• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 01:34
Autor Wiadomość

***ArChi***  

Zaproszone osoby: 1

Wysłany: 2006-07-23, 22:49   studia

jest kilku studentow tutaj napewno a jak nie ma to zaniedlugo beda :)

a ja mam pytanko do tych co sa :) co byscie wybrali - isc na studia dzienne prywatne czy isc na studia dzienne zaoczne ?? wezcie pod uwage to za dzienne studia nie musicie placic bo rodzice jeszcze maja zeby dac :)

Karusia  

Wysłany: 2006-07-25, 10:49   

YYYyyyyyy... jak dzienne to nie zaoczne... bo za zaoczne się płaci normalnie, tyle że są w weekendy... WIęc nie rozumię pytania dzienne prywatne czy dzienne zaoczne... bo na każdej praktycznie uczeni są trzy formy studiowania:
dzienne, zaoczne, wieczorowe- tylko za DZIENNE na uczelniach państwowych się nie płaci.
Więc dal mnie wybór jest oczywisty- dzienne na uczelniach państwowych. Nie tylko ze względu na to, że są bezpłatne, ale głownie dlatego, że uczelnie państwowe <zwłaszcza te dość znane> mają swoją specyficzną atmosferę.

***ArChi***  

Wysłany: 2006-07-25, 22:02   

a kurde czepiasz sie mojej pomylki :P kazdemu sie zdarza :P

mialo byc dzienne prywatne czy zaoczne prywatne :) ??

Dishman  

Wysłany: 2006-07-26, 09:09   

Dla mnie sytuacja jest w sumie klarowna:

Najpierw należy startować na uczelnie publiczne. Choć niektórzy twierdzą, że wiele szkół prywatnych ma taki sam poziom (bo i wykładowcy ci sami), to jednak państwowa uczelnia przeprowadza rekrutację, czyli posiada sito i przepuszcza najlepszych, a to już coś znaczy.

Jeżeli nie uda się na publicznej uczelni, to idzie się na prywatną.

Dzienne, czy zaoczne?

Rozumiem, że rozpatrujemy to w kwestii tego, że ktoś się nie dostał na uczelnie państwową w systemie dziennym.
Jeżeli masz pracę, albo solidne podstawy do tego, że będziesz pracować, to idź na zaoczne. Jeżeli natomiast boisz się, że pracy nie znajdziesz, to bez sensu jest siedzenie dwa tygodnie na dupie.

Pytanie inne czy w systemie zaocznym lepsza szkoła państwowa, czy prywatna? Hmm... koszt w sumie ten sam. Kwestia tego, że papierek będziesz mieć uczelni państwowej, a na prywatnej uczelni będą Cię traktować jak człowieka, a nie jak bydło.

Interesuje cie wynajem długoterminowy?

***ArChi***  

Wysłany: 2006-07-26, 22:40   

no panstwowa to oczywista tylko wlasnie ja dalem tu wybor juz bez panstwowej :P

jusia_like  

Wysłany: 2006-07-27, 21:16   
   Polecający: Google

dzienne publiczne rlz :)
nie ma to jak akademik i ta cala atmosfera :)

daggerfall  

Wysłany: 2006-07-29, 09:41   

jusia_like napisał/a:
dzienne publiczne rlz :)
nie ma to jak akademik i ta cala atmosfera :)

Popieram, o wiele większa integracja wśród studentów :P

Elizabeth  

Wysłany: 2006-07-30, 16:31   

Ja nie dostalam sie na panstwowe dzienne i wybralam prywatne dzienne i jestem bardzo zadowolona, choc place niemala kase :/ , a atmosfere na studiach twocha ludzie, a nie rodzaj studiow :)

***ArChi***  

Wysłany: 2006-07-30, 20:03   

no zgadzam sie bo ja tez bylem przez 3 lata na studiach dziennych prywatnych i bylo calkiem fajnie i tez nie zaluje tych 3 lat, no moze troszke :P

CiscoKid  

Wysłany: 2006-07-30, 20:47   

ja chodze na dzienne prywatne i nie narzekam chociaz wolalbym studiowac w szkole panstwowej ale coz nie mozna miec wszystkiego ;) Wiem na pewno ze nie chcial bym studiowac zaocznie ani wieczorowo! Poczuc sie prawdziwym studentem mozna tylko na dziennych :D

Karusia  

Wysłany: 2006-07-30, 21:36   

Ja swoich studiów dziennych państwowych nie zaminiłabym na żadne inne...

koles 

Wysłany: 2006-08-05, 10:53   

Wszystko zależy od Ciebie czy prywatne czy zaoczne. Powiem tak wszystko zależy od poziomu zamożności.

nie  

Wysłany: 2006-08-07, 23:05   

Nie do końca jest tak kolorowo z tymi prywatnymi, że niby to nie bydło. Różnie to bywa, tymbardziej, że często są to ci sami wykładowcy co na państwówkach. Do tej, co ja się wybieram wykładowcy pochodzą z Torunia i Poznania.
Chciałam się dostać na studia dzienne, by móc poużywać, ale moja rodzina truchlała na samą myśl, bo średnio ją było stać. Na zaoczne państwowe już nie startowałam, dałam sobie spokój, głównie dlatego, że było za późno, bałam się też, że i tam odpadnę, i nie skorzystam z szansy jaką dają uczelnie prywatne, gdzie mogę sobie obrać zupełnie różny kierunek od tego początkowego (wiadomo, potem ograniczeniem są przedmioty wybrane na maturze).
Mam pracę, prawdopodobnie na stałe i dobrze płatną, złożyłam się na zupełnie inny kierunek do prywatnej niż do państwówki na dzienne i mam nadzieję, że nie pożałuję (filologia polska a ochrona środowiska). Chyba nie bardzo poczuję się jak studentką, dużo pracy, obce miasto, a potem masa pracy na uczelni, bo muszę nadrobić braki licealne, w innym wypadku zginę.
Jeszcze ciekawa rzecz, prywatne dają szansę tym, którym powinęła się noga, ale jeśli ktoś nadal będzie sobie odpuszczał, tak czy siak odpadnie, nie ważne ile na to wyrzuci kasy. Zresztą przyznam, że dla mnie punktem honoru było dostać się na studia państwowe, teraz czuję się trochę przegrana, ale jak to mówią: Jedna droga się zamknęła, ale otwiorzyło się trzydzieści innych. Mam tylko nadzieję, że na tym skorzystam, że wykrzesam siebie z tego lenia.

stefanno 

Wysłany: 2006-08-25, 22:25   dzienne

Zdecydowanie dzienne studia. Dla mnie nie ma sensu uczenie się w weekendy co dwa tygodnie. Teraz tak najwięcej stawia się na umiejętności, profesjonalizm, niezawodność i doświadczenie. Poza tym tak naprawdę, to się nie da tak uczyć, jeżeli masz dwa tygodnie laby a potem przez 2 dni pranie mózgu. :szok:

zzz666 

Wysłany: 2006-08-30, 10:42   

Jak najbardziej dzienne. Jeżeli masz z czymś kontakt regularnie smoistnie wchodzi Ci to do głowy. Wspomniane 'pranie mózgu' co dwa tygodnie to dobre wyjście dla cyborgów, którzy umieja sie mocno zmobilizować,po za tym, materiał w większości jest w tedy okrojony i nie zyskujesz tyle co na dziennych.Podobne zdanie mam o wieczorowych, próbowałem ciagnąć, ale szybko zrozumiałem, że to nie ma wiekszego sensu i zrezygnowałem.

Odpowiedz do tematu