• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

gieerudea 

Wysłany: 2011-01-03, 00:00   Boląca skóra głowy

Witam
Od jakiegoś czasu, niewiem z jakiego powodu nic takiego nie zrobiłem jedynie to że przed tym wszystkim gdy myłem głowe zrobiłłem to 3 razy pod rząd, może skóra za bardzo sie wysuszyła lub wystąpiła jakas alergia.. nie mam pojęcia.
Głównie objawia się to w dredach przy krańcach głowy kolo uszu i z tyłu nie które z nich nawet jak daje za ucho czuje takie jakby ciągniecie włosów i dziwny ból takjakbym mial podraźnioną skórę w niektorych miejscach wyskoczyly jakies krostki. I zauważyłem ze w niektorych miejscach skóra jest czerwona wcześniej raczej czegoś takiego nie zaobserwowałem.
Ktoś wie jaka może być tego przyczyna lub coś na to poradzić ?

Uluś  

Wysłany: 2011-01-03, 08:15   

Naciągnięta skóra głowy. Czasami nawet dochodzi do tego, że pojawiają się strupki. Radzę troszke rzadziej i słabiej dokręcać dredy do głowy. Sprawdzone ;)

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2011-01-03, 17:20   
   Polecający: Google

Dokładnie. Dokręcaj dready ale luźno, nie skręcaj przy samej skórze, bo później potrafi skubana boleć przez tydzień, nawet dwa, aż włosy się poluzują trochę ; )

gieerudea 

Wysłany: 2011-01-03, 19:47   

ale wam chodzi o szydełko chyba ? którego ja nie używam ale już znalazlem możliwą przyczyne :P jakis tam składnik w szamponie a tymbardziej że myłem kilka razy na raz i może za bardzo podraźniło skórę i dlatego tak :)

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2011-01-03, 20:01   
   Polecający: Google

Tak, o szydełko.
To zmienia postać rzeczy. Uczulenie najwyraźniej ; )

Rastka_71  

Wysłany: 2011-01-05, 21:28   
   Polecający: Lucek! :D

podczepię się pod temat. mam małe krostki przy karku (tam gdzie na dole się kończą dreadki). szampon jest ok., dready nie są mocno dokręcone... nie wiem jak sobie z tym poradzić... :( . są jeszcze takie dni, że skóra głowy strasznie swędzi, jakieś rady?

Kifur  

Wysłany: 2011-01-22, 09:26   

A Od dawna masz dready? Może skóra się jeszcze nie przyzwyczaiła? :-)

gieerudea 

Wysłany: 2011-02-07, 19:38   

zmieniłem szampon na jakiś tam pokrzywowy leczniczy bez SLS bo przeczytałem że właśnie ta substancja może powoddować owe skutki i muszę przyznać że czuje poprawe jednak jeszcze nie do końca, jednak skóra nie jest już czerwona i tak nie boli. Myśle że jeszcze kilka myć i bedzie ok.
@temat
dredy mam 2 lata więc to nie od tego
a krosty też mam <bezradny> i też czasami swędzi :P

krolik  

Wysłany: 2011-02-08, 14:55   

albo skóra za bardzo naciągnięta :p
jak dredy mi odrosły, to krosty zniknęły, przy dokręcaniu szydłem znów się pojawiły :D

przesada  

Wysłany: 2011-03-03, 11:24   

znajoma odkryła, że ją boli skóra głowy bo ma już za ciężkie dredy, nawet kark ją zaczął boleć i za niedługo podcina je-może dlatego?

Khleszcz 

Wysłany: 2011-04-29, 23:18   

Wybczcie offtop ale intryguje mnie pojęcie 'cięższych dredów'. To są nadal te same włosy wiec jest fizycznie niemożliwym żeby po zmienię fryzury cudownie stały się cięższe. Doczepiane to inna sprawa i naciągnieta skóra głowy, ale przy lekkim odroście? Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na za ciężkie zwykłe włosy. Wiedziałem zresztą goście który miał na głowie 60cm dredy obwiązane szczelnie dookoła jednym z nich(przedłużony) czyli miał spory 'kokon' na głowie i nie narzekał, a i głową poruszał swobodnie i nie dredy nie wyglądały na przeciwwagę :D

Ganjaman 

Wysłany: 2011-10-24, 21:33   

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Mam taki sam problem jak Ty :zalamany: i mam do Ciebie pytania. Jakiego dokładnie szamponu użyłeś (bez SLS)? Czy objawy(ból,swędzenie i krostki) zniknęły? Jeśli tak to po jakim czasie? Z góry dziękuję za odpowiedź, wiem że może być nie prędko bo już dawno był pisany ostatni post, ale będę czekał w "bólu i nadziei". :D

popiel 

Wysłany: 2017-03-19, 18:35   

Z bolącą skórą głowy warto warto udać się do dermatologa. Można także zapoznać się w poradnikiem ze strony http://emolium.pl/produkt...awilzajacy.aspx . Mają bardzo fajne produkty do skóry z problemami, do skóry głowy również. Ja stosuję szampon nawilżający elekty są już odczówalne

Odpowiedz do tematu