• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Katalog Firm • Korepetycje • Przyjaciele
• Rejestracja • Zaloguj • Album • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ptaq
2009-11-21, 00:19
Autor Wiadomość

wiki 7  

Wysłany: 2008-06-17, 23:03   obrona pracy licencjackiej

hej wszystkim:)niedługo mam obrone pracy licencjackiej Moja praca dotyczy bezrobocia Czy ktoś może napisac mi jak dokładnie wyglada obrona pracy?jakie pytania moga być zadawane itp.?????????? Z góry bardzo dziękuje:)

thinker  

Wysłany: 2008-06-18, 01:25   

pytania dotyczą pracy. jeśli pracę napisałaś sama to nie powinnaś mieć najmniejszego problemu z obronieniem jej. oczywiście wszystko zależy ile stron w tej pracy miałaś, jeśli standardowo to pewnie wszystko pamiętasz, ja np, miałam pracę wyjątkowo długą, w której poruszałam wiele kwestii i rozpatrywałam problemy szerzej niż większość moich rówieśników, toteż przed obroną przeczytałam całą dokładnie ze trzy razy, choćby po to, by wypowiadać się w profesjonalnym angielskim <moja praca była w jęz. ang>

przeczytaj pracę, do tego zorientuj się, czy na obronie nie zdajecie jakiś dodatkowych przedmiotów < u mnie np.było wiele egzaminów przed obroną, więc już na samej obronie był pytania jedynie dotyczące pracy, u Ciebie może być inaczej>.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-06-19, 18:35   

Przede wszystkim powinnaś porozmawiać ze swoim promotorem, on mniej więcej powinien nakreślić Ci co i jak. Poza tym czasem, niektórzy promotorzy, mogą, gdy się ich o to poprosi dać pytania wcześniej, mój na to stwierdził, że nie da, bo będzie zabawniej i przyjemniej, gdy będziemy pytaniem zaskoczeni, w końcu tej pracy poświęciło się sporo czasu, więc na każde pytanie jest się w stanie odpowiedzieć - pytania dotyczą bezpośrednio pracy, mogą być zaczerpnięte z jakiegoś tytułu, podtytułu rozdziału.
Przed obroną przeczytaj, dwa, trzy razy swoją pracę - to powinno wystarczyć.
Poza tym, w moim przypadku na ocenę całokształtu obrony składa się 50% oceny za treść pracy, (ocenę wystawia promotor i recenzent), 25% za samą odpowiedź na obronie, 25% czerpie się ze średniej z egzaminów ze wszystkich lat studiów. Oczywiście, w przypadku, gdy dana osoba nie powie nic - jest szansa, że pracy nie obroni.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

pavelw 

Wysłany: 2008-09-24, 09:10   

Mam pytanie odnosnie obrony. Orientuje sie ktos moze co sie stanie jesli nie pedejde do obrony poniwaz nie zdaze zdobyc wszyskich wpisow do indeksu. Do obrony pewnie wyznaczal mi inny termin, ale gdzies slyszalem ze bedzie trzeba powtarzac ostatni rok? Wie ktos cos o tym bo jak dla mnie to bzdura jest skoro rok mam zaliczony jedynie wpisów brakuje to po co mam powtarzac.

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-09-24, 09:52   

nie słyszałam o tym, by ktoś musiał powtarzać rok, wyznaczany jest po prostu inny termin, ale najlepiej jeśli udasz się do dziekanatu, bądź do swojego promotora i z nim wszystko ustalisz, wyjaśnisz, wszak możliwe jest, że każda uczelnia rządzi się swoimi prawami ;p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

***ArChi***  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2008-09-24, 12:28   

co do pierwszego pytania najlepiej udac sie do promotora jak to juz Color napisala :) ale powiem jeszcze od siebie ze ja np mialem oprocz pytan z pracy lic. dodatkowo cos ok. 20 pytan do nauczenia sie z ogolnej wiedzy o public relations bo taka specjalnosc konczylem :) wiec to zapewne zalezy od uczelni

a co do drugiego pytania rowniez zapraszam do promotora badz do dziekanatu, co do powtorki roku to nie jestem pewien, ale patrzac na mnie teraz bronie mgr i ostatni termin mam na listopad jesli nie zdaze do tego terminu to pozniej bede musial cos tam placic i tez nie jestem pewien czy nie bede musial semestru powtarzac :)

Ps. ale nie martwcie sie dam rade do listopada :)
Ostatnio zmieniony przez ***ArChi*** 2008-09-24, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

sis  

Zaproszone osoby: 2
Tytuł: zła starowinka

Wysłany: 2008-09-24, 17:55   

pavelw napisał/a:
Orientuje sie ktos moze co sie stanie jesli nie pedejde do obrony poniwaz nie zdaze zdobyc wszyskich wpisow do indeksu. Do obrony pewnie wyznaczal mi inny termin, ale gdzies slyszalem ze bedzie trzeba powtarzac ostatni rok?
Owszem, możesz powtarzać rok. Nie wiem co prawda, jak wygląda to w przypadku Twojej uczelni, być może tam jest inaczej, ale np. mój wydział na UAMie od tego roku wprowadził nieprzekraczalny termin wszystkich obron (magisterki i licencjaty): 30 września. W przypadku przekroczenia terminu konieczne jest powtarzanie całego roku dyplomowego (seminarium + ewentualne różnice programowe). Warto więc, abyś to sprawdził, bo niewykluczone, że jednak może Ci przyjść powtarzać ten rok.

grlało, matulu

Odpowiedz do tematu