ warto, maja też darmowe Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych i Liceum Uzupełniające - za free :-)

avika 

Wysłany: 2010-07-19, 07:31   

hehehe teraz coraz wiecej szkol idzie w kierunku darmowych policealnych szkol, jeszcz troche i ten argument nie bedzie do nikogo przemawial. Jak ja zaczynalam w Cosinusie to bylo to cos wow, cos nowego.

annkowal  

Wysłany: 2010-07-20, 08:45   

Zobaczcie sobie prezentację szkoły Omega,
http://www.youtube.com/watch?v=s85JOIcYZWQ
z tym, że to jest prezentacja z Wrocławia, ale w Katowicach jest tak samo. Polecam

Odpowiedz do tematu